Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Taşınır – Promosyon Fiyatları

Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Maaşını başka bankaya taşıma promosyonu 2022 işte detaylar.

Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır, ülkemizde milyonlarca emekli vardır. Emekliler maaşlarını bankalar aracılığı ile ya da Ptt üzerinden maaşlarını alabilirler. Milyonlarca emekli promosyon ücretlerini araştırmaktadır. Promosyon ücreti demek bankayla yaptığınız anlaşma olarak görülmektedir. Bankaya giderek 3 yıl boyunca emekli maaşınızı o bankadan alacağınızı dair anlaşma imzalarsınız. Bu anlaşmaya karşılık banka sizlere promosyon ödemesi yapmaktadır. Promosyon ücretleri hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Emekli maaşınızı başka bankadan almak istiyorsanız almak istediğiniz bankaya giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da şubeye gitmek istemiyorsanız internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden banka taşıma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız şu adımları takip ediniz.

  • İlk olarak e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmak için www.turkiye.gov.tr bağlantısını kullanabilirsiniz.
  • 4A, 4B, 4C hangi hizmeti alıyorsanız e-devlet üzerinden o hizmete giriş yapınız. Mesela 4a Sgk maaşı alıyorsanız banka taşıma işlemi için ilk olarak 4A hizmetleri seçeneğine tıklayınız daha sonra 4a banka ve adres değişikliği seçeneğini seçiniz.
  • Gerekli adımları tamamladıktan sonra emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşımış olursunuz.

QNB Finans Bank, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Deniz Bank, İNG bank, Akbank, Yapıkredi, İş bankası ve Garanti bankası emekliler için yeni promosyon fiyatlarını açıkladı.

QNB Promosyon
Vakıfbank promosyon
Halkbank promosyon
Ziraat bankası promosyon
Deniz bank promosyon
ING bank promosyon
Akbank promosyon
Yapıkredi promosyon
İŞ BANKASI Promosyon
Garanti bankası promosyon

Maaşını Başka Bankaya Taşıma Promosyonu 2022

Maaşını başka bankaya taşıma promosyonu 2022, yeni yılla beraber emekli maaşlarına da zam gelmiştir. Emekli maaşlarınızı istediğiniz bankadan alabilirsiniz. Ya da belirli bir bankadan alıyorsanız başka bankaya geçebilirsiniz. Bankalar 3 sene boyunca maaşınızı o bankadan alacağınıza dair anlaşma yaparsanız sizlere promosyon ödemesi yaparlar.

2022 yılında bankaların promosyon ücretleri belli oldu. Şizler için promosyon ödemelerini araştırdık ve derledik gelin beraber bakalım.

Emekli Maaşı Taşıma Kampanyaları Nasıl Yapılır
Emekli Maaşı Taşıma Kampanyaları Nasıl Yapılır

Emekli Maaşı Taşıma Kampanyaları Nasıl Yapılır

Emekli maaşı taşıma kampanyaları nasıl yapılır, emekli maaşlarınızı anlaşma yaptığınız bankalardan alabilirsiniz. Emekli maaşınızı 3 sene boyunca aynı bankadan almanız sonucunda banka size promosyon ödemesi yapmaktadır. 2022 yılında bankaların promosyon ücretlerini sizler için tablo haline getirdik. Emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşıyabilirsiniz. Bankalarda 3 sene boyunca anlaşma imzalarsınız. Eğer 3 sene dolduysa başka bankaya geçebilirsiniz. Tüm bankalar emekli maaşı vermektedir. Yukarıda size en uygun olan bankayı ve kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

  • İstediğiniz bankaya geçmek için şubeye gitmeniz ya da e-devlet ile banka taşıma işlemlerini herçekleştirebilirsiniz.

