En iyi Erkek Bitkisel Şampuan listesini sizler için düzenledik. En iyi Erkek Bitkisel Şampuan tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

17 en iyi erkek bitkisel şampuan Türkiye’de satın alabileceğiniz en iyi seçeneklerden oluşuyor. Farklı markaların bitkisel içerikli şampuanları arasından size en uygun olanı seçin. Şampuanınızı seçmeden önce saç tipinize, saç derinizin genel durumuna ve saçlarınızın kalınlığına dikkat edin. Doğru şampuan saçlarınızı en iyi haline sokmak için ilk ve en önemli adımdır.

En İyi Erkek Bitkisel Şampuan Listesi

NoÜrünlerPuan
1Rene Furterer Naturia9/10
2Yves Rocher Boyalı Saçlar9/10
3Syoss Clean Cool Men7/10
4Wella SP Men Maxximum9/10
5Aveda Men Pure-Formance10/10
6Goldwell For Men Güçlendirici9/10
7Schwarzkopf Schauma8/10
8John Frieda Full Repair10/10
9Head & Shoulders7/10
10Kerastase Densifique Bain10/10
11Energizing Dökülme Önleyici9/10
12GK Hair Moisturizing9/10
13Vichy Dercos Energisant10/10
14Phyto Phytojoba Kuru Saçlar7/10
15Tigi Bed Head For Men Clean Up6/10
16Yeşilmarka Doğal Bakım Onarım10/10
17BIOXCIN Forte Şampuan8/10

En İyi Erkek Bitkisel Şampuan Tavsiyeleri

En iyi erkek bitkisel şampuan tavsiyeleri saçlarınızın gücüne, kalınlığına ve yapısına göre çeşitleniyor. Erkekler ve kadınlar için şampuan seçiminde önemli bir nokta şampuanın bitkisel olmasıdır. Sağlıklı saç ve saç derisi için doğru şampuan seçimi önemlidir. Aşağıda yer alan en iyi erkek bitkisel şampuan tavsiyeleri ile kendi saçlarınız için en uygun olan şampuanı keşfedin.

1. Rene Furterer Naturia 250 Ml Sık Yıkanan Saçlar Için Şampuan

Rene Furterer Naturia 250 Ml

Tüm saçlar için uygun olan bu şampuan genellikle çok sık yıkanan saçlar için tercih ediliyor. Saçları beslerken sık yıkamadan kaynaklı yağlanma sorununu da engeller. Erkek ve kadınlar için kullanıma uygundur. Tamamen bitkisel içerikli olması ve çok beğenilmesi yüksek fiyatının ana nedenleridir. Her saç tipine sahip kadın ve erkekler kullanabilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Fiyatı pahalı olmasına karşın vaad ettiğini yapan bir şampuan. Yine de her ay düzeni olarak 500 lira verebilir miyim emin değilim.
 •  Saçlarımı yormadığı ve sürekli saçlarımı yıkadığım için alıyorum. Henüz saçlarımda artan bir yağlanma ya da sık yıkamaya bağlı bir deformasyon oluşmadı.

2. Yves Rocher Boyalı Saçlar Için Renk Koruyucu Şampuan 300 Ml

Yves Rocher

Boyalı saçlar için renk koruyucu şampuan saçlardaki boyanın akmaması için tavsiye edilen bir şampuandır. Yves Rocher markasının bitkisel içerikli ürünleri arasında yer alan bu şampuan da %95 bitkisel içeriğe sahip. Saç boyalarının zarar verdiği saç tellerini onararak saçların daha sağlıklı olmasına imkan tanır. Boyanın akmasını önler.

Kullanıcı Yorumları;

 • Sürekli saçlarımı boyuyorum ve bazı şampuanlar saçlarımdaki boyanın akmasına neden oldu. Bu şampuan ile öyle bir sıkıntı yaşamadım. Sülfatsız olduğu için tavsiye ediyorum.
 • Uygun fiyatlı ve uzun süre giden bir şampuan. Az miktarda uygulamak yeterli olacaktır. Şampuanın işini yaptığını söyleyebilirim. Boyalı saçlar dışında normal saçların alması iyi olmayabilir.

