Eğitim ve öğretim hayatında birçok temel ihtiyaçlarımız ortaya çıkar. Temel ihtiyaçların karşılanması için burslara ihtiyaç duyarız.

KYK burs başvurusu yaparak ödeme almak dışında başvuruda bulunabileceğiniz birçok kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Ayrıca devlet tarafından öğrencilere para yardımı sağlanmaktadır. Lisans öğrencileri, lise öğrencileri ve ilk okul öğrencilerine belirli miktar ödeme gerçekleşir. Birçok öğrenci El Ele Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı tarafından sağlanan burs başvurularını merak etmektedir.  

El Ele Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfının burs başvuruları genellikle 20 Ağustos ile 19 Eylül arasında gerçekleşir. 2024 yılında da başvurular bu tarihler arasında gerçekleşecektir. Ayrıca burs miktarı da 1200 TL’dir. Burs başvurularını nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızın devamında sizler için ele aldık.  

ESEV Vakfı Kimin?

Öğrenciler eğitim hayatlarının daha rahat olması için birçok kurum ve kuruluşa burs başvurusunda bulunmaktadır. Bazı kurumlarda bursluluk sınavı düzenleyerek burs işlemlerini gerçekleştirir. Vakıflar, holdingler ve bazı iş adamları öğrencilerin eğitim hayatlarını kolaylaştırmak için burs vermektedir. Bu kurumlardan biri de ESEV olarak karşımıza çıkar. Peki bu ESEV kime ait?  

ESEV, 2012 yılında faaliyete geçmiştir. Maddi desteğe muhtaç olan çocukların eğitim hayatlarına katkı sağlamak ve eğitim hayatlarını kolaylaştırmak için kurulmuştur. ESEV kurucuları Mesut Kuruoğlu, Levent Can ve Yusuf Muhtar Vidinli olarak bilinmektedir. Ayrıca Mesut Kuruoğlu Başkan ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır.

ESEV Üstün Başarı Bursu

El Ele Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Burs

ESEV tarafından maddi durumu yetersiz olan ailelerin çocuklarına eğitim hayatı boyunca burs vermektedir. Burslar 9 ay boyunca öğrencilerin hesabına yatırılmaktadır. Burs tutarları değişik kategorilere göre ayrılmaktadır. Her kategoriye göre burs ödemeleri değişiklik gösterir. Burs kategorilerinden biri de Başarı Bursudur. Üstün başarı elde eden öğrenciler için verilen bu bursa kolayca başvuruda bulunabilirsiniz.  

2024 yılında başarı bursu 900 TL olarak belirlense de 2024 yılında bu ödeme artacaktır. Başarı bursu Özel burs kategorisinde yer almaktadır. Ayrıca başvurularınızı 20 Ağustos 2024 ile 19 Eylül 2024 tarihlerinde gerçekleştirmeniz gerekir.


Daha fazla ilgili içerik;


esev.org.tr Burs Başvurusu

Maddi desteğe ihtiyaç duyan ve her eğitim kategorisinde bulunan öğrenciler için para yardımında bulunmaktadır. Öğrenciler bu ödemeleri aldıktan sonra geri ödemeleri gerekmez. Başvuru koşullarına uyum sağlayan öğrencilerin başvuruları kabul edilmektedir. Burslar 9 ay süre boyunca öğrencilerin hesabına aktarılmaktadır. Ekim ayında ödeme gerçekleşir, Haziran ayında ise ödemeler kesilir. Burs başvurusunda bulunmak için takip etmeniz gereken adımlar şu şekildedir; 

  • İlk olarak linkine tıklayarak sayfayı açmanız gerekir. 
  • Daha sonra karşınıza gelen sayfada kişisel bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlamanız yeterli olacaktır.  

Başvuru ekranı 20 Ağustos 2024 tarihinde açılacak olup 19 Eylül tarihinde başvuru ekranı kapacaktır. Bu tarihlerin dışında giriş yapmak istediğiniz zaman başvuru formunu görüntüleyemezsiniz.  

ESEV Vakfı Burs Şartları

El Ele Sağlık Eğitim ve Yardımlaşma Vakfı Burs

ESEV vakfı tarafından verilen bursa başvuruda bulunmanız için bazı şartları taşımanız gerekir. Bu şartları taşıyan kişilerin başvuruları değerlendirilmeye alınacaktır. Başvuru formunda eksik ya da yanlış bilgi verilmesi halinde başvurularınızın geçersiz sayılacağını bilmeniz gerekir. ESEV Vakfına başvurmanız için taşımanız gereken şartlar şu şekildedir; 

  • Türk vatandaşı olmanız, 
  • Maddi desteğe ihtiyacınızın olması yani alt gelir düzeyine sahip olmanız, 
  • Eğitim ve öğretim hayatınızda başarılı bir geçmişiniz olması, 
  • Sicil kaydınızın temiz olması, 
  • Öğrencilik hayatınızda disiplin suçunuzun olmaması, 
  • 28 yaşından büyük olmamanız halinde başvuru gerçekleştirebilirsiniz.  

Ayrıca aynı hanede yaşayan tek kardeş ESEV bursu için başvuru gerçekleştirebilir. Eğitim durumlarına göre başvuru koşulları değiştirilse de genel itibari ile aranan şartlar bu şekildedir.  

ESEV burs başvuru sonuçları 2024

ESEV burs başvuru sonuçları 2024, ESEV burs başvurusunda bulunan kişiler sonuçların ne zaman açıklanacağını ve açıklandığı zaman nereden sorgulanacağını merak etmektedir. Burs başvuru tarihleri 2024 yılında 20 Ağustos tarihinde başlayacak olup 19 Eylül tarihinde sona erecektir. Gerekli incelemelerin yapılmasının ardından sonuçların Ekim ayında açıklanacağı düşünülmektedir.

Burs ödemeleri de Ekim ayı içerisinde alınacak olup, Haziran ayında sona erecektir. Burs başvurusunun sonuçlarını sorgulamak ESEV resmi sayfasında yer alan duyurular kısmından kontrol edebilirsiniz. Kazanan öğrencilerin 0850 305 37 38 telefon numarasıyla iletişime geçerek ödemelerini almak için bilgilerini teyit etmeleri yeterli olacaktır.