İçeriğin devamı aşağıda ▼

Tavsiye

12 En İyi Vitamin Takviyesi

En iyi Vitamin Takviyesi listesini sizler için düzenledik. En iyi Vitamin Takviyesi tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

12 en iyi vitamin takviyesi vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitamin değerlerini yerine getirmek için en çok tercih edilenlerden oluşuyor. Vitamin takviyeleri arasında gerçekten amacına uygun hareket ederek vitamin eksikliğini gideren, vücudun eski sağlıklı temposuna dönmesine yardımcı olan takviyeleri burada listeledik.

En İyi Vitamin Takviyesi Listesi

ÜrünlerKullanımPuan
Herbalife FormülÇok yönlü, günlük tempoyu yakalamak için.9/10
Ducray Anacaps ReactivYoğun saç dökülmesini engellemek için.9/10
Vitisfera Resveratrol ShotÇok yönlü, günlük tempoyu yakalamak için.10/10
Melatonin 120 TabletsÇok yönlü, günlük tempoyu yakalamak için9/10
Shorne Likit KlorofilDaha rahat bir uyku için.7/10
Ocean Vitamin D3 400D vitamini eksikliğini gidermek için.8/10
Venatura Magnezyum MalatÇok yönlü, günlük tempoyu yakalamak için.8/10
Nutraxin Chromium Picolinateİştah kesici, enerji verici.7/10
Pharmaton VitalityDaha enerjik bir gün için.7/10
Venatura – Vitamin D3 K2D vitamini eksikliğini gidermek için.9/10
Perfectil OriginalÇok yönlü, günlük tempoyu yakalamak için8/10
Solgar Hyaluronic AcidYoğun saç dökülmesini engellemek için9/10

En İyi Vitamin Takviyesi Tavsiyeleri

En iyi vitamin tavsiyeleri eczanelerde en çok satılan ve kısa sürede etkisini gösteren ürünlerden oluşuyor. Vitaminlerin günlük hayatımızda yoklukları ile ortaya çıkardıkları etkilerden kurtulmak, daha dinç ve sağlıklı bir hayat geçirmek için doğru takviye seçmek önemlidir.

1. Herbalife Formül

Herbalife formül

Herbalife formül serisi kadınlara ve erkeklere farklı ürün sunmaktadır. Kadın ve erkek bedeninin ihtiyaçları birbirinden farklıdır. Tam da bu noktada kadınlara ve erkeklere ayrı olarak sunulan bu kompleks tabletler işlevseldir. Herbalife Formül, birçok farklı vitamin tek tablette buluştuğundan düzenli kullanımda etkileri çabuk görülen takviye gıdalardan biridir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Yorgunluğumu alıyor. İnanılmaz bir şekilde enerji veriyor. Ancak eşim aynı şekilde düşünmüyor. Sanırım kişiden kişiye değişiyor etkileri.
 • Gün içinde yorgunluk ve bitkinlik peşimi bırakmıyordu. Kullanmaya başladıktan sonra kendimi daha iyi hissediyorum. Artık o anlık gelen uyuma isteği kalmadı.

2. Ducray Anacaps Reactiv

Ducray anacaps reactiv

Demir, aminoasit ve vitamin içeren takviye edici gıda olarak bilinir. Özellikle saç dökülmelerinin azaltılması için tavsiye edilmektedir. Yoğun saç dökülmesini önlemek için içerden destek arayanlara harika bir seçenek olabilir. Kullananlar bebek saçlarının dahi uzadığını söylemektedir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Bir kutuyu tamamen bitirdikten sonra yorum yapıyorum. 1 ayın sonunda artık kendimi daha dinç hissediyorum. Saçlarım eski parlaklığını kazandı. Mat ve soluk görüntü ortadan kayboldu.
 • Saçlarım döküldüğü için tavsiye üzerine aldığım bir takviye gıdadır. Artık daha az döküldüğünü görebiliyorum. Yine alıp devam edeceğim kullanmaya yoksa kel kalacak gibiyim.