3. Syoss Clean Cool Men Şampuan 500 Ml

Syoss Clean Cool Men

Erkeklerde hacimsiz ve şekil almayan saçlar en büyük sorunlardan biri olabilir. Bu şampuan ile saçlarınızın eski hacmini yeniden kazandığını görebilirsiniz. Özellikle şampuanın içeriğinin doğal olması ve saça daha gür bir görünüm vermesi yönünden tercih edildiği bilinmektedir. Fiyat performans ürünü olarak listemizde yer verdik.

Kullanıcı Yorumları;

 • İş görüyor. Daha iyilerini kullanmıştım ama bu da yeterli benim için. Şampuana dünya kadar para dökmeye gerek yok. Duştan sonra fön çekince saçım şekil alıyor ve bu da yeterli.
 • Kokusu iyi. Kendisi de saçlarımı yumuşattı. Kazık gibi saçlarım sakinleşti biraz. Fön çekmeden çıkamıyorum yine de. Şampuandan tek başına bunu yapmasını beklemek de haksızlık olurdu. Boyutu büyük, fiyatı uygun. Alınır.

4. Wella SP Men Maxximum Şampuan 1000 ml

Wella SP Men Maxximum

Yüksek fiyatlı şampuanlar arasında yer alan bu seçenek erkeklerde yoğun saç dökülmesini önlemek için kullanılıyor. Şişesi büyük olduğundan fiyat olarak yüksek olması aslında ekonomik olmadığı anlamına gelmez. Şampuanın en iyi yanı ise baş derisinin işlevini yerine getirmesi için onu uyarması. Böylece deri saçları tutarak saç dökülmesini azaltmak mümkün hale gelmektedir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Eşim için almıştım. Saçlarının dökülmesinden çok rahatsızdı. Şampuanın iyi geldiğini söyledi. Bitince tekrar almayı düşünüyoruz.
 • Saçlar için gerçekten etkili bir şampuan. Dökülmeyi azalttığını kendi gözleriniz ile görebilirsiniz.

5. Aveda Men Pure-Formance Şampuan 300 ML

Aveda Men Pure-Formance

Erkek şampuanı olarak üretilen bu seride özellikle organik olması nedeniyle dikkat çekmektedir. Nane, güvenotu, lavanta ve bazı başka bitkisel özler içeren şampuanın vaat ettiği şey ise saçları yatıştırarak saç derisini canlandırmak. Daha sağlıklı görünen saçlar ve dağa sağlıklı bir saç derisi için tavsiye edilmektedir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarıma iyi geldiğini gözle görebilirisiniz. Soluk ve kuru görüntü yerine canlı ve sağlıklı bir görüntü oldu. Parlak yapar diye korkmuştum ama öyle bir şey olmadı.
 • Pahalı olmasına karşın tam olarak dediğini yapıyor. Şampuanı sevmemin ilk nedeni tamamen organik olması ve saçlarımı sağlıklı göstermesi. Başka sebebe de gerek yok.

6. Goldwell For Men Güçlendirici Şampuan 300ml

Goldwell For Men

Goldwell for men ince telli saçları güçlendirmesi ile bilinen bir şampuandır. Saçların yorgun ve bitkin görüntüsünden kurtulmak için öncelikle saçlardaki ince tellerin onarılması gerekir. Bu şampuan tam olarak bunu yapıyor. Doğru ürünler ile kullanıldığında saçlardaki güçlenmeyi kendiniz de görebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kendime almıştım. Çok memnun kaldım. Saçlarımı ılık suyla ve bu şampuanla yıkayınca sanki saçlarım daha hacimli ve dolgun görünüyor gibi geliyor. Kullanışlı.
 • Fazlasıyla ince telli saçlara sahibim. Öyle ki saçımı yolmak için biraz tutmam bile yetiyor. Saçlarımı güçlendirmek için neler neler denedim. Şampuan iş görüyor ama yan ürünlerini de kullanmanızı tavsiye ederim. Tek başına mükemmel işçilik beklemek adil olmaz.

