12 En İyi Tıraş Makinesi

En iyi Tıraş Makinesi listesini sizler için düzenledik. En iyi Tıraş Makinesi tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

En iyi tıraş makineleri günlük kullanımda tüm ihtiyacı gören, aynı zamanda kullanım ömrü uzun ve başarılı bir kullanım imkanı sunan makinelerdir. Tıraş makinesi seçerken kullanım amacınıza uygun bir seçenekte tercih kılmanız gerekir. Saç, sakal, ense tıraşı gibi çeşitli amaçlar için kullanılan ve en çok sevilen tıraş makinelerini detaylı incelemeleri ile burada bulabilirsiniz.

En İyi Tıraş Makinesi Listesi

NoÜrünPuan
1Sejoy Tıraş makinesi7/10
2Panasonic Arc-5 Islak Kuru 9/10
3Xiaomi Enchen Sharp7/10
4Braun 81705173 Sakal kesim10/10
5Wahl 8171 Cordless Detailer10/10
6BRAUN 8 Serisi Islak Kuru9/10
7Remington PR1330 Power8/10
8Skull Shaver Pitbull5/10
9truemorrow Shaving6/10
10Merkur Solingen Slant Jiletli 8/10
11Moser 1400-0050 Kablolu6/10
12Braun Waterflex Wf2s 7/10

Jilet Gibi Alan Tıraş Makinesi Tavsiyeleri

En iyi tıraş makinesi tavsiyeleri her gün kullanılan bu makineler arasında ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanlardan oluşuyor. Bir tıraş makinesinin olmazsa olmazı güçlü bir motoru ve kaliteli ekipmanlarıdır. Bıçaklar ne kadar kaliteli ve motor ne kadar güçlüyse makine de o kadar kullanışlı olur. Tıraş makinesi satın almadan önce bilmeniz gerekenler, en iyiler ve özellikleri burada.

1. Sejoy Tıraş makinesi

Sejoy tıraş makinesi

Sejoy tıraş makinesi Türkiye’de üretilmeyen bir makinedir. Yurtdışından getirildiğinden garanti süreçleri hakkında kesin bir yorum yapmak da doğru olmayabilir. Öte yandan makinenin sıfır tıraş konusunda çok başarılı olduğunu da söyleyelim. Her gün sinek kaydı tıraş olmak isteyen ancak jiletle arası olmayanlar için mükemmel bir seçenek olabilir. Fiyat bandı da oldukça uygundur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Memur olduğum için her gün tıraş oluyorum. Sürekli temiz tıraş olmak demek her gün jiletle boğuşmak demek. Bu makineyi diğerlerine göre ucuz diye aldım. İşin aslı baya da işe yarıyor. Sıfır tıraşımı oluyorum. Hızlıca işimi görüyor. Sürekli temizlemiyorum ama henüz bir sıkıntı çıkmadı.
 • Philips markasının sıfır kesen tıraş makinesine göre 4 kat daha uyguna aldım. Makineye çok para vermek istemedim. Katlanabilir düzelticisi ve sıfır kesen büyük başlığı var. Bıyıklarımın kenarlarını düzeltip kalan yerleri de sıfırlıyorum. Makinenin gücü iyi. Alınabilir. Tabi ömrü ne kadar olur bilemiyorum.

2. Panasonic Arc-5 Islak Kuru Tıraş Makinesi

Panasonic arc-5 islak kuru tıraş makinesi

Panasonic Arc-5 hem ıslak hem de kuru olarak kullanılabilen bu tıraş makinesi şarjlı olarak geliyor. Yanında bir seyahat çantası hediyesi de mevcut. Sıfır tıraş olmak isteyenler için iyi bir seçenek olabilir. Kıvrımlı bir tasarımı olduğundan yüz hatlarında tüylerin her yerde tamamen yakalanmasına imkan tanıyor. Kabloya bağlı kalmadan tıraş olabilirsiniz. Makinenin en ilginç yanı ise sakal yoğunluğunu algılayabilmesi.

