İçeriğin devamı aşağıda ▼

Tavsiye

12 En İyi Ateş Ölçer

En iyi Ateş Ölçer listesini sizler için düzenledik. En iyi Ateş Ölçer tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Ateş ölçerlerin temel amacı ateşi doğru ölçerek kişinin durumunu tespit etmektir.39 ve üzeri derecede ateşli olan vücudun soğutulması gerektiği bilinir.  Ateş ölçümü son zamanlarda alışveriş merkezlerine girerken bile yapılabilen bir uygulamadır. En iyi ateş ölçer listesinde aradığınız kriterlere sahip ateş ölçeri tespit edebilirsiniz.

12 En İyi Ateş Ölçer Listesi

Braun Ateş ÖlçerPRT 10009/10
Omron Ateş ÖlçerECO Temp Smart Kalem Tipi8/10
Medisana Ateş Ölçer4861110/10
Weewel Ateş ÖlçerWeelwel Ateş Ölçer9/10
Nimomed Ateş ÖlçerTemassız Ateş ölçer 500889/10
Wee Baby Ateş ÖlçerTemassız Ateş Ölçer WEE1319/10
Bo Hui Ateş ÖlçerTemassız Ateş Ölçer7/10
Nexus Ateş ÖlçerDual Kulaktan & Alından Ateş Ölçer8/10
Xiaomi Ateş ÖlçerKulaktan ve Alından Temassız Ateş Ölçer9/10
Mesilifi Ateş ÖlçerTemassız Alından Ateş Ölçer DT-88068/10
Microlife Ateş Ölçer NC200 Ateş Ölçer9/10
Plusmed Ateş ÖlçerKızılötesi Ateş Ölçer HTD8216C10/10

En İyi Ateş Ölçer Tavsiyeleri

En iyi ateş ölçer tavsiyeleri en çok kullanılan ve satın alınan ürünlerden oluşuyor. Ateş ölçerler bir kez alınan ve uzun süre kullanılmak istenen, doğru tespit yapması gereken araçlardır. Ateş ölçerler ile anlık olarak kısa sürede vücut sıcaklığını ölçebilirsiniz. Bazı ateş ölçerler kullanım yönünden daha avantajlı olabilir. Son zamanlarda en çok tercih edilen ateş ölçerler ise alından temassız ateş ölçümü yapan cihazlardır. Detaylar ve en iyi ateş ölçerler için aşağıda yer alan listeyi inceleyebilirsiniz.  

1. Braun Ateş Ölçer

Braun ateş ölçer

Braun ateş ölçer klasik dijital ateş ölçer olarak çalışan PRT 1000 modeli oldukça sık tercih ediliyor. Ucu nazik ve esnektir. BPA içermediğinden çocuklar için güvenli olarak kullanılabilir. Ortalama ölçüm süresi ise 10 saniyedir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Ölçüm süresi diğer cihazlara göre daha uzun. Temassız bir ateş ölçer almayı düşünüyorum bunun yerine. Hem daha hijyenik olur. Her kullanımdan sonra temizlemek gerekiyor bu cihazı.
 • Annelerimizin kullandığı ateş ölçerlerden. Koltuk altından ya da ağızdan ateş ölçülebiliyor. Koltuk altından kullanıyorum sadece. Temiz olması için her seferinde ıslak bir bezle siliyorum. İşini yapıyor ve doğru gösteriyor. Yeterli bir cihaz. Çok yer kaplamıyor. Son ölçümünü de hafızasında tutuyor. Çocuğun ateşi varken bu özellik çok iyi oluyor.

2. Omron Ateş Ölçer

Omron ateş ölçer

Omron ateş ölçer uygun fiyatlı ateş ölçer arayanların tercih edebileceği bir seçenektir. Kulaktan, koltuk altından ve ağızdan ölçüm imkanları vardır. 3 yıl garantili olarak satılan bu ateş ölçerler oldukça kaliteli ve uzun ömürlüdür. Küçük bir ekranı vardır. Akıllı olduğundan son ölçümü aklında tutar. Dijitaldir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Çocukların ateşi çıktığı zaman pratik olarak kontrol edebiliyorum. Ateşinin yükselmesi ihtimaline karşı sık sık bakıyorum. Cihaz doğru gösteriyor. Boyutu küçük. Ucu esnek. İşimi görüyor.
 • Sık sık hastalanan bir annem var. Kendisinin ateşinin çok yükselmesi halinde ortaya çıkabilecek bazı komplikasyonlar da olduğundan ateş ölçer benim için zorunluluk. Alından ateş ölçen cihazlar geniş ve büyük onları yanımda taşımak zor olduğundan bunu çantama atmak için aldım.

