En iyi Dökülme Karşıtı Şampuan listesini sizler için düzenledik. En iyi Dökülme Karşıtı Şampuan tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

En iyi dökülme karşıtı şampuan yoğun saç dökülmesi ile karşı karşıya kalan ve saçlarını kurtarmak isteyenlerin araştırdığı bir seçenektir. Şampuanlar saç bakımında büyük önem taşıyan yardımcılardır. Saçları temizlemenin yanı sıra dipten uca güçlendirerek saç dökülmesini engellemek için doğru şampuan seçimi önemlidir. İşte en iyi dökülme karşıtı şampuanlar ve ürün içeriklerine dair detaylar.

En İyi Dökülme Karşıtı Şampuan Listesi

NoÜrünPuan
1Yves Rocher8/10
2Pantene Dökülme Karşıtı8/10
3Wella Sp Men Maxximum9/10
4Milk Shake Energizing Blend9/10
5Alfaparf Semi Di Lino Scalp7/10
6Keune Derma Activate10/10
7Alpecin Kafein Şampuan7/10
8Redken Tüm Yumuşak9/10
9Vichy Dercos Anti Dandruff10/10
10Kerastase Specifique Bain10/10

Saç Dökülmesine Karşı En İyi Şampuan

En iyi dökülme karşıtı şampuan tavsiyeleri doğrudan saçlarınız için en uygun ürünü bulmanız için derlendi. Dökülen saçları onarmaya ve saç köklerini güçlendirmeye yönelik ilk adımı doğru şampuan seçimi ile atın.

1.Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen

Yves Rocher Saç Oluşumunu Destekleyen

Yves Rocher dökülme karşıtı saç güçlendirici şampuanı ile %96 doğal içerikli bir şampuandır. Saçları temizlerken nazik davranan ve saç dökülmelerini azaltmaya yardımcı olan yapısı ile saç köklerini temizlerken beslemeyi hedefler. Saçlar yıkama sonrasında yumuşacık olur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Çok yoğun dökülen saçlarım toparlanmaya başladı. Kepek problemini ortadan kaldırmadı ama artık saçlarım eskisi kadar dökülmüyor.
 • Duştan sonra yumuşacık saçlarla güne merhaba diyorum. Saçlarımın sert ve ipe sapa gelmez hali artık yok. Dökülmeye iyi geliyor elbette ama tamamen önlemiyor.

2.Pantene Dökülme Karşıtı 3’ü 1 Arada Şampuan 470 Ml

Pantene Dökülme Karşıtı 3'ü 1 Arada Şampuan 470 Ml

Pantene dökülme karşıtı üçü bir arada şampuan koparak dökülen saçlar için kullanılan bir üründür. İçinde aktif pro-v besin maddeleri bulunur. Bu besin maddelerinin takviyesi beraberinde saçların temizlenirken onarılmasını da mümkün kılar. Şampuan içeriğinde saç kremi ve bakım kürü de içerdiğinden bakım için tek başına yeterli görülmektedir.

Kullanıcı Yorumları;

 • O kadar güzel kokuyor ki hep severek kullanıyorum. Saçlarımı yumuşatıyor da.
 • Saç bakımı konusunda krem gerektirmeyen nadir şampuanlardan biri. Bunu kullanınca ardından saç kremi sürmüyorum. Yine de saçlarım yumuşak ve sağlıklı görünüyor.

3.Wella Sp Men Maxximum Dökülme Önleyici

Wella Sp Men Maxximum Dökülme Önleyici

Şampuan seçiminde doğal ürün seçimi önemlidir. Wella SP Men Maxximum dökülme karşıtı şampuan saç gürleştirmeye yardımcı olmasının yanında doğal içeriklerle doludur. Saç derisini temizlerken aynı zamanda kökleri de besleyerek tedavi edici niteliktedir. Günlük kullanıma uygundur. Uyarıcı niteliği ile baş derisinin işlevlerini yerine getirmesi için gereklidir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarımı yumuşattığı için tercih ediyorum. Güzel kokuyor fakat kepek yapıyor.
 • Eşimin de benim de saçlarımızı rahatlattı. Saç dökülmesini engellediği için bırakmadan kullanıyorum.

