Fatih Altaylı ülkemizde gazetecilik kariyeri ile bilinen kişiler arasında yer almaktadır. Üniversiteyi bırakarak gazetecilik kariyerine yönelen Fatih Altaylı 1982 yılında Cumhuriyet gazetesinde spor muhabirliği ile muhabirlik hayatına başladı. Daha sonra 1986 yılında güneş gazetesine geçiş yaptı Fatih Altaylı Gelişim Yayınları’nda Yazı İşleri Müdürlüğü olarak kariyerini sürdürmeye devam etti.

MesleğiGazeteci
NereliVan
LiseGalatasaray Lisesi
Üniversiteİstanbul Üni. İletişim
EşiHande Altaylı
KızıZeynep Altaylı

Güneş Gazete ’sinin kapanması ile beraber Fatih Altaylı işsiz kaldı. Fakat 1993 yılında Best FM kurucularından birisi olarak tekrar çalışmaya başladı. 1995 yılında ise Kanal D’ye geçiş yaparak burada Teke Tek programını sundu. Daha sonrasında Hürriyet gazetesinin yazarı olarak yazmaya devam eden Fatih Altaylı Hürriyet gazetesinde adından iyice söz ettirmeyi başardı.

Fatih Altaylı Kim

Fatih Altaylı Kanal D’de yaptığı işten ayrılarak Show TV’ye geçiş yaptı. Show TV’de ise Show Radyo yayınlarını bir yıl kadar sürdürdü.  Show TV’de haber editörü olarak da görev yapmaya devam etti. 1996 yılında Show TV’den ayrılan Fatih Altaylı Kanal D’ye geri dönüş yaptı. Kanal D’de Doğan yayın grubunda çalışmasını sürdürdü.

Cumhuriyet 1982-1986
Güneş1986-1992
Kanal D 1995
Hürriyet 1995-2005
Show TV1995-1996
Show TV1995-1996
Kanal D1996-2005
Sabah2005-2007
Cine52000-2002
atv2005-2007
Kanal 12007-2008
Habertürk2008-2023
Bloomberg HT2021-2023

Hürriyet gazetesinin yazarı olarak görevini sürdüren Fatih Altaylı aynı şekilde Radyo D’nin genel koordinatörlüğünü de gerçekleştirdi. 2000 yılında ise Cine5 ile ortak yayın yaparak adından söz ettirmeyi başardı. 2002 yılında ise Kanal D’nin haber genel yayın yönetmenliğinde görev aldı. 2001 yılında Galatasaray spor kulübünde asbaşkanlık yapan Fatih Altaylı 2005 yılında ise Doğan Medya grubu ile olan birlikteliğini sonlandırdı.

Fatih Altaylı Kim

ATV’ye geçiş yapan Fatih Altaylı Sabah gazetesinde köşe yazılarını yazarak yazarlık kariyerini de sürdürmeye devam etti. Daha sonra da Sabah gazetesinde genel yayın yönetmenliği olarak görev almaya başladı. Oldukça hareketli bir kariyere sahip olan Fatih Altaylı Kadın Avrupa gazeteciler Cemiyeti’nin ortak olarak sunmuş olduğu “Eğitime Katkı Onur” ödülünün sahibi oldu.

Fatih Altaylı

Fatih Altaylı gazeteci kişiliğinin yanı sıra Haydi Kızlar Okula, Temiz İnternet, Sürekli Aydınlık İçin Bir Dakika Karanlık projelerinin de mimarları arasında yer alıyor. 2007 yılında ATV’den istifa eden Fatih Altaylı kendi sitesinde yazı yazmaya devam etti. 2008 yılında ise Kanal 1 televizyonunun ana haber bültenini sunmayı tercih etti.

Fatih Altaylı

16 Mart 2016 yılında ise Teke Tek özel programının son bölümünü gerçekleştirip yayından kaldırdı. Son olarak Habertürk ‘ten ayrılarak kendi sitesinde yazmaya devam eden Fatih Altaylı kendi sitesinde yazılarını yazmaya devam ediyor.

Fatih Altaylı Eğitimi

Fatih Altaylı Eğitimi

Gazetecilik kariyeri ile tanınan Fatih Altaylı ilkokulu ve ortaokulu Çavuşoğlu Koleji’nde bitirerek eğitim hayatını bu şekilde sürdürmeye devam etti. Fatih Altaylı daha sonrasında Lise eğitimini Galatasaray Lisesi’nde devam ettirdi. Galatasaray Lisesi mezunu olan Fatih Altaylı üniversitede Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesinde okumaya başladı. Bir süre bu fakültede devam eden Fatih Altaylı daha sonra okulu bırakarak basın yayın yüksek okuluna geçiş yaptı.

Diplomasını almadan bu okula da bırakan Fatih Altaylı tamamen gazeteciliğe yöneldi. Kariyerini gazetecilik ile sürdüren Fatih Altaylı herhangi bir yüksek okuldan mezun olmadan kariyerini sürdürmeye devam etti.

Fatih Altaylı Boşandı Mı?

Fatih Altaylı hakkında araştırma yapan birçok kişi Altaylı’nın eşinden boşanıp boşanmadığını da araştırıyor. Fatih Altaylı Hande Altaylı ile evli olup Hande Altaylı’dan Zeynep Altaylı isimli bir kız çocuğuna sahiptir. Fatih Altaylı’nın evliliği hala sürmekte olduğu için Altaylı’nın boşandığını söyleyebilmek mümkün değildir.  

Fatih Altaylı Kaç Yaşında?

Fatih Altaylı Kaç Yaşında

20 Eylül 1962 yılında doğan Fatih Altaylı günümüz itibariyle 60 yaşına girmiştir. Birçok yorumu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Fatih Altaylı yattığı yorumlar ile sık sık gündeme gelmeyi başarıyor.