3. Medisana Ateş Ölçer

Medisana ateş ölçer

Medisana 48611 kulaktan ve alından temassız ateş ölçer hızlı bir şekilde ateş ölçmek isteyenlerin tercihleri arasında yer alır. Ateş ölçümü için pratik ve hızlı bir araç arıyorsanız bu ürünü elektronik marketlerde bulabilirsiniz. Alman markası olan Medisana 3 yıl garantili olarak ürününü kullanıcı deneyimine sunuyor. Sesli ve görsel ateş uyarısı yapabilen cihazda ses açılıp kapanabilir. Son 9 ölçümü kaydeder.

Kullanıcı Yorumları;

 • Cilt bakım merkezimiz var. Klinikte gelen müşterilerimize ateş ölçümü yapmak zorundayız. Bu cihaz baya iyi oldu. Ateş ölçümünü saniyeler içinde yapıyor.
 • Çocuk esirgemede ateşi çıkan çocuklarımızı tespit etmek için kullanıyoruz. Çocukların ateşi çok sık çıkar. Üstelik birden fazla çocuğun bir arada bulunduğu böyle ortamlarda kaliteli bir ateş öçler şart.

4. Weewel Ateş Ölçer

Weewel ateş ölçer

Weewel ateş ölçer uygun fiyatlı kulaktan ve alından ateş ölçer arayanların tercih ettiği bir markadır. Çoğunlukla işletmelerde de görülen ateş ölçer cihazı bu markaya aittir. Fiyatları diğer ateş ölçerlere oranla biraz daha uygundur. Dijital ateş ölçerin tabanca şeklinde formu bulunuyor. 2 yıl garantili bir üründür.

Kullanıcı Yorumları;

 • Hızlı bir şekilde ateş ölçümü yapıyor. Yaşlılar için mükemmel. Çocuklara bakmak gibi yaşlılara bakmak da zor. Bu yüzden ateş ölçümü pratik oluyor.
 • Bizim evde sürekli hastalanan eve girmeyen iki sıpa var. İkisinin de ateşini bununla ölçüyorum. Bir yere giderken götürmek için büyük ama evde kullanım için ideal. Sapı var.

5. Nimomed Ateş Ölçer

Nimomed ateş ölçer

Ninomed ateş ölçer temassız özellikli ve bulabileceğiniz en uygun fiyatlı ürünlerden biridir. Temassız ateş ölçerler tabanca formunda bulunuyor. Ninomed temassız ateş ölçer de tabanca formunda çalışıyor. 2 yıl garantisi mevcut. Fiyatı muadillerinin yarısı kadar. Kullanılmadığında otomatik kapanma, vücut ve yüzey ısı değerlerini hızlı bir şekilde ölçebilme, temassız çalışma, kesin sonuç verme özellikleri bulunuyor.

Kullanıcı Yorumları;

 • Her evde bulunması gereken bir ateş ölçer. Hem kolay kullanılıyor hem de ucuz.
 • Koltuk altından ölçüm yapan eski tip ateş ölçerleri atın artık. Bu ürünler ucuz. Fiyatı pahalı olsa anlarım ama ömrü de daha uzun. İş yerine bundan aldık birkaç tane. İşimizi gördü.

6. Wee Baby Ateş Ölçer

Wee baby ateş ölçer

Wee Baby ateş ölçer temassız formu ile öne çıkan bir ateş ölçerdir. Tabanca şeklinde bir formu bulunur. Hızlıca ölçüm yapabilir ve son ölçümleri kaydedebilir. Ateşin 38 dereceden yüksek olması halinde sesli uyarı vererek bildirim yapar. Hızlı algılama ve sonuç alma imkanı verir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Ürünü bebeğim için aldım. Kullanma fırsatı bulunca ne büyük bir gereklilik olduğunu anladım. Telaş anında çok hızlı hareket etmek gerekiyor. Tam o zamanlar için.
 • Kayıt özelliğini kullanamadık ama ürün işini gördü. Ölçümleri doğru. Saklama kutusu ile gelse daha iyi olurdu.

7. Bo Hui Ateş Ölçer

Bo hui ateş ölçer

Bo Hui ateş ölçer, temassız özellikli ateş ölçerler arasında bulabileceğiniz en uygun fiyatlı ürünlerden biridir. Ateş ölçerden beklendiği üzere kısa sürede ateş ölçüm yapabiliyor. Kullananlar ölçüm tespiti konusunda doğruluğunu dile getiriyor. Ateş ölçümü için ev tipi alanlarda yeterli bir üründür.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kailteli bir ürün. Fiyatı da çok uygun. Kullanıyorum 1 yıldır şimdi yiğenim için hediye olarak yeniden aldım.
 • Ateş ölçere büyük paralar dökmeye gerek olmadığını düşünenlerdenim. Zaten çok sık kullanmıyoruz da. Ateşi doğru ölçtüğünü gördük. Bu yeterli.