4.Milk Shake Energizing Blend Şampuan

Milk Shake Energizing Blend Şampuan

Salçarı zayıf, güçsüz ve dirençsizo lanlar için üretilen bu şampuan aynı zamanda dökülmeyi engellerken saçlara hacim de katar. Daha hacimli, daha sağlıklı ve yumuşak bir saç görüntüsünü mümkün kılar. Normal ve ince saçlar için üretilmiştir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarımın son zamanlarda çok fazla dökülmesinin ardından denediğim mükemmel bir şampuandır. Kalın telli saçları olan eşim beğenmedi ancak benim ince ve zayıf saçlarıma baya iyi geldi.
 • Sönük ve kuru saçlarım için bu serinin tüm ürünlerini kullanıyorum. Sadece şampuan ile değil serum gibi destekleyiciler ile kullanınca etkili olduğunu düşünüyorum.

5.Alfaparf Semi Di Lino Scalp Enerji Veren Şampuan

Alfaparf Semi Di Lino Scalp Enerji Veren Şampuan

Yoğun saç dökülmesi ve yıpranmış saçlar için üretilen şampuanın özellikle güçsüz saç görüntüsünü engellemesi nedeniyle tercih edildiği biliniyor. Başarılı olmasının altında ise doğal içeriği yatıyor. Kalın telli saçlar için çok tavsiye edilmese de kullananlar bu konuda herhangi bir şikayette de bulunmuyor.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarım o kadar çok dökülüyordu ki şampuana bir şans vermek istedim. Şampuanın saçlarıma bu kadar iyi gelmesini beklemiyordum.
 • Çok yağlı olan saçlarıma hiç iyi gelmedi. Sanırım kesinlikle kuru saçlar için geçerli bir ürün. O kadar para vermiştik keşke önce görseydim. 

6.Keune Derma Activate Dökülmeye Karşı Şampuan

Keune Derma Activate Dökülmeye Karşı Şampuan

Kuaförlerin tavsiyesi üzerine birçok kişinin denediği ve yoğun dökülmeyi engelleyen bir şampuandır. Keune markasının saçlardaki sönüklük ve kuruluğu da önlemek üzere sunduğu ürün ile saç dökülmesi büyük oranda azaltılabilmektedir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kuru, çok dökülen, asla hacim almayan saçlarım resmen hayat buldu. Biraz pahalı ama alın aldırın bu şampuanı mutlaka.
 • Saçlarım yandıktan sonra kuaförüm önermişti. İlk etapta almadım ama keşke hemen alsaydım bunu. Çok başarılı ve işlevini yerine getiren bir şampuan. Sürekli almak gerekecek ama saçlarım için değer.

7.Alpecin Kafein Şampuan

Alpecin Kafein Şampuan

Saç dökülmesini önlemeye yönelik Alpecin markasının sunduğu kafein içerikli şampuan ile saçlardaki sertlik ve kuruluk önlenebilmektedir. Sadece 120 saniyede kafeinin saçlardaki etkisini görmeyi vaat etmektedir. Saçların büyümesi ve dökülmenin azalmasında büyük oranda etkilidir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Beklediğim kadar iyi performansını göremedim ama saçlarımdaki etkisi yine de iyi. Alınabilir bir ürün. Vazgeçilmez değil.
 • Hızlı onarım ve kolay bakım için aldım. Kokusu çok güzel olmadığı için beni rahatsız etti. Yine de kullanacağım işe yarıyor.