7. Schwarzkopf Schauma Erkekler Için 400 Ml

Schwarzkopf Schauma

Tüm saç tipleri için uygun olan bu şampuanı özellikle erkeklere tavsiye ediyoruz. Saçları güçlendiren ve etkilerini maksimize eden bir yapısı var. Bitkisel özler içerdiği için doğal ve güvenle kullanılabilir. Kullananların olumlu yorumları sizi şaşırtabilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Şampuan söylediği gibi saçlarımı daha hacimli gösteriyor. Ama saç tellerimi onarıp onarmadığı konusunda bir fikrim yok. Zamanla anlaşılacak.
 • Fön çekmeden önce saçımı temizlemek için değil hacimlendirmek için sürekli bu şampuanla kafamı yıkarım. Az miktarda şampuan yeterli olur. Ömrü uzun, kullanışı iyi.

8. John Frieda Full Repair İşlem Görmüş Saçlar Onarıcı Şampuan 250Ml

John Frieda Full Repair

İşlem görmüş ve artık hasar almış saçlar ne yaparsanız yapın düzelmiyor sanabilirsiniz. Durum bundan biraz daha farklı. Bu şampuan ile saçlarınızda ortaya çıkan yorgun ve bitkin görüntüden kurtulabilir, saçlarınızı daha sağlıklı ve hacimli hale getirebilirsiniz. Saç güçlendirme vaadi ile geliyor.

Kullanıcı Yorumları;

 • Fiyatı uygun bir şampuan olduğunu söyleyelim önce. Aynı amaçla kullanılan 500 liralık şampuanlara oranla iş görmesi yönünden tercih edilir. Severek kullanıyoruz.
 • Boyadan sonra saçlarım yandı. Çok üzülmüştüm. Saçlarımı iyileştirmek için bu ürünü kullanıyorum. Faydalı olduğunu görebiliyorum. Bu yüzden tavsiye ederim. Alın ve aldırın.

9. Head & Shoulders Şampuan 300 Ml Kadınlara Özel

Head & Shoulders Şampuan

Kadınlara özel dökülme karşıtı bu şampuan erkekler tarafından da kullanılabilir. Şampuanın saç dökülmelerini önlemek gibi bir amacı var. Saçlardaki dökülmelerin giderilmesi beraberinde saçta hacimlenme ve saçın güçlenmesini de getiriyor. Denemeden yargılamayın. Özellikle kepeğe bağlı kaşıntı ve saç derisinde kuruluk, saçlarda sönüklük ile baş etmede işe yarayan başarılı bir ürün.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarımda o kadar çok kepek oluyordu ki. Bu şampuanı kullandıktan sonra kepek falan kalmadı. Aynı anda sıcak suyla duş almayı da bıraktım. Saç derimi kavurmadan, yakmadan sağlıklı bir şekilde şampuan uyguladım. Fırça ile şampuanı saç derime değdirdim ve sonuç gayet güzel.
 • Yanan saçlarım iyileştikten sonra saç derim iyileşmedi. Sürekli gördüğüm kepek sorunu artık beni çıldırtacaktı ki marketten bu şampuanı aldım. Dedikleri kadar varmış ama sürekli kullanmamak gerekiyor. Tam bir kepek düşmanı olsa da yıllarca kullanıp saçlarınızı şampuana tamamen alıştırmayın. İlaç gibi kepeklendikçe kullanıyorum. Dönemsel olarak.

10. Kerastase Densifique Bain Densite Homme Şampuan 1 L

Kerastase Densifique Bain Densite Homme Şampuan

Kerastase tarafından üretilmiş olan bu şampuanın ilka  maçı saç köklerini uyandırarak yoğunluk ve hacim vermek. Saçların daha dayanıklı, daha yoğun ve dolgun görünmesini sağlarken incelmiş saçları tekrar kalınlaştırır. Vaat ettiklerini yerine getiren başarılı bir ürün olduğundan mutlaka bir şans vermenizi öneririz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kaliteli ve adının hakkını veren bir şampuan. Artık boyamaktan neredeyse kopacak olan saçlarımı tekrar adam etti. Doğallıktan güzeli yok der başka bir şey demem.
 • Şampuanın içinde bitkisel özler var. Saç diplerini uyardığını söylüyorlar. Artık daha sağlıklı göründüğünü bende kabul ediyorum. Tekrar tekrar alınıp kullanılacak bir şampuan.

