En İyi Tansiyon İlacı Hangisi – Hafif Yan Etkisi Olmayan Tansiyon İlacı

En iyi Tansiyon İlacı listesini sizler için düzenledik. En iyi Tansiyon İlacı tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

Ülkemizde yaygın olarak tansiyon hastalığı görülür. Tansiyon hastalığı bazı kişiler tarafından basit görülse de dikkat edilmediği zaman ciddi sorunlara yol açar. Kalp yetmezliği, kalp krizi gibi sorunlara yol açan tansiyon hastalığında düzenli ilaç kullanılmalıdır. Doktorunuzun tavsiye ettiği ve önerdiği doz en iyi tansiyon ilacıdır. Çevrenizden duyduğunuz ilaçları kendi kafanıza göre doz belirleyerek tüketmeniz riskleri beraberinde getireceğini unutmayın. Kullanıcıların tavsiye ettiği en iyi ilaç markaları şu şekildedir;

  • Coversyl,
  • Kaptoril,
  • Rilace,
  • Dideral,
  • Delix,
  • Enapril,
  • Gobeten,
  • İnhibace olarak sıralanır.

En Hafif Tansiyon İlacı Hangisi

En hafif tansiyon i̇lacı hangisi

İlaçların yan etkilerinden dolayı birçok kişi korku içerisindedir. Bu yüzden en hafif ilaçları tercih etmek isterler. Ancak en hafif tansiyon ilacı kişiden kişiye göre değişir. İlacın dozajı artış gösterdikçe yan etkileri de aynı oranda artar. Dozaj ise hastanın tansiyon seviyesi ve görülen belirtilere göre tercih edilir.

Hafif tansiyon ilacı bazı kişilere uygun değildir. Hastalığı yüksek seviyede olan kişiler eğer hafif tansiyon ilacı kullanırsa ilerleyen dönemlerde daha ciddi bir sorun ortaya çıkabilir. Bu yüzden doktorunuzun önerdiği en hafif tansiyon ilacını kullanmanızı öneriyoruz.

Yan Etkisi En Az Olan Tansiyon İlacı

Kullanılan her ilaçta yan etkiler görülür. Yan etkilerinin görülmesiyle birlikte doktor dozajı azaltır ya da başka bir ilaca hastayı yönlendirir. Hastanın durumuna göre yan etkilerin ortaya çıkması değişiklik gösterir. A kişisine tansiyon ilacı yan etki yapmazken B kişisine aynı ilaç yan etki yapabilir.

İlacın yan etkisi tamamen hastaya bağlıdır. Bu yüzden en az yan etkisi görülen ilaç diye bir kavram maalesef yoktur. Hastaya ve vücuduna iyin gele yan etkisi en az olan tansiyon ilacı vardır. Bu tespiti de en iyi uzman doktorunuz tarafından belirlenir.

En Yüksek Tansiyon İlacı Kaç Mg

En yüksek tansiyon i̇lacı kaç mg

Aldığınız ilaç ya da dozaj hastalığınız için az geliyor olabilir. İlacın dozunu rakamsal olarak değerlendirmek çok yanlıştır. Hastalığın ileri düzeyde olması halinde yüksek mg sahip ilaçların kullanılması gerekir. Bir hastada düşük mg kullanılması diğer hastada ise yüksek mg kullanılması bazı kişilerde korkuya sebep olur.

Hastaya göre değişen dozajlar ne kadar yüksek olursa olsun etki alanı önemlidir. Farklı hastalar da 1 mg ile 1000 mg aynı etkiye sahip olabilir. En yüksek piyasa da 1000 mg tansiyon ilacı vardır. Ancak yazımız başında dediğimiz gibi doktorun tavsiyesi ve hastalığınız durumuna iyi gelen ve etki eden tansiyon ilacını kullanmanız gerekir.

Konu hakkında yorumlarınızı, görüşlerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