En iyi Yüz Temizleme Cihazı listesini sizler için düzenledik. En iyi Yüz Temizleme Cihazı tavsiyelerini gelin birlikte inceleyelim.

Yüz temizleme cihazlarının ömrü, kullanım şekilleri, kullanım sıklığı, fiyatı ve malzeme kalitesi yönünden detaylı bir şekilde listemizde inceleyebilir ve puanlamaya göre cildiniz ile en uyumlu olan seçeneği tercih edebilirsiniz. Sağlıklı bir cilt için derinlemesine cilt temizliği şart. Bu temizliği sağlamak üzere parmaklarınız yerine kaliteli bir yüz temizleme cihazı edinerek ilk adımı atabilirsiniz.

En İyi Yüz Temizleme Cihazı Listesi

NoÜrünGarantiPuan
1Naturalove yüz temizleme cihazı12 AY6/10
2İn Face yüz temizleme cihazı24 AY10/10
3Aprilla yüz temizleme cihazı12 AY7/10
4Urban mood yüz temizleme cihazı12 AY5/10
5Polosmart yüz temizleme cihazı12 AY7/10
6Xiaomi yüz temizleme cihazı 24 AY8/10
7Miniso yüz temizleme cihazı24 AY8/10
8A101 yüz temizleme cihazı12 AY6/10
9Bim yüz temizleme cihazı12 AY7/10

En İyi Yüz Temizleme Cihazı Tavsiyeleri

En iyi yüz temizleme cihazı tavsiyeleri günlük hayatta sık sık kullanabileceğiniz, cildiniz ile uyumlu olabilecek ürünlerden oluşuyor. Cildinizi derinlemesine temizlemek için yüz temizleme cihazı seçeneklerini ve uygun fiyatlı cihaz önerilerini listemizin devamında inceleyebilirsiniz.

1. Natural Love Yüz Temizleme Cihazı

Natural Love Yüz Temizleme Cihazı

Naturallove yüz temizleme cihazı silikon yapısı ile uygun fiyatlı yüz temizleme cihazlarından biridir. Cihazın çalışma prensibi Foreo tarzı benzer cihazlardan farklıdır. Cihazın ortasındaki makinenin titremesi ile cihazın dış kısmındaki silikonların titremesi sonucu ciltte hareketli bir temizlik imkanı sunar. Cihaz ömrü ve kullanım seçenekleri yönünden sık eleştirilen bir üründür.

Kullanıcı Yorumları;

 • Fiyatı uygun diye aldım ama yüzümde kullanırken temizlenmiş hissetmiyorum. Ufak çaplı masaj yapıyor gibi geliyor.
 • Topuklarımı temizlemek için aldım. Topuklarımdaki çatlakların arasını kendi kendime temizleyemiyordum fazlasıyla iyi geldi. Topuklarımı tertemiz yaptı. Yüzüme kullanmadığım için yüze yorum yapamayacağım.

2. İnface Yüz Temizleme Cihazı

İnface Yüz Temizleme Cihazı

İnface yüz temizleme cihazı Xiaomi’nin bir alt markası olarak satılmaktadır. Çin’den gelen bu ürünler yüz temizlerken hijyenik bir şekilde cildin derinlerine kadar inmeyi vaat eder. Cildinizi temizlerken yoğun ve yorucu bir rutin yerine İnface yüz temizleme cihazından faydalanabilirsiniz. Cihazın kullanımı da çalışma prensibi de çok kolay. Tuşa basın ve çalışmaya başlasın. Başlık değiştirme seçeneği bulunmuyor.

Kullanıcı Yorumları;

 • Meşhur Foreo muadili. Foreo’yu hiç kullanmadım ama piyasada gayet işe yarar ve işlevsel bir ürün olduğundan tercih ettim. Oldukça kaliteli. Uzun ömürlü gider gibi. Suya dayanıklı sorun olmuyor duşta da kullanıyorum.
 • Cildimdeki siyah noktalar korkulu rüyam. Yeni bir cilt bakım rutinine başladım. Bu rutini uygularken de cildimi iyice temizlemem gerekiyor diye ürünü aldım. Kolayca kullanılıyor ve fırça uçlarının cildime işlediğini hissedebiliyorum. Hatta kulaklarımın titrediğini bile hissettiğim oluyor. Umarım cildime zarar vermeden temizliyordur.

3. Aprilla Yüz Temizleme Cihazı

Aprilla Yüz Temizleme Cihazı

Aprilla yüz temizleme cihazı olarak siyah nokta vakumlayıcı, silikon temizleyici ve yüz temizleme aleti olarak farklı seçenekler ile mevcuttur. Aprilla yüz temizleme cihazı pille çalışır. İki hız kademesi bulunan bu cihazın yüz temizleme fırçaları, masaj başlığı ve makyaj temizleme başlığı bulunmaktadır. Başlıkların ömrü uzun olmadığından ürünü satın aldıktan sonra başlıklarını yenilemeniz gerekebilir.

Kullanıcı Yorumları;

 • Çok beğenerek kullanıyorum. Makyaj temizleme başlığı çabuk kötü oldu. Yüz fırçalarından yağlı ciltler için olan kalını kullanıyorum. Cildimi temizlediğini düşünüyorum.
 • Koskocaman başlığı var. Temizleme fırçası işe yarıyor sanırım. Biraz daha kullanmak lazım. Fırçaların hijyen şartlarını koruması için ne kadar kullanılabilir olduğu üzerinde yazmıyor ama öyle birkaç yıl aynı fırça kullanılmaz. Ürün pilli ve suya dayanıklı da değil.

4. Urban Mood Yüz Temizleme Cihazı

Urban Mood Yüz Temizleme Cihazı

Urban Mood yüz temizlem cihazı kademeli olarak hız arttırılabilen silikon temizleyicidir. Cildinizin hassaslığına göre modunu ayarlamanız gerekir. Titreşim hızının ve yüksekliğinin arttırılabilmesi güzel bir ayardır. Cildi hassas olanlar için daha düşük modda kullanılabilir. Cildi hassas olmayanlar yüksek titreşimle daha derin temizlik hissiyatına ulaşabilirler. Ürün şarjlıdır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Kullanmaya kullanılır ama cilde faydalı olduğunu düşünmüyorum. Bu silikonlar kaliteli mi onu da bilmiyorum.
 • Cihaz güzel gibi görünse de titreşimi kıllarını titreştirmiyor. Makine titriyor ama kılları tane tane titremiyor. Bu yüzden de detaylı bir gözenek temizliği imkanı sunamıyor. Puanım 4

5. Polosmart Yüz Temizleme Cihazı

Polosmart Yüz Temizleme Cihazı

Polo Smart yüz temizleme cihazı tek cihaz ve 4 başlıktan oluşuyor. Başlıkların her birinin ayrı bir işlevi var. Yağlı ve kuru ciltler için iki farklı cilt temizleme başlığı bulunur. Ayrıca masaj başlığı ve makyaj temizleme başlığı da bulunmaktadır. Yedek başlık satışı yapılmamaktadır. Ürün pille çalışmaktadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Cihazı uzun süredir kullanıyorum. Temizleme başlığı dışındakiler işlevsel değil. Temizleme başlığı baya işe yarıyor
 • Yüz temizlemek dışında masaj başlığını da sevdim. Keşke masaj topları plastik değil de doğal taştan olsaydı. O zaman tadından yenmezdi. Bir de temizlemesi biraz başarısız. Cihazı temizlemek zor. O yüzünüzü temizliyor ama siz onu temizleyemiyorsunuz.

6. Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı

Xiaomi Yüz Temizleme Cihazı

Xiaomi yüz temizelme cihazı markanın cilt bakımı için sunduğu farklı renk seçenekleri olan silikon temizleyicilerdir. Renk farkı ile cilt tipi arasında bağlantı mevcuttur. Cildiniz ile uyumlu olan yüz temizleme cihazını seçtikten sonra şarj ederek kullanabilirsiniz. Garanti süreci Xiaomi garantisinde olduğundan sıkıntı olması halinde garantiden de faydalanabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları;

 • Marketlerde ucuza satılanlardan çok daha iyi. Onlar kendi kendine titriyormuş. Bu kılları ile titriyor. Temizlediğini hissedebiliyorsunuz.
 • Yüzümdeki sivilcelerden kurtulmak ve yenilerinin oluşumunu engellemek için iyice temizlemem gerekiyormuş. Bunu onun için aldım. Çift fazıl temizlikle baya güzel temizliyor. Alınabilir.

7. Miniso Yüz Temizleme Cihazı

Miniso Yüz Temizleme Cihazı

Miniso yüz temizleme cihazı silikon yapısı, şarjlı oluşu ve duşta kullanılabilir olması ile öne çıkıyor. Bildiğimiz silikon yüz temizleyicilerden bir farkı yok. Cildiniz için iki yönlü olarak kullanılabilir. İnce fırçalar cildi hassas olanlar için, arka kısmında bulunan kalın fırça uçları ise yağlı ve karma ciltler için kullanılıyor.

Kullanıcı Yorumları;

 • Miniso’dan aldığım yüz temizleyici cihaz. Basit bir çalışma mantığı var. Elimle yüzümü köpürttüğümden pek bir farkı olmadı. Masaj yapması güzel. 
 • Sadece yüzümde bıraktığı his için bile alabilirim. Yüzümün her gözeneğine değiyormuşum gibi bir his. Denemekte fayda var.

8. Yüz Temizleme Cihazı A101

Yüz Temizleme Cihazı A101

Yüz temizleme cihazı A101 marketlerde aktüel ürün olarak dönemsel bir şekilde satışa sunulmaktadır. Tercih edilen yüz temizleme cihazının silikon yapılı olması dışarıda satılan silikon yüz temizleme cihazları ile benzer ürün seçenekleri sunulmasından kaynaklıdır. Polo Smart gibi markaların yüz temizleme cihazlarını A101 marketlerde görebilirsiniz. Silikon temizleyiciler şarjlı iken fırçalı temizleyiciler pilli olarak çalışmaktadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Severek kullanıyorum. Ucuz olabilir ama kaliteli. Kolay kolay kötü olacak gibi değil. Şarj kablosu çok saçma. Kaybolsa yenisini almak gerekir ürünün. Yuvarlak bir ucu var. Silikon kısımları iyi temizliyor.
 • Cildimde tahrişe neden oldu. Uzun süre cildime değince tahriş ediyor. Kısa süre değince de temizlemiyor. 

9. Yüz Temizleme Cihazı Bim

Yüz Temizleme Cihazı Bim

yüz temizleme cihazı Bim marketlerde silikon formlu ve fırçalı formlu olarak satışa sunulmaktadır. Farklı marka seçenekleri ile cuma günleri aktüel ürün olarak satışa çıkmaktadır. Ürünlerin çeşitleri itibariyle farklı markalar olsa da işlev olarak aynıdır. Pilli ve şarjlı seçenekler arasında pilli olanların ömrü daha uzun olmaktadır.

Kullanıcı Yorumları;

 • Bim’den aldığım cihaz bozuk çıktı ama karşımda bir merci yok tabi. Faturayla da gitsem açılmış ürünü alamıyorlar. Ürünün sahibi Çin’de. Anlayacağınız şans işi. Sonra bir daha aldım bu çalışıyor. İşe de yarıyor.
 • Siyah noktalar için yeni bir cilt bakım rutini kullanıyorum. Bunu kullandığım için iyi geldiğini sanmıştım. Tatile giderken unutup elimle yüzümü temizleyince bir işe yaramadığını gördüm. Gereksiz yer kaplıyor. 

Yüz Temizleme Aleti Nasıl Kullanılır?

Yüz temizleme aleti kullanım yönünden cildi daha derinlemesine temizlemek için tercih edilen bir üründür. Doğru kullanımı ile ciltte beklendiği gibi bir temizlik performansı sağlanabilir. Yüz temizleme aletini kullanırken doğru başlık seçerek işe başlayın. Cilt tipiniz ile uyumlu olan bir başlıkla temizliğe başlayın.