3. Vitisfera Resveratrol Shot

Vitisfera resveratrol shot

Vitisuera Resveratrol Shot serisinin en çok tercih edileni orman meyveli olanı. Bu ürün her gün birer birer şurup olarak tüketilerek alınıyor. Her bir pakette 20 adet 25 ml boyutunda küçük shot paketleri bulunuyor. Daha dinç, daha sağlıklı ve daha dirençli bir vücut için çok yönlü etkileri vardır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Alerjilerim dışındaki her şeye iyi geldi. Cildim güzelleşti resmen parlıyorum. Öte yandan artık sabahları daha dinç ve sağlıklı kalkıyorum. Uyku isteği azaldı.
 • Kolojen almak için araştırdığımda karşıma çıktı. Kullanmaya başladıktan on gün sonra etkilerini görmemek elde değil. Saçlarımdan tırnaklarıma daha güçlü görünüyorum. Vücudumun ihtiyacı olan bunun içindeki hangi madde bilmiyorum ama almaya devam edeceğim.

4. Melatonin 120 Tablets

Melatonin 120 tablets

Melatonin bir kutusunda 120 tablet bulunur. Asıl amacı daha iyi bir uyku ve uykunun kalitesine bağlı daha sağlıklı bir gün geçirmeyi mümkün kılmaktır. Stres hali gün içinde iyi uyuyamamaktan da kaynaklanır. Bu durumu engellemek için Melatonin düzenli kullanımı ile daha enerjik ve daha sakin bir gün geçirmek mümkün olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Uyku sorunları yaşıyorum. Uyuyamadığımda bir tane atarak on beş yirmi dakika içerisinde dalıyorum. Bazen iki tane aldığım da oluyor. Ne kadar doğru bilemem ama  derin uyku için iş görüyor.
 • Hemen uyutuyor doğru ama sabahları baş ağrısı ile uyandırdı beni. Rahatsızlık verdi. Bilmiyorum bana mı özel ama bünyem sevmedi sanırım.

5. Shorne Likit Klorofil

Shorne likit klorofil

Daha sağlıklı bir cilt, daha iyi bir uyku ve daha sağlıklı saçlar için tavsiye ediliyor. Tablet halinde kullanılan gıda takviyesi saçlarda parlama, dökülmeyi azaltma, tırnaklarda güçlenme ve uzama gibi etkileri ile biliniyor.

Kullanıcı Yorumları;

 • Sivilce lekelerimden kurtulmak için kullandım. İnanmazsınız düzenli kullanımla leke falan kalmadı bende. Öyle sağlıklı ve güzel bir yüzüm oldu ki. Bal bal.
 • Tırnaklarım sürekli kırılıyor. Tırnaklarımın sağlıklı uzaması ve saçlarımın daha az dökülmesi niyeti ile başladım. Sağlıklı mı bilmem ama etkileri hemen görülen bir takviye.

6. Ocean Vitamin D3 400

Ocean vitamin d3 400

D3 vitamini eksikliği ile önerilen ve sürekli kullanımda etkilerini görebileceğiniz bir takviye gıda önerisi. hem çocuklar hem de ebeveynler için kullanılabilir. D vitamini eksikliğini kısa sürede gideren ve etkilerini gözle hemen görebileceğiniz takviye gıdadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • D vitamini olmadan hayat korkunç. Kelimenin tam anlamı ile korkunç. D vitamini eksikliğini hızlıca geçiriyor. Bu olmadan yaşayamıyorum sanırım. Her gün düzenli alıyorum artık benim için diş fırçalama gibi doğal bir şey oldu.
 • Çocuklarda d vitamini eksikliği sık görülen bir durummuş. Akabinde de doktor önerdi. Kullanıyoruz, hem çocuklar tadını seviyor hem de bana iyi geliyor.

7. Venatura Magnezyum Malat

Venatura magnezyum malat

Venatura magnezyum malat 60 tablet kutusu ile geliyor. Her bir tablet bir bardak su ile günde bir kez alınmalıdır. Gün içinde daha enerjik ve sağlıklı hissetmek için etkilidir. Diz ağrıları ve yorgunluk gibi nedenlerle de tercih edilmektedir. Sabahları bir bardak su ile bir tablet yeterlidir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Dizlerimde sürekli ağrı oluyor. Diz ağrılarımın kronik olmasından kaynaklı ilaç kullanmak istemiyorum. Bu takviye ile yorgunluk da geçti ağrılar da azaldı. Düzenli kullanmak şart.
 • Gece yattığımda ağrıyan kaslarımı engellemek için kullandım. 2 haftada etkisini görmeye başladım. Kas ağrıları uyutmuyordu bile düşünün artık. Yatmadan bir tablet alıyorum ağrı falan kalıyor. Uykudan uyanmıyorum.

