En İyi Özel Okullar – Türkiye’deki En İyi Kolejler

Türkiye’de en iyi özel okullar sizler için bir araya getirdik. Çocuğunuzun eğitimi için en iyi özel okul hangisi merak ediyorsanız hadi gelin birlikte bakalım.

Eğitim, ilerleyen dönemlerde çocuğunuzun hayatını önemli derece etkilemeye başlar. Doğru ve iyi bir eğitim çocukların geleceğini belirliyor. Çocuğunuzun iyi eğitim alması için profesyonel eğitim veren kurumları tercih etmeniz gerekir. Kurumların kadrosu, öğretmenlerin aldıkları eğitimler, yapılan aktiviteler, eğitim programları ve İngilizce dilinin ağırlıklı olması okulun iyi olup olmadığının göstergesidir. Ülkemizde bulunan özel okullar arasında en iyi eğitim veren kurumları sizler için araştırdık.

Türkiye’deki En İyi Özel Okullar

Ülkemizde dershanelerin özel okula dönüşmesiyle birlikte birçok özel eğitim veren kurum vardır. Bu kurumlar arasında en iyi eğitimi veren özel okullar şu şekildedir;

Koç Özel Lisesi

Koç özel lisesi

Neden Koç Özel Lisesini Tercih Etmeliyim?

Çift dil eğitim sistemi ve eğitim programlarının her öğrenciye göre farklı olmasından dolayı en iyi okullar arasında yerini aldı. Hem sosyal aktivitelerde hem de eğitim hayatlarında çocukların iyi bir eğitim alması amaçlanır. Okulda 310 öğretmen görev alıyorsa 60 öğretmen yabancı uyrukludur. Yüzme, tenis, kayak, atletizm gibi birçok spor alanına öğrenciler yönlendirilir. Bilim, teknoloji ve yapay zeka eğitimlerinde ilk sırada yerini alır.

Özel Amerikan Robert Lisesi

Özel amerikan robert lisesi

Neden Amerikan Robert Lisesi Tercih Edilmeli?

Öğrencilerin hem gündüz hem de yatılı bir şekilde kalarak eğitim almalarını sağlar. Derslerin çoğunluğu İngilizce olarak anlatılır. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedir. İngilizce dışında farklı dil öğrenmeleri için öğrencilerin farklı eğitim programları bulunur. Öğrencilerin %50’si Türk olurken %32’si Amerikalıdır. 8 öğrenciye bir öğretmen denk gelecek şekilde kadrolarını oluşturmuştur. Yapay zeka ve bilişim konusunda öne çıkan bir eğitim anlayışları vardır.

Eğitim ücretleri 300 bin TL ile 450 bin TL arasındadır. Öğrenci yatılı olarak okuyacaksa bu ücret 500 bin ile 670 bin TL arasındadır.

İtalyan Lisesi

İtalyan lisesi

Neden İtalyan Lisesi Tercih Edilmeli?

Öğrencilerin dünya vatandaşı olma özelliğinden dolayı en çok tercih edilen okullardan biridir. İtalyan kültürü ile Türk kültürünün bir araya getiren eğitim modeli kullanılır. Bilimsel değerler üstün tutularak fen ve matematik derslerine önem verilmektedir. İtalyan devlet diploması alarak İtalya’da iş bulma ya da üniversitede okuma şansı kazanırlar. İtalyan, Latince, İngilizce gibi dil ağırlıklı ders programları vardır. Bu derslere ek olarak İngilizce konuşma dersleri bulunur.

Türkiye’nin En İyi Kolejleri

Türkiye’nin en iyi kolejleri sayesinde çocuğunuzun iyi bir eğitim almasını sağlayabilirsiniz. Çocuğunuzun beceri ve başarılarını belirleyerek en iyi kolejde eğitim görmesini sağlayabilirsiniz. Ülkemizdeki en iyi kolejler şu şekildedir;

Bahçeşehir Koleji

En i̇yi özel okullar - türkiye'deki en i̇yi kolejler

Neden Bahçeşehir Kolejini Tercih Etmeliyim?

Bahçeşehir koleji ülkemizde bulunan en iyi eğitimi veren kurumlar arasında ilk sırada yerini alıyor. Stem sistemi ile birlikte öğrencilerin mühendislik, matematik, fen ve teknoloji derslerinin bir araya gelmesiyle farklı bir programları vardır. Uluslararası projelere önem vererek birçok öğrencinin yarışmalarda başarılı olması sağlanır. Matematik üzerine kurulu bu okulda genellikle mühendis ve mimar mesleklerine sahip öğrenciler yetişir.

TED Koleji

Ted koleji

Neden TED Koleji Tercih Edilmeli?

TED koleji ülkemizdeki en iyi eğitim veren kurumlar arasında yerini aldı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde eğitim vermektedir. TED Kolejini ön plana çıkartan özelliklerden biri ise derslerin İngilizce verilmesidir. Türkçe dersleri olsa da İngilizce olarak verilen dersler daha ağırlıklıdır. Ayrıca 5. sınıftan itibaren Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi ders dillerinde ağırlıklı olarak eğitim süreci devam eder. Uluslararası geçerli diploma sahibi olarak yurt dışında eğitim hakkı kazanabilirler. Teknolojiye önem veren TED Koleji her konuda çocuğunuzun iyi bir eğitim almasına yardımcı olacaktır.

Doğa Koleji

Doğa koleji

Neden Doğa Koleji Tercih Edilmeli?

20022 yılından itibaren en iyi özel okul sıralamasında yerini almaktadır. Doğa, uzay, teknolojiye önem verilir. Uluslararası iş birlikleri olduğu için tercih edilen okullardan biridir. Oxford Üniversitesi ile anlaşmasından sonra öğrencilerin en iyi eğitim alması ve yurtdışında eğitim alması için birçok olanak sağlar. Bilim ve dil konusuna oldukça önem veren kurumlardan biridir. Ülkemizde 2023 yılında 86 tane kampüsü bulunmaktadır.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