8. Nexus Ateş Ölçer

Nexus ateş ölçer

Nexus ateş ölçer çubuk formu kulaktan ve alından ateş ölçmeye yarayan bir araçtır. Pratik bir şekilde ateş ölçmek ve hızlı bir şekilde sonuç almak için ideal bir seçim olabilir. Ateş ölçmek için öncesinde tarama tıuşuna basmalı ve beklemelisiniz. Ses geldiğinde ateş derecesini dijital ekranda görebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Arkadaşım için aldık. İdeal ve kullanışlı bir ürün.
 • Kızımın ateşi sık çıkıyor. Ateş ölçer olarak fiyatı uygun. Doğru ölçüm yapıyor ki en önemlisi bu. Alınabilir.

9. Xiaomi Ateş Ölçer

Xiaomi ateş ölçer

Xiaomi Mi Healt ateş ölçer temassız özellikli dijital bir alettir. Ateş ölçümü için birkaç saniye tutmanız yeterlidir. Alından ve kulaktan temassız ateş ölçümü yapabilir. Pratik ve minimal bir tasarımı vardır. Çubuk formundadır. Tabanca formundaki araçlar gibi geniş yer kaplamaz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Sessiz ölçüm yapıyor. Bizim için çok önemliydi. Çıt çıkarsak uyanan bir bebeğimiz var ve sık sık ateşleniyor.
 • Büyük markalara çok paralar dökmeye gerek yok. Xiaomi yine işini yapıyor. Kaliteli ve işlevli bir marka.

10. Mesilife Ateş Ölçer

Mesilife ateş ölçer

Mesilife ateş ölçer uygun fiyatlı temassız ateş ölçer arayanların tercihlerinden biridir. Ateş ölçer alırken dikkat edilen noktalardan biri de artık ateş ölçerlerin temassız özellikte olmasıdır. Son ölçümleri akılda tutabilme, temassız kullanılabilme ve uygun fiyat ile bu markanın ateş ölçeri öne çıkmaktadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Hastanede bunu kullandıklarını görünce aldım. Çok memnunuz. Ölçümlerini hızlı ve doğru yapıyor.
 • Doğru ölçüm olduğunu test ettim. İyi bir özelliği var. Yüzey ısısını da ölçebiliyor. Gerektiğinde oda ısısını ölçebiliyorum.

11. Microlife Ateş Ölçer

Microlife ateş ölçer

Microlife ateş ölçer temassız özellikli, 5 yıl garantili bir üründür. Yüzey ısısını da ölçebilmektedir. Ateş ölçer olarak alınabilecek orta fiyatta, yüksek kalitedeki ürünlerden biridir. Kullanım noktasında hastanelerde kullanılan ateş ölçerlerden biridir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Ateş ölçer alırken dikkat ettik. Hastanede de bundan kullanıyorlardı. Biz de eve aldık. Ölçümleri doğru.
 • Ateş ölçer her eve sürekli lazım. Sadece çocuğa değil hastaya, yaşlıya lazım olan bir gereklilik. Ateş ölçer arıyorduk. Böyle temaslı ateş ölçerler iyi değil. Bunlar yerine temassız ateş ölçer aldık. Bu markanın ateş ölçeri hem ortam ısısını ölçebiliyor hem de bizim ateşimizi ölçebiliyor.

12. Plusmed Ateş Ölçer

Plusmed ateş ölçer

Plusmed ateş ölçer kızılötesi ateş ölçer olarak bilinen bir üründür. Ürün kullanım noktasında 5 i bir arada kullanım olanağı sunduğu ile öne çıkar. Kulak içi sıcaklık ölçümü, gıda sıcaklığı ölçümü, sıvı sıcaklığı ölçümü, ortam sıcaklığı ölçümü ve alın sıcaklığı ölçümü yapılabilir. Başarılı sonuçlar alınan bir ölçüm cihazıdır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Çok beğendim. Çok yönlü kullanılabiliyor. Küçük bebeğim var. Gıdaların sıcaklığını ölçmek için de kullanıyorum bebeğimin ateşini ölçmek için de.
 • Tüm özelliklerini denedik. Çalışıyor. Cihaz alınır. Sadece ateş ölçer değil yani. Mutfakta da kullanabilir hanımlar. Biz sadece çocukların ateşini ölçmek için kullanıyoruz. Hızlıca ölçüyor.

Doktorların Kullandığı Ateş Ölçer Hangisi?

Doktorların kullandığı ateş ölçer cihazları Mesilife, Omron adlı markalara ait cihazlardır. Omron markası özellikle temassız ateş ölçerler arasında en çok tercih edilen ve hastanelerde de görülen bir cihaz markasıdır.

Ateş ölçer almak isteyen ancak hastanede kullanılan ateş ölçerlerden almak isteyenler için Omron markasının temassız ateş ölçerleri satışa sunulmaktadır.

