Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır ve emekli banka değişikliği promosyon nasıl alınır, bilgilendiriyoruz. Emekli maaşı başka bankaya taşıma kampanyalarını gelin birlikte inceleyelim.

Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır, ülkemizde milyonlarca emekli vardır. Emekliler maaşlarını bankalar aracılığı ile ya da Ptt üzerinden maaşlarını alabilirler. Milyonlarca emekli promosyon ücretlerini araştırmaktadır. Promosyon ücreti demek bankayla yaptığınız anlaşma olarak görülmektedir. Bankaya giderek 3 yıl boyunca emekli maaşınızı o bankadan alacağınızı dair anlaşma imzalarsınız. Bu anlaşmaya karşılık banka sizlere promosyon ödemesi yapmaktadır. Promosyon ücretleri hakkında tüm detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Emekli maaşınızı başka bankadan almak istiyorsanız almak istediğiniz bankaya giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Ya da şubeye gitmek istemiyorsanız internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden banka taşıma işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız şu adımları takip ediniz.

 • İlk olarak e-devlet sistemine giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmak için www.turkiye.gov.tr bağlantısını kullanabilirsiniz.
 • 4A, 4B, 4C hangi hizmeti alıyorsanız e-devlet üzerinden o hizmete giriş yapınız. Mesela 4a Sgk maaşı alıyorsanız banka taşıma işlemi için ilk olarak 4A hizmetleri seçeneğine tıklayınız daha sonra 4a banka ve adres değişikliği seçeneğini seçiniz.
 • Gerekli adımları tamamladıktan sonra emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşımış olursunuz.

QNB Finans Bank, Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası, Deniz Bank, İNG bank, Akbank, Yapıkredi, İş bankası ve Garanti bankası emekliler için yeni promosyon fiyatlarını açıkladı.

 1. QNB Finansbank; EYT’lilere 9.200 TL Promosyon
 2. Akbank; Toplamda 8.500 TL Promosyon
 3. Denizbank; Toplamda 10.000 TL Promosyon
 4. Yapı Kredi; Toplamda 8.500 TL Promosyon
 5. Garanti BBVA; Toplamda 7.500 TL Promosyon
 6. ING; Toplamda 10.000 TL Promosyon

Daha fazla ilgili içerik;


Maaşını Başka Bankaya Taşıma Promosyonu 2023

Maaşını başka bankaya taşıma promosyonu 2023, yeni yılla beraber emekli maaşlarına da zam gelmiştir. Emekli maaşlarınızı istediğiniz bankadan alabilirsiniz. Ya da belirli bir bankadan alıyorsanız başka bankaya geçebilirsiniz. Bankalar 3 sene boyunca maaşınızı o bankadan alacağınıza dair anlaşma yaparsanız sizlere promosyon ödemesi yaparlar.

2023yılında bankaların promosyon ücretleri belli oldu. Sizler için promosyon ödemelerini araştırdık ve derledik gelin beraber bakalım.

Emekli Maaşı Başka Bankaya Taşıma Kampanyaları

Emekli Maaşı Başka Bankaya Taşıma Kampanyaları

Emekli maaşı başka bankaya taşıma kampanyaları, emekli maaşlarınızı anlaşma yaptığınız bankalardan alabilirsiniz. Emekli maaşınızı 3 sene boyunca aynı bankadan almanız sonucunda banka size promosyon ödemesi yapmaktadır. 2022 yılında bankaların promosyon ücretlerini sizler için tablo haline getirdik. Emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşıyabilirsiniz. Bankalarda 3 sene boyunca anlaşma imzalarsınız. Eğer 3 sene dolduysa başka bankaya geçebilirsiniz. Tüm bankalar emekli maaşı vermektedir. Yukarıda size en uygun olan bankayı ve kampanyalarına ulaşabilirsiniz.

 • İstediğiniz bankaya geçmek için şubeye gitmeniz ya da e-devlet ile banka taşıma işlemlerini herçekleştirebilirsiniz.