8. Nutraxin Chromium Picolinate

Nutraxin chromium picolinate

Nutraxin Chromium picolinate genellikle diyet yapanlar tarafından tercih ediliyor. Diyet yaparken enerji alamamaktan kaynaklı yorgunluk hissini ortadan kaldıran bir etkiye sahip. Sürekli dinç kalmak isteyenlerin mutlaka bir göz atmasını öneririz. Öte yandan iştah kesme özelliği bazıları tarafından olumsuz karşılanabiliyor.

Kullanıcı Yorumları;

 • Diyetle birlikte kullandım. Gün içinde daha enejiğim kabul ediyorum. Bir de sürekli susatıyor. Yemek yemek istemesem de bu kadar çok su içmek de rahatsız edici.
 • İştah kesici olduğunu bilerek alıyorum. İştahımda azalma var. Canım yemek istemiyor ama enerji vermiyor bana. Yorgunluk hali bir türlü geçmedi.

9. Pharmaton Vitality

Pharmaton vitality

Pharmaton Vitality içeriğinde multivitamin, mineraller ve Kore ginsengi bulundurur. Öyle ki bu bileşenler bir araya geldiğinde çok yönlü olarak daha dinç bir günü de beraberinde getirir. İçerisinde birçok vitamin, çinko, bakır, demir gibi takviyeler bulunur. Enerji oluşum metabolizmasına katkıda bulunur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Aile hekiminin tavsiyesi üzerine başladım. Birkutudan 60 kapsül çıkıyor. İnsanı gün boyu zinde tutuyor. Reklamlarında övdükleri kadar var mı derseniz var. Alın bir deneyin.
 • Bağışıklık güçlendirici bir formu var. 6 yıldır düzenli olarak kullanırım. Kilo aldırmadı, zayıflatmadı. Günlük performansımı oldukça iyi etkiliyor. Hastalanma riskini de azalttığını düşünüyorum.

10. Venatura – Vitamin D3 K2

Venatura - vitamin d3 k2

Takviye gıda olarak D vitaminin K2 ile birlikte kullanılması gerekir. Daha hızlı emilim ve maksimum fayda için D vitamini ihtiyacınızı bu şekilde karşılayabilirsiniz. Ailecek kullanabileceğiniz damla damla suya eklenerek kullanılan bir takviyedir. Sevenlerinin çok olduğunu da söyleyelim. İçeriği oldukça temiz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Düzenli kullanımda etkilerini görürsünüz. Bana doktor bir arkadaşım tavsiye etmişti. Marka kaliteli bir marka ve işe yarıyor. D vitamini eksikliğinden muzdarip olanların bir şans vermesini öneririm.
 • D vitamini eksikliği insanın günlük hayatını kötü etkiliyor. Bu durumda ne yaparım diye düşünürken bir tanıdığın söylemi üzerine bunu aldık. Hem markası çok iyiymiş hem de ürünler gerçekten etkili. D vitamini eksikliğini kısa sürede etkileri ile azaltıyor. Gözünüzle fark edeceksiniz.

11. Perfectil Original

Perfectil original

Çok yönlü koruma arayanlara saçlar, tırnaklar, cilt için etkileri bilinen bir takviye gıdadır. Yoğun olarak dökülen saçlarda dökülmenin azalması, tırnaklarda kırılmanın engellenmesi ve ciltte kuruluk, matlığın engellenmesi için etkili olduğu bilinen bir takviye gıdadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Saç dökülmem azaldı. Tırnaklarım da normalde rutinimden daha hızlı uzuyor. Kan değerlerimde sık sık sorun yaşıyorum. Bu dalgalanmalar hayatımı baştan sona etkiliyor. Takviye gıda almam şart ve işe yaradığını görmek mutlu ediyor.
 • Tırnaklarımdaki kırılmalar birden durdu. Bir hafta kullanım sonrasında yorum yapıyorum bana çok iyi geldi. Bazı arkadaşlarım verim alamadıklarını söylediler. Belki de kişiden kişiye fark ediyor da olabilir. Emin olmamakla birlikte kendi adıma severek kullanıyorum. Alıp bir denemenizi tavsiye ederim.