Kullanıcı Yorumları;

 • Japon malı olduğu için aldım.  Üzerinde göstergeleri var. Şarjı ne kadar, sakallarım ne kadar gür, ıslak mı kullanıyorum, prizde mi takılı falan hepsini gösteriyor. Fiyatı pahalı ama ucuz makineler gibi basit değil.
 • Tıraş makinesinin birçok ayarı var ama hepsini kendi yapıyor. Motorun gücünü tüylerin yoğunluğuna göre ayarlaması premium bir hissiyat veriyor. Uzun ömürlü olacağını düşünüyorum.

3. Xiaomi Enchen Sharp 3s Saç Kesme Tıraş makinesi Seti

Xiaomi enchen sharp 3s saç kesme tıraş makinesi seti

Doğrudan Xiaomi’ye ait olmayan ancak alt marka olarak satılan uygun fiyatlı bir tıraş makinesidir. Fiyat performans açısından kendisini kanıtlayan bir saç kesme makinesi. Sıfır sakal tıraşı olmak için uygun değil. Asıl kullanım alanı saçlar.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saçlarımı kısaltmak için istemiştim. Kendim saç kesebileceğimi sandım ama hiç olmadı. Makinenin bir kabahati yok tabi. Bunu alana kadar hem saç hem sakal kullanımı için uygun olan bir tane alabilirdim.
 • Öyle ahım şahım bir tıraş makinesi değil ama kafamın arka tarafındaki saçlar çok çabuk uzuyor. Onları kısaltmak için işimi görüyor. Fiyatı da ucuzdu. Fiyat performans ürünü diyeceğim.

4. Braun 81705173 sakal kesim tıraş makinesi Siyah, Gümüş

Braun 81705173 sakal kesim tıraş makinesi siyah, gümüş

Braun markasının bu sakal kesme odaklı ürettiği tıraş makinesi farklı uzunluklarda sakal kesmeyi mümkün kılıyor. Kendinden ayarlı makine sayesinde tam 39 farklı uzunluk ayarı yapılabiliyor. Sakallarınızın uzunluğunu milimetrik olarak hesaplamaktan hoşlanıyorsanız doğru üründe olabilirsiniz. Farklı başlıkları da bulunduğundan oldukça fonksiyoneldir.

Kullanıcı Yorumları;

 • 0,5 mm’ye kadar kısa kesim yapabiliyor. Makinenin yanında sıfır tıraş başlığı, burun kılı alma başlığı ve küçük bölgeler için kesici başlığı falan da var. Her işi görecek bir ürün. Braun’un tıraş makinelerindeki bıçaklarına biçtiği uzun ömür de cabası. Bozulmazsa ömürlük kullanılır.
 • Paketin içinden 9 tane şekillendirme kiti çıktı. Bir de tıraş bıçağı koymuşlar yanına ayrıca. Baya beğendik. Abi kardeş kullanıyoruz. Temizlemesi de zor değil. Biraz pahalı ama inşallah uzun süre gider. 

5. Wahl 8171 Cordless Detailer Kablosuz Saç Sakal Kesme Makinesi

Wahl 8171 cordless detailer kablosuz saç sakal kesme makinesi

Kablosuz kullanım imkanı sunan, profesyonel şarjlı bir tıraş makinesi ile karşınızdayız. Bu ürünün şarjlı kullanım süresi toplam 100 dakika kadar. Kuru kullanım için uygun olduğundan duşta kullanılamaz. Yaklaşık 2 saatte tam şarj olmaktadır. Sıfıra yakınlık ayarı olduğundan istediğiniz uzunlukta saçınızı kesebilirsiniz. Motoru güçlü olduğundan hızlı performans almanızı mümkün kılar.

Kullanıcı Yorumları;

 • Ürünün bıçakları o kadar keskin ki biraz tahriş ediyor cildimi. Keskin olsun da tahrişi bir şekilde çözeriz diyerek tam puan verdim.
 • Pahalı ama piyasa ürünlerinden çok daha kaliteli. Kullanırken performansı hissediyorsunuz. Çok hızlı tıraş olmak isteyenlerin denemesini tavsiye ederim.