3 Yıl Dolmadan Emekli Maaşı Taşıma

3 yıl dolmadan emekli maaşı taşıma, emekli maaşınızı aynı bankadan alacağınıza dair anlaşma yaptıktan sonra promosyon ücreti alabilirsiniz. Fakat 2 sene boyunca aynı bankada kaldınız diyelim. Ve başka bir bankaya geçmek istiyorsunuz. Hayliyle aklınızda cayma bedelinin ne kadar olacağı sorusu belirmektedir. Gelin bu sorularınıza beraber yanıt verelim.

 • 3 yıl dolmadan önce başka bir bankaya geçmek istiyorsanız cayma bedeli ödemeniz gerekir. Bu ücret değişiklik gösterir. Bankadan bankaya ve yıl dolumuna göre ücret değişir. Kısaca taahhüt verilen bankaya promosyon iadesi yapılmak yapılmaktadır.

Promosyon Aldıktan Sonra Banka Değişikliği

Promosyon Aldıktan Sonra Banka Değişikliği

Promosyon aldıktan sonra banka değişikliği, emekli maaşınızı başka bir bankaya taşıyabilirsiniz. Emekli maaşınızı taşırken bir anlaşma imzalarsınız ve bu anlaşma 3 sene boyunca geçerli olmaktadır. Bu anlaşma karşılığında banka size promosyon ödemesi yapmaktadır.

Diyelim ki bir bankayla anlaşma yaptınız ve promosyon ücretinizi aldınız. Fakat başka banka çok iyi bir teklif yaptı ve anlaşma yaptığınız bankadan vazgeçmek istediniz işte böyle bir durumda aldığınız promosyon ücretini geri iade etmeniz gerekir. Ya da anlaşma yaptığınız bankada 2 sene boyunca kaldınız ve son bir sene ayrılmak istediniz böyle bir durumda 1 seneye karşılık gelen promosyon ödemesini geri iade edebilirsiniz.

Garanti Bankası Emekli Maaşı Taşıma Şartları

Garanti bankası emekli maaşı taşıma şartları, emekli maaşınızı Garanti bankasından almak oldukça kolaydır. Emeklilere bir çok ayrıcalık tanınmaktadır. EFT ve havale işlemlerinden ücret alınmaz. Garanti bankasına emekli arakadaşlarınızı davet ederseniz 250 TL kazanabilme şansınız vardır. Garanti bankasında promosyon ücreti 2.500 TL ve üzeri maaş alan kişiler için 7.250 TL’dır. 1.500 TL’ye kadar alınan maaşlarda promosyon ücreti 4.850 TL ve 2.100-2.500 TL arasında emekli maaşı alanlar ise promosyon ücretini 6.000 TL olarak alabileceklerdir.

 • Garanti bankasına emekli maaşınızı taşımak istiyorsanız şubeye gidebilir, e-devlet üzerinden banka değişikliği talebinde bulunabilir ya da müşteri hizmetlerini arayarak banka değişikliğinde bulunabilirsiniz.

Kredi Borcu Varken Emekli Maaşı Taşıma

Kredi borcu varken emekli maaşı taşıma, emekli maaşınızı istediğiniz bankaya taşıyabilirsiniz. Fakat 3 sene boyunca aynı bankadan maaş alacağınıza dair anlaşma imzaladıysanız ve o bankayı değiştirmek istiyorsanız promosyon ücretini geri iade edersiniz. Banka taşıma yapamıcağınız bir diğer durum ise kredi borcunuzun olmasıdır. Kredi borcunuz varken emekli maaşınızı başka bankaya taşıyamazsınız.

 • Emekli maaşınızı aldığınız bankaya borcunuz ve blokeniz varsa başka bankaya geçiş yapamazsınız. İlk olarak borcunuz ya da blokenizin kaldırılması gerekir. Ya da borcunuzu ödemeniz gerekir.

Kredi borcu olan emekli maaşını başka bankaya taşıyabilir mi?

Maaşını başka bankaya taşıyıp verilen promosyondan faydalanmak isteyen emekli kişinin bankaya kredi borcu var ise maaşını başka bankaya taşıyamaz.

Banka değişikliği nasıl yapılır?

Emeklilik maaşını farklı bankaya taşımak isteyen emekli vatandaşlar için şubeye gitmeden e-devlet üzerinden “4A, 4B ya da 4C Banka ve Adres Değişikliği” adımlarını takip ederek talep oluşturabilmeleri mümkündür.