Fatih Altaylı Nereli?

Fatih Altaylı Nereli

Fatih Altaylı nereli sorusu da birçok kişi tarafından araştırılan sorular arasında yer alıyor. Van doğumlu olan Fatih Altaylı Van kökenine sahiptir. Hüsamettin Altaylı’nın torunu olan Fatih Altaylı Van eşrafının en zengin kişileri arasında yer almaktadır. Aynı zamanda Fatih Altaylı Van’da emlak zengini olarak bilinmektedir.

Fatih Altaylı Kızı (Zeynep)

Fatih Altaylı’nın kızı Zeynep Altaylı olarak karşımıza çıkıyor. 2005 Doğumlu ve 19 yaşındadır. Son zamanlarda kızı hakkında yapılan haberler ile Fatih Altaylı’nın kızının İmam Hatip’te okuyacağı söylendi. Kuzey ile birlikte röportaj veren Fatih Altaylı kızı hakkında birçok bilgiyi bu röportajda da sunmuştur.

Fatih Altaylı Gençliği

Fatih Altaylı Gençliği

Gazeteci denince akla gelen ilk isimler arasında yer alan Fatih Altaylı gençliğinden bu yana gazetecilik kariyeri ile bilinmektedir. 1963 yılında Van’da Doğan Fatih Altaylı Galatasaray Lisesi’nden mezun oldu. Fatih Altaylı’nın gençlik fotoğrafları birçok kişi tarafından araştırılıyor.  

Fatih Altaylı gençlik döneminde de gazeteci kimliği ile tanınan bir kişi olarak karşımıza çıkıyor. Yaptığı açıklamalar ile sık sık gündeme gelen Fatih Altaylı gençliğinden bu yana gündemde kalmayı başarıyor.

Fatih Altaylı Hangi Partili?

Fatih Altaylı Hangi Partili

Ünlü gazeteci Fatih Altaylı hangi partiye oy verdiği hakkında ilk defa bir açıklamada bulundu. Altaylı yaptığı açıklama ile Parti ismi vermese bile CHP’ye oy verdiğini belli etmişti.  Altaylı yaptığı bir yorumda Türkiye’de oy verdiği partinin sadece iki yerel seçim kazandığını ve bu seçim dışında herhangi bir seçim kazanmadığını söylemişti. Bunun üzerine Fatih Altaylı’nın oy verdiği partinin CHP olduğu da belirlenmişti.

Fatih Altaylı Togg Yorumu

Fatih Altaylı Togg Yorumu

Fatih Altaylı YouTube’da bir videoda Togg alabileceğini söyledi. Gerçekten piyasaya çıkarsa erişilebilir bir hale gelirse alabileceğini söyleyen Fatih Altaylı Togg için çok güzel bir araba olduğunu söyledi. Son derece güzel bir araç olduğunu söyleyen Fatih Altaylı 700 bin TL olduğunu ve o paraya değeceğini de söyledi.

Fatih Altaylı Levent Kırca Olayı

Fatih Altaylı Levent Kırca Olayı

Fatih Altaylı Levent Kırca olayı, Altaylı’nın Muharrem İnce ile yaptığı bir görüşme sonrasında tekrar gündeme gelmişti. Fatih Altaylı Muharrem İnce’yi programına konuk etmişti. Bunun üzerine Fatih Altaylı’nın söylediği bazı sözler izleyiciler tarafından tuhaf karşılanmıştı. Bu olaydan sonra birçok izleyici tarafından Levent Kırca ve Fatih Altaylı’nın 2013 yılında yaptığı televizyon programında gündeme gelen unutulmaz anları hatırlandı.  

Levent Kırca, zamanında katıldığı bir programda Fatih Altaylı’ya AKP yandaşısın tarzında bir söz söylemişti. Aynı zamanda Fatih Altaylı’nın tarafsız olmadığını da söylemişti. Programda tartışma yaratan konuşmalara sebebiyet veren Altaylı ve Levent Kırca televizyon tarihine geçmeyi başarmıştı.

Video: https://youtu.be/zKhSbkCFeHE?

Fatih Altaylı Emre Belözoğlu Kazası

Fatih Altaylı Emre Belözoğlu kazasında oldukça ilginç bir iddiayı ortaya atmıştı. Emre Belözoğlu’nun bir kişiyi öldürdüğünü iddia eden Fatih Altaylı YouTube programında bu konu hakkında konuşmalarda bulundu. Gazeteci Fatih Altaylı YouTube kanalında açtığı videoda Emre Belözoğlu’nun bir trafik kazasında bir kişiyi öldürdüğünü dile getirdi.

Fatih Altaylı Bugünkü Yazısı

Fatih Altaylı Bugünkü Yazısı

Fatih Altaylı Habertürk ‘ten ayrıldığını açıkladı. Artık kendi sitesinde yazacağını söyleyen Fatih Altaylı Habertürk ‘ten bağımsız olarak yazacak. Fatih Altaylı yazılarını okuyabilmek için Fatih Altaylı sitesine giriş yapmak gerekir. Bu şekilde Fatih Altaylı’nın yazmış olduğu yazıları okuyabilirsiniz. Fatih Altaylı tüm yazılarında sorumluluğu üstlenmiştir.

Fatih Altaylı web adresine giriş yaptığınızda son yazılar bölümünde Antalya’nın yazmış olduğu son yazıları inceleme imkanına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda çeşitli konularda yapmış olduğu yazıları inceleyerek gündemi de takip edebilirsiniz.

Köşe yazıları: fatihaltayli.com.tr