6. BRAUN 8 Serisi 8390CC Islak Kuru Tıraş Makinesi

Braun 8 serisi 8390cc islak kuru tıraş makinesi

Tıraş deneyimini zirvelerde yaşamak isteyenlere üst seviye bir öneri ile geldik. Makinenin uzunluk ayarından tutun da seyahat çantasına, şarj ünitesine ve temizlik parçalarına kadar aklınıza gelecek her türlü ekipmanı mevcut. 1 saatte şarj olup yine yaklaşık 1 saat kadar kullanım ömrü olan makineyi ıslak ya da kuru fark etmeden kullanabilirsiniz. Tamamen yıkanabilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Her gün sıfır tıraş olmak zorunda olan biri olarak konuşuyorum. Makine bir harika. İkide birde jilet almak gerekmeden temiz bir şekilde günlük bakımımı yapıyorum. Hatta jiletle bu kadar sıfır tıraş olamazsınız diyeceğim. Deneyin ve görün.
 • Makine çok işe yarıyor ama sesi çok yüksek. Çalışırken yaptığı gürültü beni rahatsız etti. İşini görse de bu fiyat bandındaki bir üründen daha uygun fiyatlı olmasını beklerdim.

7. Remington PR1330 Power Series Döner Başlıklı Tıraş Makinesi

Remington pr1330 power series döner başlıklı tıraş makinesi

Sıfır tıraş olmak isteyen, tıraşı çabuk halledip yoluna devam etmek isteyen ve en önemlisi de boşluk kalmasın isteyenlerin tercih edebileceği düşük fiyat aralığındaki bir ürün. Islak kullanım imkanı olmayan makinenin şarjlı kullanım süresi 55 dakikadır. Tam şarj süresi ise 4 saat olarak biliniyor. Biraz hantal kaçsa da iş gördüğü için sevilen bir modeldir. Fiyat performans ürünü denebilir.

Kullanıcı Yorumları;

 •  Sürekli sıfır tıraş oluyorum. Jiletler de baya tahriş ediyor cildimi. Mecbur bunlardan deneyelim dedik. Çift yönlü çalışan bıçakları var. Yüzün eğimlerine uyum sağladığından da beğendik.
 • Tek bir tıraş modu var o da sıfır kesim. Ben memurum. O yüzden cihaz işimi fazlasıyla gördü. Hele ki muadillerinin fiyatlarının ne kadar yüksek olduğunu gördükten sonra pişman olmadım aldığıma.

8. Skull Shaver Pitbull tıraş makinesi

Skull shaver pitbull tıraş makinesi

Tüylerden tamamen kurtulmak isteyen ve çok çaba sarf etmek istemeyenler için hem saç hem de sakal kullanımına uygun farklı bir cihaz mevcut. Bu cihazın eğim alabilen 4 yuvarlak tıraş bıçağı mevcut. Keskin bıçaklar sıfıra yakın kesim ile ister saçlarınızı sıfıra vurmak isterseniz de sakallarınızı sıfırlamak için ideal. Ancak uzun saçlarda öncesinde makine ile kısaltma gerekli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Baya değişik bir makine. Ben kelim ama kafamın belirli yerlerinde böyle tüyler çıkabiliyor. İşte o çıkan tüylerden kurtulmak için aldım bunu. Avcuma yerleştirip kullanıyorum. Sıfırlamak için kullanılır başka bir işe yaramaz.
 • Ne yorum yapsak bilemedik. Yurt dışından gelen bir ürün olduğu için garanti sıkıntılı. Ensemde yeni çıkan tüyleri sıfırlamak istiyorum ama küçük alanlarda kullanıma da uygun değil. Herhalde ikinci bir cihaz olarak kalacak. 