12. Solgar Hyaluronic Acid

Solgar hyaluronic acid

Hyaluronik asit ve kolajen takviyesi arayanlar için harika bir seçenek. Eklem ve kas ağrılarına iyi gelmekle birlikte günlük hayatta sürekli yorgunluk hissinin giderilmesine de destek olur. Sabahları daha dinç uyanmak, yüzde oluşan yeni lekelenmleri engellemek ve eskilerini gidermek gibi çeşitli amaçları vardır. Çok yönlü kullanıma uygundur.

Kullanıcı Yorumları;

 • Annem için aldım. Düzenli olarak kullanıyor. Kullanmaya başladıktan sonra uykuları düzene bindi. Geceleri uyutmayan  diz ağrıları da geçti. Kendini daha iyi hissediyor.
 • Dinç tutması için alıyoruz. Güzel bir takviye gıda. İşini fazlasıyla görüyor. Günlük kullanıma da uygun. Gençler için de yaşlılar için de güzel etkileri olduğunu söyleyebilirim.

Doktorların Tavsiye Ettiği Vitamin Hapları

Doktorların tavsiye ettiği vitamin hapları kişiden kişiye değişir nitelikteki haplardır. Vitamin haplarının kişiden kişiye gerekliliğinin değişmesi doğal bir durumdur. Kimilerinin vücudunda vitamin eksikliği durumu olmaması nedeniyle herhangi bir vitamin hapı da tavsiye edilmez. Bu nedenle vitamin haplarını kullanmadan önce vücudunuzdaki değerleri ölçtürmeniz gerekir.

Halsizlik ve Yorgunluk İçin Vitamin Hapları Yorumları

Halsizlik ve yorgunluk için vitamin hapları yorumları genellikle D vitamini ve B vitaminlerinin eksikliğine bağlı olarak gerçekleştirilmektedir. Günlük hayatta sürekli yorgunluk ve halsizlik hali kişinin günlük temposuna zarar verir.

Yorgunluk ve halsizlik için B ve D vitaminlerinin eksik olması halinde vitamin takviyesi önerilir. Ancak öncesinde bu belirtilerin nedenlerinin kesinlikle vitamin eksikliği olduğu teyit edilmelidir. Ardından takviye edilmesi gereken vitaminler belirlenmeli ve uygun takviyeler düzenli olarak alınmalıdır. Unutulmamalıdır ki halsizlik ve yorgunluk vitamin eksikliğinin belirtileri olabildiği gibi başka birçok rahatsızlığın da habercisi olabilir.

En İyi Vitamin Takviyesi Yorumları

En iyi vitamin takviyesi yorumları itibariyle çok yönlü çalışan takviyelerdir. Vitamin takviyeleri arasında sık bilinen ve tercih edilen bir marka olarak Ducray ve Pharmaton markalarını değerlendirebilirsiniz.

Vitamini hangi amaçla istediğinize bağlı olarak tercih etmeniz gereken takviye de değişkenlik gösterir. Farklı belirtilere göre vücudun ihtiyaçlarını tespit etmek evde pek doğru bir yöntem değildir. Bunun yerine doğrudan bir uzman görüşü alarak kan değerlerinizi ölçtürebilir, vücudunuzun ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenebilir ve vitamin depolarınızı kontrol edebilirsiniz.

Alınması Gereken Vitamin Takviyeleri

Alınması gereken vitamin takviyeleri vücudun zamanla kaybettiği ve yerine koyamadığı vitaminlerden oluşmalıdır. Hangi vitamin takviyesini almanız gerektiği konusunda emin değilseniz vitamin değerlerinizi ölçtürmeniz gerekir.

Doktorunuza danışarak vücudunuzdaki vitamin değerlerini ölçtürerek işe başlayabilirsiniz. Ardından gerekli olan vitamin takviyelerini uzmanınız ile belirleyerek eczacınızdan uygun vitamin takviyelerini temin edebilirsiniz.

Eczanede Satılan Vitaminler

Eczanede satılan vitaminler genellikle doktorlar tarafından tavsiye edilen, içeriği temiz olduğu düşünülen vitaminlerdir. Vücudun hangi vitamine ihtiyacı olduğu belirlendikten sonra eczacınıza danışarak eczanede satılan vitaminlerden vücudunuz için en gerekli olanlarını temin edebilir ve günlük hayatınızda vitamin desteği alabilirsiniz.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler

deneme bonusu veren siteler Deneme Bonusu Veren Siteler Deneme bonusu veren siteler Deneme Bonusu Veren Siteler