Fenerbahçe kaç yıldız ve 5 yıldız ne zaman gelecek hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Fenerbahçe 5. yıldız takacak mı ve Fenerbahçe 4. yıldız ne zaman olacak işte detaylar.

Süper Lig’de oynamakta olan en uzman, en iyi takım olarak görülen Fenerbahçe futbol takımı, Fenerbahçe Spor Kulübü’ nün futbol takımıdır. 1907 yılında kurulmuştur ve Türkiye de’ ki en başarılı futbol takımlarından biridir. Oldukça fazla taraftarı bulunmaktadır ve bu taraftarlara takma ad olarak “Sarı kanaryalar” denmektedir. Takımın formasının rengini sarı ve lacivert oluşturmaktadır.

Türk futbol tarihinin en çok milli şampiyonluğunu yaşamış takımdır. Çok sayıda birinciliği ve derecesi vardır bunlardan birine örnek olarak 1968 yılında aldığı Balkan kupasıyla Türkiye de kendi kulübünde tarihinin ilk alınmış Avrupa kupası olmuştur. Toplamda 28 Türkiye şampiyonluğuna sahiptir ve bunun 19 tanesi Süper Lig’ de aldığı birinciliktir.

Takımın şu an için 3 yıldızı bulunmaktadır. Ancak 5 yıldız olması için Türkiye Futbol Federasyonuna talep iletilmiştir. Bu talebe olumsuz yanıt alan Fenerbahçe, 5 yıldızlı formayla maça çıkması durumunda sıkı cezalar alabilir.

Fenerbahçe 5. Yıldız Takacak Mı

Türkiye’nin en büyük futbol takımlarından biri Fenerbahçe’dir. Takımın en büyük rakibi Galatasaray’dır. İki takım arasında büyük bir çekişme vardır ve bu çekişme taraflar arasında da bulunmaktadır. Fenerbahçe’nin oldukça fazla koyu taraftarı bulunmaktadır. Taraftarlar, takımın yıldız sayısını yükseltmesini ve yeni şampiyonluklar almasını istiyor.

Takımın 1959 yılı öncesi kazandığı şampiyonluklar şu anda Süper Lig’e dahil değildir. Takım bu durumda Türkiye Futbol Federasyonu’na bu yıldan önce kazanılan şampiyonlukların da dahil olması için başvuru yaptı. Talepler kabul edilirse Süper Lig’de şampiyonluk sayısı 28’e yükselecek ve takımın artık 5 yıldızı olmuş olacak. Ayrıca kabul edilmesi durumunda takım Türkiye’nin en çok şampiyonluk kazanan takımı olarak karşımıza çıkmış olacaktır.

Fenerbahçe 4. Yıldız Ne Zaman Olacak
Fenerbahçe 4. Yıldız Ne Zaman Olacak

Fenerbahçe 4. Yıldız Ne Zaman Olacak

Fenerbahçe’nin Süper Lig’ de kazandığı şampiyonluklar sonucu futbol takımının şu an 3 tane yıldızı vardır. 3. Yıldıza da 2004 yılında kazandığı şampiyonluk ile sahip olmuştur. En iyi futbol takımlarından biri olduğu için taraftarlar ve takım, yıldızına bir yıldız daha eklemeyi istemekte ve bunun için çaba göstermektedir.

Süper Lig’de yıldız almak için 5 şampiyonluğu almak gerekiyor. Fenerbahçe’nin şu an için Süper Lig’de kazandığı şampiyonluk sayısı 19’dur. Takım bir şampiyonluk daha kazanması durumda 4. Yıldızı takacaktır. Takım Türkiye Futbol Federasyonu’na yaptığı başvuru kabul edilirse direkt olarak 5 yıldıza sahip olacak. Fenerbahçe takımı 2021 yılında yıldız haklarını kullanmamak için Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurdu ve bunun üzerine takımın yıldızları resmi olarak internet sitesinden kaldırıldı ve takımın gönderdiği yeni logo kullanılmaya başlandı.

Fenerbahçe 4. Yıldız İçin Kaç Şampiyonluk

Fenerbahçe futbol takımının Süper Lig’de şu an 19 tane şampiyonluğu vardır. Süper Lig’de yıldız almak için takımların 5 şampiyonluk kazanması gerekiyor, 5 şampiyonluk kazanıldığı durumda futbol takımına bir yıldız veriliyor. Takımın şu an 3 yıldızı bulunmaktadır. Burada Fenerbahçe’nin bir şampiyonluk daha kazanması durumunda 4. yıldız takıma verilecektir.

1959 yılı öncesi kazanılan şampiyonluklar Süper Lig’e dahil olursa yani takımın Futbol Federasyonu’na yaptığı talep gerçekleşirse Türkiye de ki en yüksek yıldıza sahip takım Fenerbahçe olacaktır. Ancak bu başvurunun sonucu hakkında herhangi bir cevap şu an için verilmemiştir.