3 Yıl Dolmadan Emekli Maaşı Taşıma

3 yıl dolmadan emekli maaşı taşıma cayma bedeli, emekli maaşınızı aynı bankadan alacağınıza dair anlaşma yaptıktan sonra promosyon ücreti alabilirsiniz. Fakat 2 sene boyunca aynı bankada kaldınız diyelim. Ve başka bir bankaya geçmek istiyorsunuz. Hayliyle aklınızda cayma bedelinin ne kadar olacağı sorusu belirmektedir. Gelin bu sorularınıza beraber yanıt verelim.

En yüksek promosyonu hangi banka veriyor; Güncel olarak promosyon fiyatlarını görmek ister misiniz?

  • 3 yıl dolmadan önce başka bir bankaya geçmek istiyorsanız cayma bedeli ödemeniz gerekir. Bu ücret değişiklik gösterir. Bankadan bankaya ve yıl dolumuna göre ücret değişir. Kısaca taahüt verilen bankaya promosyon iadesi yapılmak yapılmakadır.
Promosyon Aldıktan Sonra Banka Değişikliği
Promosyon Aldıktan Sonra Banka Değişikliği

Promosyon Aldıktan Sonra Banka Değişikliği

Promosyon aldıktan sonra banka değişikliği, emekli maaşınızı başka bir bankaya taşıyabilirsiniz. Emekli maaşınızı taşırken bir anlaşma imzalarsınız ve bu anlaşma 3 sene boyunca geçerli olmaktadır. Bu anlaşma karşılığında banka size promosyon ödemesi yapmaktadır.

Diyelim ki bir bankayla anlaşma yaptınız ve promosyon ücretinizi aldınız. Fakat başka banka çok iyi bir teklif yaptı ve anlaşma yaptığınız bankadan vazgeçmek istediniz işte böyle bir durumda aldığınız promosyon ücretini geri iade etmeniz gerekir. Ya da anlaşma yaptığınız bankada 2 sene boyunca kaldınız ve son bir sene ayrılmak istediniz böyle bir durumda 1 seneye karşılık gelen promosyon ödemesini geri iade edebilirsiniz.

Garanti Bankası Emekli Maaşı Taşıma Şartları

Garanti bankası emekli maaşı taşıma şartları, emekli maaşınızı Garanti bankasından almak oldukça kolaydır. Emeklilere bir çok ayrıcalık tanınmaktadır. EFT ve havale işlemlerinden ücret alınmaz. Garanti bankasına emekli arakadaşlarınızı davet ederseniz 250 TL kazanabilme şansınız vardır. Garanti bankasında promosyon ücreti 2.500 TL ve üzeri maaş alan kişiler için 7.250 TL’dır. 1.500 TL’ye kadar alınan maaşlarda promosyon ücreti 4.850 TL ve 2.100-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlar ise promosyon ücretini 6.000 TL olarak alabileceklerdir.

  • Garanti bankasına emekli maaşınızı taşımak istiyorsanız şubeye gidebilir, e-devlet üzerinden banka değişikliği talebinde bulunabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak banka değişikliğinde bulunabilirsiniz.

Kredi Borcu Varken Emekli Maaşı Taşıma

Kredi borcu varken emekli maaşı taşıma, emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşıyabilirsiniz. Fakat 3 sene boyunca aynı bankadan maaş alacağınıza dair anlaşma imzaladıysanız ve o bankayı değiştirmek istiyorsanız promosyon ücretini geri iade edersiniz. Banka taşıma yapamıcağınız bir diğer durum ise kredi borcunuzun olmasıdır. Kredi borcunuz varken emekli maaşınızı başka bankaya taşıyamazsınız.

  • Emekli maaşınızı aldığınız bankaya borcunuz ve blokeniz varsa başka bankaya geçiş yapamazsınız. İlk olarak borcunuz ya da blokenizin kaldırılması gerekir. Ya da borcunuzu ödemeniz gerekir.

Banka Promosyonu Haram Mı

Emekli Maaşımı İş Bankasına

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu