Dosyalarınızı paylaşmak, anılarınızı kaydetmek kişisel kullanım için tüm ihtiyaçlarınız için gerekli olan depolama hizmeti sağlayan uygulamalardır. Dijital hayatınızı yedekleyebileceğiniz, çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde aktarım gerçekleştirebileceğiniz bulut depolama hizmetlerini oldukça fazladır. Dijital hayatınızı paylaşmak ve kaydetmek için depolama hizmetinden faydalanabilirsiniz ama hangisi sizin için daha uyumlu bilemiyorsanız sizler için en iyi bulut depolama hizmetlerini bir araya getirdik. İsterseniz gelin birlikte detaylarına bir göz atalım.

Google Drive

  • Google hesabına sahip olan tüm kullanıcılar dosyalarını yedeklemek için Google Drive hizmetini kullanmaktadır. Google hizmetlerini kullanıyorsanız Google Drive hizmetini seçebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan Google Drive kapsamlı arama, dosya paylaşım ve kaydetme gibi birçok hizmetleriyle en çok tercih edilenlerdendir. Google Drive hizmetinin dezavantajlarından biri uçtan uca şifreleme mevcut değildir. Hizmeti kullanırken gizlilik sizin için önemliyse tercih edebileceğiniz bir hizmet değildir. Paylaşımda bulunduğunuz dosyaları şifreleme ve kullanma tarihlerini belirleme gibi seçenekler maalesef bulunmamaktadır. Boxcryptor ile uçtan uca şifreleme aracını kullanarak hizmeti daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

iCloud

  • Apple cihazların kullandığı iCloud kolay bir kullanıma sahip olarak İOS cihazlarda entegre olmuştur. Arka planda hizmet vererek dosyaları paylaşabilir, dosyalarınızı düzenleyebilir, belgeleri parola kullanarak saklayabilirsiniz. Dezavantajları ise Android desteğinin olmaması, web ara yüzünde arama gibi bir seçeneğinizin olmaması ve uçtan uca şifrelemenin sınırlı olmasıdır.

Microsoft OneDrive

  • Windows bilgisayarlarda çalışan ve Microsoft Office programını kullanan kişilerin doğal olarak tercih ettiği hizmetlerden biridir. Şifre koruması ve son kullanma tarihlerine kadar dosya paylaşımı konusunda en iyi hizmetlerden biridir. Farklı platformlar için kullanma desteği bulunmaktadır. İstenilen dosyaları indirebilir ve korumalı kişisel kasada verilerinizi saklayabilirsiniz. Dezavantajı ise depolama alanı belirli bir yere kadar ücretsizdir, uçtan uça şifreleme maalesef yoktur.

IDrive

  • Çoğu cihazı desteklediği ve kullanımı kolay olduğu için tercih edilenler arasındadır. Özel şifreleme seçeneği ve iş birliği desteğine sahip bir hizmettir. Uçtan uca şifrelemesine sahip olması ve dosyalarınıza mobil cihazlardan da erişime sahip olunması gibi birçok özelliğe sahiptir.

SpiderOakOne

  • Bilgilerinize sizden başkasının erişmesini istemiyor musunuz? O zaman kullanabileceğiniz en iyi Google hizmetlerinden biridir. Uçtan uca şifreleme seçeneği ve sınırsız sayıda cihazı desteklemesiyle en çok tercih edilen arasında yerini almaktadır. Dosya sürümü oluşturma ve kendini imha etme gibi birçok paylaşım seçeneği bulunmaktadır.

Dropbox

  • Güvenli, her cihazı destekleyen ve kullanımı kolay hizmetler arasında yerini almaktadır. Dosya paylaşımında, belgeleri düzenleme gibi birçok özelliğe sahiptir. Dijital imza özelliğinin olması ve iş birliği içerisinde hizmet vermesi herkesin tercihlerinden birisi olmaktadır.