9. Truemorrow Shaving başlangıç seti, tıraş planyası

Truemorrow shaving başlangıç seti, tıraş planyası

Truemorrow Türkiye’de pek bilinmeyen ve yurt dışından getirilerek satılan bir tıraşa başlangıç setidir. Jilet, tıraş makinesi ve temizlik kitinden oluşan bu set berber usulü tıraş olmak isteyenlerin alabileceği bir settir. Günümüz tıraş makineleri gibi şarjlı ya da pilli değildir. Ucuna takılan jilet ile işlev gören bir sap kısmı bulunmaktadır. Daha çok profesyonellerin tercih ettiği bir yardımcıdır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Ben berberim. Kolayca kullanabildim ama normal birinin kullanabileceği bir şey değil. Ucuna sürekli jilet takmak daha az maliyetli olduğundan aldım.
 • Evde kendi tıraşımı yapıyorum. Tıraş bıçaklarına sürekli para vermektense bunu bir kere almak mantıklı geldi. Jiletler küçük ve ucuz olduğundan değiştirdiğimde pek maliyetli olmuyor. Bozulmaz diye düşünüyorum.

10. Merkur Solingen 37c Slant Jiletli Emniyetli Tıraş Makinesi

Merkur solingen 37c slant jiletli emniyetli tıraş makinesi

Merkür Solingen 37C jiletli tıraş makinesi olarak manuel kullanım gerektiren bir cihazdır. Ucuna jilet takılarak kullanılan tıraş makinesinin otomatik ya da şarjlı kullanım gibi modları bulunmamaktadır. Jilet değiştirerek sürekli makineyi kullanabileceğiniz bir eski usul tıraş makinesidir. Uzun ömürlü olduğunu da söylemek gerekir. Tıraş olmak konusunda deneyimli olanların kullanabileceği etkin bir araç.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kendi tıraşımı kendim oluyorum. Makine falan gerek duymadığım için bunu aldım. Ucuna jileti tak mis gibi yap tıraşını. Sap kısmı falan da iyi. İş gördü.
 • Sakalları kesmek için en keskin ve kullanışlı aracın jilet olduğuna iddiaya girerim. Basit, temiz, sade kullanışlı.

11. Moser 1400-0050 Kablolu Saç Tıraş Makinesi

Moser 1400-0050 kablolu saç tıraş makinesi

Profesyonel saç kesme makinesi olarak çalışan kablolu makinenin kullanımı da basit. Bir adet ek başlığı ve temizleme losyonu ile kullanıcı deneyimine sunuluyor. Islak kullanıma uygun değildir. Saç bölgesinde kullanım için uygundur. Sakallarda istenilen etkiyi almak mümkün olmayabilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Pandemide saçlarımı kısaltmak için almıştım. Fiyatı uygun. Dikkatli kullanırsanız uzun süre bozulmadan gider.
 • 240 vat gücü var. Çok yüksek değil. Fiyatı da ucuz olduğundan olumsuz bir değerlendirme yapmayacağım. Amacına uygun ortalama bir cihaz.

12. Braun Waterflex Wf2s Islak Kuru Tıraş Makinesi

Braun waterflex wf2s islak kuru tıraş makinesi

Braun ıslak ve kuru kullanım imkanı sunan bu cihazında kablosuz kullanım sunuyor. 30 dakika şarjlı olarak kullanılabilen ve toplam şarj olma süresi 1 saat olan bir cihazdır. Tamamen yıkanabilir. Sıfıra yakın mükemmel kesimler için tercih edilebilir. Duşta kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Köpükle kullanıyorum. Kullanabileceğimi söylediler. Ben de kullandım hiçbir sorun çıkmadı. Tamamen su geçirmezmiş. Fiyatını hak ediyor mu derseniz sanırım ediyor. Ortalama bir ürün.
 • Yüzümde tüy kalmıyor kullanınca. Tam aradığım buydu. Kalan yerler için düzeltme bıçağı da üzerinde var. Tıraş bıçağı kullanır gibi kullanıyorum makineyi beni tatmin etti.  

En iyi şarjlı tıraş makinesi hangisi?

En iyi şarjlı tıraş makinesi hem sıfır kesme hem de kısaltma konusunda başarılı olan Braun markasının tıraş makineleridir.

Philips tıraş makinesi 7000 serisi kaç para?

7000 serisi Philips markasının motor gücü en yüksek olan tıraş makinelerinden oluşmaktadır. Fiyat bandında 1.000 TL’nin üzerinde tıraş makinelerinden oluşan bir seridir.

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