12 En İyi Saç Şekillendirici

En iyi Saç Şekillendirici listesini sizler için düzenledik. En iyi Saç Şekillendirici tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

En iyi saç şekillendirici saçta ağırlık hissi vermeden uzun süre saçın şeklini korumasına imkan tanıyan şekillendiricidir. Saçlar gün boyunca sürekli olarak hareket halinde olduğumuzdan verilen şekli korumakta güçlük çekebilir. Saçınızın şeklini korurken zarar görmemesi için kullanabileceğiniz en iyi saç şekillendiricileri, en çok beğenilen ve tercih edilenlerden hareketle burada derledik.

En İyi Saç Şekillendirici Listesi

NoÜrünPuan
1Global Keratin Şekillendirici8/10
2Osis Flexwax Ultra Güçlü Krem10/10
3Red One Wax 150 ml Matte Mat9/10
4Nishman Saç Şekillendirici Wax9/10
5Aveda – Control Paste8/10
6Dax Wax Short And Neat7/10
7Got2b Phenomenal Şekillendirici8/10
8Tenax Saç Şekillendirici Pomad10/10
9Vasso Apex Pro Matte Hareketlilik7/10
10Insight Styling Fibre Paste Mat10/10
11Fonex Matte Look Wax7/10
12Ostwint 05 Şekillendirici Toz Wax9/10

En İyi Saç Şekillendirici Ürünler

En iyi saç şekillendirici tavsiyeleri ile saçlarınız için mükemmel kalıcı görüntünün sırlarını ortaya döküyoruz. İnce ya da kalın olması fark etmeksizin bu listede saçınıza uygun bir şekillendiriciyi keşfedeceksiniz.  

Global Keratin Şekillendirici Wax 100ml

Global keratin şekillendirici wax 100ml

Global Keratin şekillendirici Wax saça yapılan hafif dokunuşlar ile zahmetsizce tutuşu mümkün kılar. Esnek bir tutuş ile keskin hatları da ortadan kaldırır. Saçları şekillendirirken parlak ve keskin bir görüntü saçlarda istenmez. Global Keratin ile bu sorunu yaşamadan saçlarınıza hafif bir parlaklık katarak hem canlı hem de sağlıklı gösterebilirsiniz. Esnek tutuş için başarılı sonuç veren bir markadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Oldukça kaliteli ve işini gören bir wax. Şekillendirmede işimi görüyor.
 • Saçlarımı şekillendirirken tutuşu esnek olsun istediğimden denedim. Ayrıca beklenmedik şekilde saçlarımı olduğundan çok daha canlı gösterdi.

Osis Flexwax Ultra Güçlü Krem Wax 85 Ml

Osis flexwax ultra güçlü krem wax 85 ml

Esnek bir tutuş yerine ultra güçlü bir tutuş arayanların en çok tercih ettiği wax ürünlerinden biridir. 5 üzerinden 4 seviyesinde tutuculuk düzeyine sahiptir. Uygulama sonrası yeniden şekillendirme imkanı da sunmaktadır. Saçlara şekil vermek için içinde bulunan emoliyan ve emülgatörler etkindir. Hafif kremsi bir formülü olduğundan saçlarda herhangi bir yağlanma da yapmaz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Yıllardır severek kullandığım bir ürün. Tutuşu çok iyi saçlarımı parlak göstermiyor.
 • Ürünün kokusu çok güzel, yapısını da beğeniyorum. Saçlarımı yağlı göstermediğinden şekillendirmede bir numaralı yardımcımdır.

Red One Wax 150 ml Matte Mat Saç Şekillendirici

Red one wax 150 ml matte mat saç şekillendirici

Red One Wax içerisinde bulundurduğu birçok farklı vitamin ile saçları beslerken şekillendirmeyi amaçlar. Uzun süreli mat şekillendirme etkisi aynı zamanda saçların çok daha sağlıklı görünmesine de imkan tanır. Kuru veya nemli saça doğrudan uygulanabilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kaliteli ve uygun fiyatlı olduğu için tercih ediyorum. İşe yarıyor ve saçlarımı yağlı göstermiyor.
 • İnce telli saçlarım var. Sürekli yağlandığı için her gün yıkamak zoruma gitmeye başlamıştı. Saç şekillendirici kullanırsam mutlaka akşamına yıkamam gerekiyordu. Bu saç şekillendirici saçlarımı hemen yıkamama gerek olmadan şekillendiriyor. Yağlı görüntü de gidince daha ne olsun.