11. Energizing Dökülme Önleyici Şampuan 100 ml

Energizing Dökülme Önleyici Şampuan

Saçlarda dökülme uzun süreli olarak ortaya çıktığında alın açılması ve bölgesel yoğunluk azalması gibi sonuçları da beraberinde getirir. Saçları korumak için dökülme karşıtı şampuanlar kullanabilirsiniz. Energizing de tam bu amaçla kullanılıyor. Saçlarda ortaya çıkan güçsüzleşme ve kopma eğilimini ortadan kaldırmak için düzenli kullanarak etkilerini görmeye başlayabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Çok severek kullandığım bir şampuan. İlk kullanımdan etkilerini gördüm ve görmeye devam ediyorum.
 • Saçlarım dökülmesin diye almıştım ama hiç yağlanmıyor artık. Şaka gibi bir şampuan. Saç dökülmesi için almıştım yağlanmayı da giderdi. Ne kadar pahalı olursa olsun bırakmam.

12. GK Hair Moisturizing Nemlendirici Şampuan 300ml

GK Hair Moisturizing

Keratin destekli saç nemlendirici şampuan ile saçlarınızdaki kuru ve bitkin görüntüden kurtulabilirsiniz. Özellikle kuru saç görüntüsü sizi rahatsız ediyorsa doğru üründe olabilirsiniz. Fiyat bandı oldukça yüksek olsa da kalite ve işlev yönünden fazlasıyla adının hakkını veren bir ürün. Tüm saç tipleri için uygundur. Saç düzleştirici şampuan olarak kullanılır. Kabarık ve şekil almayan saçlar için daha düz, daha sağlıklı ve daha güzel bir görünüm mümkün. 

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarım asla istediğim gibi olmuyordu. Keratin bakımı yaptırınca düz ve havalı görünüyor. Ama sürekli keratin bakımı yaptıramam diye bu ürünü aldım. Keratin bakımı yaptırmış kadar düz ve kibar olmasa da yine de iş görüyor. Doğal günlük duruyor. Alınır.
 • Saçlarım fazlasıyla hassas öyle ki bu hassas saçlarla baş edemiyorum. Şampuanı arkadaşımın önerisiyle aldım. Şimdi saçlarım daha canlı, daha sağlıklı duruyor. Kuru ve ince görüntüden kurtulduk. Şampuanı kullanmaya devam edeceğim.

13. Vichy Dercos Energisant 400 Ml Saç Dökülmesine Şampuan

Vichy Dercos Energisant 400 Ml

Vichy bu ürünü ile ileri seviyede saç dökülmesi sorunu yaşayan kişilere hitap ediyor. Kadın ya da erkek olması fark etmeksizin şampuanın tek amacı saçtaki dökülmeyi ortadan kaldırabilmek. Ayrıca saçtaki hacmi arttırmayı ve 24 saat boyunca bu hacmin kalıcı olmasını vaat ediyor. Yatışmış ve kullanım sonrasında daha güçlü saçlar.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saç dökülmeleri gözle görülür şekilde azaldı. Artık saçlarım daha dolgun görünüyor. Beğenerek kullanıyorum.
 • Saçlarımdaki eski dolgunluk geri geldi ama sanki biraz yıpranmış görünüyor. Eskiden bu ürün daha kaliteliydi. İçeriği değişmiş olabilir mi bilmiyorum ama artık öyle çok iyi gelmiyor gözüme.

14. Phyto Phytojoba Kuru Saçlar İçin Nemlendirici Şampuan 100 ml

Phyto Phytojoba

Kuru saçlar için tasarlanmış yoğun nemlendirici etkisi olan bir şampuan. Başarılı olduğunu denediğinizde göreceksiniz. Şampuanın en büyük amacı saçın eski esnekliğini geri kazanması, hacimli ve parlak görünmesi.