Ateş Ölçer Fiyatları

Braun Ateş Ölçer229,0 TL
Omron Ateş Ölçer77,0 TL
Medisana Ateş Ölçer999,0 TL
Weewel Ateş Ölçer580,0 TL
Nimomed Ateş Ölçer269,0 TL
Wee Baby Ateş Ölçer550,0 TL
Bo Hui Ateş Ölçer158,90 TL
Nexus Ateş Ölçer319,0 TL
Xiaomi Ateş Ölçer700,0 TL
Mesilife Ateş Ölçer419,0 TL
Microlife Ateş Ölçer599,0 TL
Plusmed Ateş Ölçer315,0 TL

Kulaktan Ateş Ölçer

Kulaktan ateş ölçer cihazlar kişinin vücut ısısının ne kadar olduğunu kulağa cihazın yaklaştırılması ile ölçülen cihazlardır. Kulaktan ve alından temassız ateş ölçer cihazlar son zamanlarda özellikle pandemi dönemi ile birlikte temasız ateş ölçerler popüler olmuştur. Daha sağlıklı ve hijyenik olması nedeni ile ayrıca daha hızlı ölçüm yapılabilmesi nedeni ile kulaktan ateş ölçerler tercih edilmektedir.

Temassız Ateş Ölçer

Temassız ateş ölçer cihazları doğrudan ateşi hiçbir temas olmadan ölçen cihazlardır. Bilekten ya da alından hızlı ve kolay bir şekilde ateş ölçmek mümkündür. Vücut sıcaklığının ölçülmesine ilişkin bu pratik cihazlar yakın zamanda pandemi ile birlikte popülerleşmiştir.

Alışveriş merkezlerinin girişlerinden tutun da her türlü sağlık kuruluşuna kadar kişilerin ateşlerini ölçmek için bileklerinden ya da alınlarından temassız olarak saniyeler içinde ateş ölçümünü mümkün kılan araçlardır. Temassız ateş ölçerler arasında en çok tercih edilen ürünlerden biri de…

Alından Ateş Ölçer

Alından ateş ölçer cihazlar temassız olarak ateş ölçümü yapılan cihazlardır. Alından ya da bilekten vücut ısısını temassız bir şekilde tespit etmek mümkündür. Doğruluk olanı oldukça yüksek olan bu cihazlar ile ateş ölçümü ise sadece 2 saniye kadar sürmektedir. Birkaç saniyede alından ateş ölçmek için uygun cihazlar arıyorsanız Medisana temassız ateş ölçer sizin için iyi bir seçenek olabilir. 

Dijital Ateş Ölçer

Dijital ateş ölçer grubu artık alabileceğiniz her türlü ateş ölçerde olan bir özelliktir. Ateş ölçerlerin dijital olmayanları artık satışa sunulmadığından doğrudan alacağınız her ateş ölçer dijital özellikli olacaktır.

 Dijital olmayan ateş ölçerlerin tespit konusunda sıkıntı çıkarması gibi durumlar nedeni ile artık ateş ölçerler dijital formda çalışmaktadır.

Bebek Ateş Ölçer

Bebek ateş ölçer cihazları bebeklerin ateşini hızlı, sessiz ve kolay bir biçimde ölçen ateş ölçerlerdir. Ateş ölçümü yüksek ateşin tespiti için büyük önem taşır. Her evde bulunması gereken ateş ölçerlerden bebekler ve yetişkinler için farklı ateş ölçer kullanımına gerek yoktur.

Bebekler için sessiz çalışan ateş ölçer arayanlara listemizde yer alan temassız ateş ölçerler uygun olabilir. Aradığınız ateş ölçeri bulmak için listemizi inceleyebilir ve bebeğiniz için sessiz çalışan ateş ölçerleri edinebilirsiniz.

Koltuk Altı Ateş Ölçer

Koltuk altı ateş ölçerleri vücut ısısının biraz daha düşük görünmesine neden olabilir. Koltuk altından alınan ateş ölçümü vücudun olduğundan biraz daha düşük sıcaklıkta görünmesine neden olabilir. Bu nedenle koltuk altı ateş ölçer cihazlar yerine doğrudan alından ve kulaktan ateş ölçümü yapan cihazları tercih edebilirsiniz.

Koltuk altı ateş ölçümü yaparak elde ettiğiniz sonuçları kontrol etmek için kulaktan, alından ya da ağızdan tekrar vücut ısısını kontrol edebilirsiniz. Temassız ateş ölçerler aynı zamanda koltuk altından da vücut ısısı tespiti yapabilirler. 

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler

deneme bonusu veren siteler Deneme Bonusu Veren Siteler Deneme bonusu veren siteler Deneme Bonusu Veren Siteler