Nishman Saç Şekillendirici Wax 07

Nishman saç şekillendirici wax 07

Nishman saç şekillendirici wax birçok farklı formu ile bilinen bir saç şekillendiricidir. Mat, sert, ultra sert gibi çeşitli formları bulunan Nishman waxları oldukça seviliyor. Saçtaki uzun süreli tutuşu içerisinde bulundurduğu doğal kile borçlu. Mat görünüm arayanların da tercih ettiği başarılı bir waxtır.

Kullanıcı Yorumları;

 • İlk kullanımda çok sürdüğüm için saçlarım berbat olmuştu. Çok bereketli bir Wax. Azıcık kullanınca işe yaradı. Saçlarım mat görünüyor, sağlıklı duruyor. Bu yüzden sevdim.
 • Saçlarımı şekillendirirken vazgeçilmez olarak kullanırım. İşimi görür, yağlandırmaz, uzun süre tutar. Tüm işini yapar.

Aveda – Control Paste Saç Şekillendirici Macun

Aveda - control paste saç şekillendirici macun

Aveda saç şekillendirici macun saçların istediğiniz gibi şekil almasında en büyük yardımcınız olabilir. Sıkı ve toplu saçlar yerine gevşek ve parçalara ayrılmış saçlar elde edebilirsiniz. Orta seviyeli tutuş ve mat görüntü için iyi bir tercih olabilir. Kuru saç şekillendirmede orta tutuş performansı ile her saç tipi için uygundur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Bereketli bir krem, severek kullanıyorum. Uzun süre gider bana.
 • Orta tutuş benim saçlarım için en iyi olan tutuş seviyesi olduğundan buna bir şans vermek istemiştim beni yanıltmadı. Tavsiye ederim güzel ve başarılı bir wax olmuş.

Dax Wax Short And Neat 35gr

Dax wax short and neat 35gr

Hafif tutucu waxlar arasında yer alan ve oldukça sevilen bir üründür. Bütçe dostu fiyatı ile de kullananları sevindiren bir tutuş gücü olduğunu söylemekte fayda var. Nemli ya da kuru kullanıma uygundur. Kaliteli olduğunu yorumlarından anlayabilirsiniz. Saçı beslerken şekillendirip sertleştirmeyen uygun fiyatlı başarılı bir ürün olduğundan denemenizde fayda var.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçımı sertleştirmediği için başarılı bulduğum bir üründür. Fiyatı da diğerlerine göre çok daha uygun.
 • Saçlarımı beslediğine inanıyorum. Ama saçlarımı beslerken tutuşunun da daha güçlü olmasını isterdim. Tutuş gücü bana biraz hafif geldi. 

Got2b Phenomenal Şekillendirici Wax 100 ml

Got2b phenomenal şekillendirici wax 100 ml

Schwarzkopf tarafından üretilen saç şekillendirici oldukça başarılı bulunan bir şekillendiricidir. Tutuş gücü 5 üzerinden 4 olarak bilinmektedir. Saça yapışmaz ve saçta kalıntı bırakmaz. Uzun süreli güçlü bir tutuş sağlaması nedeniyle başarılı bulunan bir üründür. Doğal bir parlaklık verirken çok mat ya da çok yağlı bir görüntüye sebep olmaz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Tutuşu baya iyi olduğu için kullanıyorum. Tutuşu çok iyi olduğu için tüm gün tekrar uygulama ihtiyacı hissetmiyorum. Muadilleri ile benzer fiyatta olduğundan beni biraz üzüyor.
 • Saçlarımdaki yağlı görüntüyü giderdiği için on numara. Yağlı saçlar çok kötü bir problem. Hele bir de şekillendirme yapıyorsam yağlanma kaçınılmaz oluyordu. Saçımı daha mat gösterdiği için sağlıklı görüntü sağlıyor.

Tenax Saç Şekillendirici Pomad Extra Strong

Tenax saç şekillendirici pomad extra strong

Saçta kalıntı bırakmayan, tutuculuğu 3 düzeyinde olan ve su bazlı olması ile sevilen bir saç şekillendiricidir. Saçta herhangi bir kalıntı bırakmaması beraberinde sevilmesinin nedenlerinden biridir. Tenax saç şekillendirici ürünü avuçta çok az miktar olacak şekilde saça uygulamak yeterlidir. Anti alerjik nitelik taşır. Kolayca kullanılabilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Uzun saçlarda başarısız olduğu için bir daha asla almam.
 • Senelerdir kullanırım alınacak en iyi şekillendiricilerden biridir kendisi. Her yerde bulunmadığı için bulduğumda stoklarım.