Kullanıcı Yorumları;

 • Eczane markasıdır. Tavsiye üzerine aldım. Saçlarımdaki nemlenme beni mutlu etti. İşe yarıyor ve almaya devam edeceğim. Kuru görüntü o kadar bakımsız duruyordu ki kendimi kötü hissediyordum. Sorun çözüldü.
 • Saçlarım yağlı, daha hacimli olsun diye almıştım ama yanılmışım saçlarımı daha iyi yapmadı. Aksine yağlandırdı. Yağlı saçlar uzak dursun.

15. Tigi Bed Head For Men Clean Up Günlük Şampuan 250ml

Tigi Bed Head For Men Clean Up

Anti alerjik ürünler arasında yer alan ve saçları arındırırken rahatlatan bir şampuan ile geldik. Bu önerimizi özellikle boyalı saçları olanlar dinlemeli. Şampuan ikisi bir arada şampuandır. Saç kremi ve şampuan bir aradadır. Günlük kullanıma uygun ve az miktarda kullanım da yeterli görülmektedir. Saçlarınızdaki kuru görüntüden kurtulurken boyalı saçlarınızı daha sağlıklı hale getirmek için deneyin.

Kullanıcı Yorumları;

 • On numara şampuan hep alırım. Mutlaka bir şans verin derim. Bazı şampuanları her gün kullanmak önerilmiyor. Bu onlardan değil. Günlük kullanıma uygun olması nedeniyle denemiştim zaten.
 • Tatile giderken bile yanımdan ayırmam. Her günkü rutinime dahil ederim. Saçlarımı daha canlı gösterdiği için ucuz şampuanlardan iyi buluyorum. Yalnız saç dökülmesini azaltmıyor. Onu da beklerdim bu paraya onu da yapan ürünler var. 

16. Yeşilmarka Doğal Bakım Onarım Şampuanı

Yeşilmarka Doğal Bakım Onarım Şampuanı

İçeriği tamamen doğal olan, birçok farklı yağ ve özü içinde barındıran bir şampuan önerisi daha yapıyoruz. Doğal içeriği ile tam 19 adet farklı bitkiyi barındırıyor. Saç yüzeyi ve saç derisindeki tahribatı azaltarak saçların daha sağlıklı, daha canlı görünmesine olanak tanıyor. Birkaç kez kullanıp şans verebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarım ve saç diplerimde problem var. Egzama ve kaşıntı özellikle kurtulamadığım sorunlar. Bunlar için şampuanı denedim. Fiyatı biraz yüksek ama saç derimdeki dökülmeyi kestiği için artık ilaç gibi sürekli alıyorum.
 • Saçları ipek gibi yapıyor. Bu kadar para şampuana verilir mi demeyin, hiçbir şey cildimizden kıymetli değil. Saç dökülmeme de iyi geleceğini düşünüyorum.

17. BIOXCIN Forte Şampuan 300 ml 2.si %50 İndirimli

BIOXCIN Forte Şampuan

Saç dökülmesine karşı bulabileceğiniz en uygun fiyatlı ve etkili şampuan markalarından biri ile karşınızdayız. Bioxcin sevenleri fazlasıyla olan ve dikkat çeken bir marka. Saç dökülmesine karşı çıkardığı şampuanı ile ünlenmişti. Bu şampuan saçlardaki hacim kaybı, yorgunluk ve incelme ile ortaya çıkan dökülmeyi engelliyor. Saçlarınızı korurken saç bakımınızı yapmak için bu şampuanı deneyebilirsiniz. Etkili ve başarılı bir üründür ancak atopik saç derilerinde kullanılmamalıdır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saç dökülmesini azalttığını gözlemledim. Sürekli alırım bundan sonra. Fiyatı da market şampuanları ile aynı neredeyse. İndiriminden alabilirsiniz.
 • Saçlarım kuru, ve yorulmuş görünüyordu bu şampuan çok iyi geldi. Saç dökülmesi çok fazla değildi bende ama bunu kullandıktan sonra güçlenmeyi gözle gördüm. En az 1 ay sabırla kullanmanızı öneririm. Hemen peşin kanıya varıp şampuandan vazgeçmeyin.