8.Redken Tüm Yumuşak Şampuan

Redken Tüm Yumuşak Şampuan

Redken tüm yumuşak şampuan saçlardaki sertlik ve kuruluğu gidermeye yardımcı olan bir üründür. Özellikle içinde bulunan argan yağı ile saçları nemlendirmesi yönünden sevilir. Saç yumuşatmada kreme gerek kalmadan kırılgan saçları dinlendirir. Nem arttırır ve saçlardaki dökülmeyi azaltmaya yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Görüp görebileceğiniz en iyi şampuan desem yeridir. Ya bir şampuan bu kadar mı güzel olur inanın herkese tavsiye ederim.
 • Saçlarımdaki aşırı dökülme 10 günde azaldı. Yine dökülme var ama normal düzeylere indi. O yüzden şampuan tam bir kurtarıcı diyebilirim.

9.Vichy Dercos Anti Dandruff

Vichy Dercos Anti Dandruff

Vichy Dercos anti Dandruff kelimenin tam anlamı ile bir kepek düşmanı. Kepek sorununu ortadan kaldırmak için başvurabileceğiniz en iyi şampuan desek abartmış olmayız. Şampuanı kullanırken düzenli kullanmak çok önemlidir. Kepeği engellemek saçlardaki dökülmenin de azalmasına yardımcı olur. Canlı, parlak ve sağlıklı saçlar için kepekten hemen kurtulun. 

Kullanıcı Yorumları;

 • Kepek benim çocukluğumdan beri başımın belasıydı. Doktor tavsiyesi ürünler kullandım ama bırakınca kepek tekrar başladı. Sonrasında buna bir şans verdim. Bir haftada saçlarımı rahatlattı ve kepek görüntüsünü ortadan kaldırdı.
 • Kepek saç derisinin dökülmesi ve ardından da saçlarımın kopmasının nedeniymiş. Çok dikkat etmemiştim. Saçlarım çok dökülünce hemen Vichy Dercos kullanmaya başladım. Kısa sürede iyileşti neyse ki.

10.Kerastase Specifique Bain Divalent

Kerastase Specifique Bain Divalent

Enflamasyonu ortadan kaldırması ile bilinen, dermatolojik olarak kanıtlanmış içeriği ile saç derisindeki dengesizliği ortadan kaldırır. Saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olması ve saç tellerinin dolgunlaşmasını sağlaması nedeniyle tavsiye edilmektedir. Gerçek anlamda saçların kurtarıcısı desek abartmış olmayız.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarım dökülüyor diye aldım ama bu zamana kadar nasıl kullanmamışım. Saçlarımın nasıl da ihtiyacı varmış bakıma. Hacim kazandı, dökülme azaldı, kepek falan zaten hiç yok mükemmel oldu.
 • Bu şampuanla birlikte saçlarıma dinlenmesi için süre verdim. Isıtıcı kullanmadım, fön makinesi bile kullanmadım. Sadece birkaç günde saçlarım toparlandı. İnanın kullandığımız diğer şampuanlar kokudan başka bir şey vermiyormuş.

Saç dökülmeye hangi şampuan iyi gelir?

Saç dökülmesine karşı Kerastase Specifique Bain Divalent ve benzeri doğal içerikli şampuanlar işlevseldir. Şampuan seçmeden önce saç tipiniz ve saç deriniz için uygun ürün aralığını tespit etmelisiniz.

Saç dökülmesine karşı hangi şampuanı tavsiye edersiniz?

Saç dökülmesine karşı şampuan seçiminde saç derisinin durumuna göre seçim yapılmalıdır. Saç derisinin genel durumu tespit edilmeli ve ardından uygun doğal içerikli şampuanlar kullanılmalıdır.

Saç dökülmesini durdurmak için ne yapmalı?

Saç dökülmesini durdurmak için öncelikle saça zarar veren alışkanlıklar bırakılmalıdır. Saç beslenmeli ve saçlar dipten uca güzelce beslenmelidir. Doğru ürün ve sürekli kullanım gereklidir.

Dökülme karşıtı şampuanlar işe yarıyor mu?

Dökülme karşıtı şampuanların işe yaraması için saçların düzenli olarak bakıma girmesi gerekir. Saçlara yapılan bakım için serum, krem ve şampuan kullanımında doğru ürünler tercih edilmelidir.

Comments are closed.