Vasso Apex Proko Matte Hareketlilik Sağlayan Mat

Vasso apex proko matte hareketlilik sağlayan mat

Vasso Apex Pro matte hareketlilik sağlayan mat görüntülü wax oldukça başarılı bir şekillendiricidir. Saç şekillendirici ürünleri arasında doğal tutuş sağlayan ve görüntüsü ile asla kendisini göstermeyen bir kremdir. Saç şekillendirici ürünleri arasında yoğun kıvamlı olan ve güçlü, doğal tutuşu ile sevilen bir saç şekillendiricidir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kremin kıvamı jöle gibi. Güçlü olduğu için tutuşu tercih edilebilir krem. Baya yoğun olduğundan çok az kullanmak bile yetiyor benim için. Tekrar tekrar alırım.
 • Uzun saçlarımı çok da iyi şekillendiremedi. Az kullansam yetmiyor çok kullansam belli oluyor. Pek sevemedim. Bitene kadar kullanırım ama tekrar almam diye düşünüyorum. 

Insight Styling Fibre Paste Mat Saç Şekillendirici

Insight styling fibre paste mat saç şekillendirici

Orta tutuculukta, mat görüntü ve sağlıklı bir saç görüntüsü arayanların tercihidir. Orta seviyede sertliği nedeniyle doğal bir görüntü sağlamak konusunda oldukça başarılıdır. Organik zeytin yağı barındırdığından tutuculuk özelliğini doğal bileşenlerine borçludur. Saç şekillendirmede belirgin görüntüyü sağlamak için denemenizi tavsiye ederiz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Hacim yönünden çok başarılı olmadığını söyleyebilirim. Ama görüntüsü fazlasıyla doğal olduğundan kullanıyoruz abimle. Hem abime hem de bana iyi geliyor.
 • Saçlarım fazlasıyla yağlı. Mat görüntü aradığım için sadece şekillendirme için değil aynı zamanda çirkin yağlı görüntüden kurtulmak için de alıyorum. Bittikçe yenisini alırım yeterli geliyor. 

Fonex Matte Look Wax 100 ML

Fonex matte look wax 100 ml

Fiyatı makul olması ile bilinen Fonex mat görünüşlü wax birçoklarının tercihidir. Mat görünüş yağlı saçların en çok ihtiyaç duyduğu saç şekillendirici ürünlerinin özellikleridir. Fonex marka mat görünüşlü saç şekillendiricinin kuru saçlara uygulanması tavsiye edilir. Az miktarda kullanılması yeterlidir. Saçların doğal görünümünü korumaya yardımcı olur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kokusu ve yapısı çok güzel. Uzun süre gider. Çok pahalı ürünler almaya gerek yok iş görüyor.
 • Saçlarım kısa ve yağlı. Oldum olası böyle olduğu için bir sürü wax denedim. Bu şekillendirici ucuz olmasına rağmen saçlarımı mat gösterdi. Artık hep alırım.

Ostwint 05 Şekillendirici Toz Wax Mavi 20 G

Ostwint 05 şekillendirici toz wax mavi 20 g

Berber tavsiyesi bir saç şekillendirici arıyorsanız toz hali ile bu wax tam size göre olabilir. Fiyatının uygun olmasından tutun da işlevinin güçlü olmasına kadar her yönden başarılıdır. Saçtaki tutuculuğu çok iyidir. Fazla kullanmamaya özen gösterin. Saçlarınızda aşırı sertliğe neden olabilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Toz olduğundan kullanması zor. Sakın çok fazla alıp da elinize saçlarınızı rezil etmeyin. Azıcık kullanmak yeterli. Tıpkı kremsi şekillendiriciler gibi işini görüyor. Biraz daha çabuk bitiyor gibi.
 • Kullandığım en uygun fiyatlı ve etkili saç şekillendiricilerden biri. Toz formu kullanımı kolaylaştırıyor. Uzun saçlı olanlara özellikle tavsiye ederim.

Saça şekil verme için ne kullanmalıyım?

Saçlarınıza şekil vermek için wax kullanabilirsiniz. Toz ya da kremsi yapılarda Wax kullanabilirsiniz.

Saç şekillendirici krem hangisi iyi?

Saç şekillendirici krem seçerken saçları şekillendirmede kullanılan farklı tutuculuktaki kremleri tercih edebilirsiniz. Saçlarınızın kalınlığına ve şekil alma güçlüğüne göre uygun sertlikte bir saç şekillendirici seçmeye özen göstermesiniz.

Saçın şekil alması için ne yapmalı?

Saçlar güç şekil alıyorsa saçları şekillendirmek için nemliyken saç şekillendirici kullanabilirsiniz. Şekillendirmede daha etkili ve kolay hareket edebilmek için az miktarda şekillendirici kullanmaya özen gösterin.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