Yüz temizleme aletleri doğrudan kuru yüze sürülerek kullanılmaz. Cildiniz ile uyumlu bir cilt bakım jeli ya da yağını ıslattığınız cildinize sürün ve ardından yüz temizleme aletini yüzünüzde gezdirin. Böylece yüz temizleme aletinin işlevini yerine getirmesi mümkün olacaktır. 

Titreşimli Yüz Temizleme Cihazı Nasıl Kullanılır?

Titreşimli yüz temizleme cihazı kullanım yönünden oldukça pratiktir. Yüz temizleme cihazını çalıştırmadan önce yüzünüze yüz temizleme jelinizi ya da yağınızı sürün. Yüzünüzü temizlemek için titreşimli yüz temizleme cihazını çalıştırın ve yüzünüzde gezdirin hepsi bu kadar.

Yüzümüz gün boyunca yerçekimine karşı koyarak durur. Yüzümüzü dinlendirmek ve yaşlanmayı geciktirmek için titreşimli yüz temizleme cihazını kullanırken cihazı yüzünüzde aşağıdan yukarıya doğru hareketler ile kullanabilirsiniz.

Göz altından şakaklara doğru ivme alarak ve çene hattı boyunca temizlemek için ileri geri hareketlerle cildinizi temizleyebilirsiniz. Alın bölgesini ise yukarı doğru alet ile tarayarak temizleyebilirsiniz.

Yüz Temizleme Cihazı Kulllananlar

Yüz temizleme cihazı kullananlar tarafından çeşitli şekillerde yorumlanıyor. Silikon yüz temizleme cihazları Xiaomi ve Foreo markaları için sıkça beğeniliyor. Fırçalı yüz temizleme cihazları ise genel olarak beğeniliyor. Fırçaların çeşitli olması beğenilmesinin nedenlerinden biridir. Yüz temizleme cihazı kullananlar ve yorumlarına aşağıda yer verdik;

 • Yüzümü ellerimle temizliyordum. Daha doğrusu temizlediğimi sanıyordum. Gözeneklerime hiç dokunmuyormuşum. Yüzeysel bir geçiş oluyormuş yani. Bu makine baya iyi.
 • Yüzümdeki siyah noktaları temizlemek için ince kıllı bir fırça arıyordum. Makine dönüyor diye şans verdim. Fırçaları çabuk kötü olmazsa makine iyi. Fırçalar çabuk kötü olsa da üç ayda bir seksen doksan lira veririm makineye büyük paralar değil.
 • yüz temizleme cihazı kullanmak cildimi yordu. İrite olmuş atopik bir cildim olduğundan cildime iyi gelmedi. Yiğenime verdim.
 • Ağlıyordum yüzümdeki kötü görüntüye. Sonra temizlemek için detaylı bir araştırma yaptım. Foreo almaya param yetmeyince bende Xiaomi aldım. Temizliyor yüzümü dipli köşeli. Alınır.

Yüz Temizleme Cihazı Zararlı Mı?

Yüz temizleme cihazının cilt için zararlı olmadığı bilinmektedir. Ancak yüz temizleme cihazlarının yanlış şekilde kullanılması cilde zarar verebilir. Yüz temizleme cihazları cilde zarar vermeyecek yapıda olmalıdır.

Yüz temizleme cihazının fırça kıllarının ciltte kılcal yaralar oluşturması cildin bariyerine zarar verdiği anlamına gelir. Yüzünüzü temizlemek için yüz temizleme cihazlarından faydalanacaksanız yağlı ciltler ve kuru ciltler için farklı seçimler yapmalısınız.

Kuru ciltler daha ince ve yumuşak fırçaları tercih etmeliyken yağlı ciltler daha kalın ve biraz daha sert fırçaları tercih edebilir. Fırçalar cildi tahriş etmeyecek türden olmalıdır. Aksi halde cilt temizleme cihazları ile cildinizi yaralamanız olası bir durumdur.

Comments are closed.