#### excel hatası neden olur, nasıl çözülür sorunun tek bir nedeni mi var gibi sorulara yanıt arıyorsanız hemen cevaplayalım. Excel en sık kullanılan programlardan biridir. Rutin işler, hesap tutma ya da liste tutma başta olmak üzere iş için yoğun bir kullanım söz konusudur. Değerler arasında yanlışlık olduğunda ya da formül hataları çeşitli uyarılar oluşturur.

Bunların başında ise #### hatası yer alır. Bu hatanın temel nedeni ise hücrenin girilen değer için küçük olmasıdır. Yani diyelim ki hücreye tarih girdiniz eğer hücre boyutu girilen tarih için yeterli değilse ekranda #### hatası göreceksiniz. Bir diğer deyişle biçimlendirilmiş herhangi bir Excel hücresine girilen verilerin daha uzun olmasından kaynaklanır. Peki çözümü nedir? Çözüm adımları için içeriğimizin devamını inceleyebilirsiniz.

#### Excel Hatası Çözümü Nedir?

#### Excel Hatası Neden Olur

#### Excel hatası çözümü nedir diye merak edenler için basit olan birkaç adımı aktaralım. Excel kullanırken eğer girdiğiniz veri hücre biçimine uygun değilse (daha büyük ya da daha küçükse) karşınıza #### hatası çıkacaktır. Bu gibi durumlarda izlemeniz gereken adımlar sırasıyla;

Yöntem 1

  • Sütün başlığının sağ kenarına çift tıklayın. İstediğiniz genişlik seviyesini elde edene kadar sütun başlığını sürüklemeye devam edin.

Yöntem 2

  • Hücre içeriğini küçültmek isterseniz de giriş kısmına tıklayın. Bu alanda göreceğiniz hücreleri biçimlendir alanına tıklayarak uyacak şekilde daralt kısmına tıklayın.

Yöntem 3

  • Eğer hücreye girdiğiniz sayılarda çok fazla ondalık basamak varsa giriş kısmına tıklayın. Ardından ise göreceğiniz ondalık azalt alanına tıklayarak devam edip sorunu çözümleyin.

Yöntem 4

  • Eğer girdiğiniz tarihle çok uzunsa giriş kısmına ardından ise sayı biçimi alanına tıklayarak kısa tarih butonunu seçerek işlemi tamamlayın.

Yukarıda yer verdiğimiz bu yöntemlerden herhangi birini ya da tamamını deneyerek doğrudan #### hatasına çözüm bulabilirsiniz.

Tarih ve Saat Değerleri Yüzünden #### Excel Hatası Çözümü

Tarih ve saat değerleri yüzünden #### Excel hatası çözümü oldukça basittir. Girdiğiniz tarih ve saat yanlışsa da bu hatayı almanız mümkündür. Bu durumda hemen cihazınızın tarih ve saatlerini kontrol ederek doğruluğundan emin olun. Eğer yanlışsa düzelterek sorunu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Leave A Reply