Ferinject, demir eksikliğini tedavi etmek için kullanılan bir ilaçtır. Ferinject’in fiyatı, dozuna ve eczanenin fiyatlandırma politikasına bağlı olarak değişir.

İlaç AdıGüncel
Ferinject Fiyat2.814 TL

Ferinject fiyat aralıkları dönemsel olarak değişebilmektedir. Güncel Ferinject ilaç fiyatı Ferinject 500 mg 10 ml 1 Flakon 2814,5 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat tüm eczanelerde aynıdır.

Ferinject Kaç Kez Kullanılır?

Ferinject kaç kez kullanılır sorsusu kişinin bünyesine ve yaşına göre değişiklik gösterse de, birçok doktorun önerdiği miktar 1000 mg’dan (20ml) fazla uygulanmaması şeklindedir. Yine de bir doktor tavsiyesi alınıp o miktarda kullanılması daha doğrudur.

Ferinject Yan Etkileri Nelerdir?

Ferinject yan etkileri nelerdir sorusu her kişide farklılık göstermektedir. Bu yan etkiler arasında en çok bilinenler şunlardır;

  • Enjeksiyon bölgesinde reaksiyonlar: Enjeksiyon bölgesinde ağrı, yanma, kızarıklık, şişme, morarma veya döküntü gibi reaksiyonlar görülebilir.
  • Sindirim sistemi reaksiyonları: Mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, ishal veya kabızlık gibi sindirim sistemi reaksiyonları meydana gelebilir.
  • Baş ağrısı ve baş dönmesi: Ferinject kullanımıyla baş ağrısı veya baş dönmesi gibi nörolojik semptomlar ortaya çıkabilir.
  • Hipersensitivite reaksiyonları: Deride döküntü, kaşıntı, ürtiker gibi alerjik reaksiyonlar gelişebilir. Nadir durumlarda, şiddetli alerjik reaksiyonlar (anafilaksi) meydana gelebilir, bu durum acil tıbbi müdahale gerektirir.
  • Kan basıncı düşüklüğü: Ferinject kullanımı sonrası kan basıncında düşme (hipotansiyon) görülebilir.
  • Diğer yan etkiler: Baş dönmesi, halsizlik, ateş, ciltte renk değişiklikleri, deride sıcaklık hissi, uyuşukluk gibi diğer yan etkiler de meydana gelebilir.

Bu yan etkler uzun süre gözlemlenirse mutlaka bir doktor tedavisi alınmalıdır.


Daha fazla ilaç içeriği;


Ferinject Kim Yazar?

Ferinject kim yazar

Ferinject kim yazar sorusu internet üzerinde çok fazla merak edilen ve araştırılan bir konudur. Ferinject ilacını iç hastalıkları ve hematoloji hekimleri yazabilir ve reçete edebilir. Aile hekimleri tarafından yazılabilen bir ilaç değildir.

Ferinject Sigortalı Fiyatı

Ferinject sigortalı fiyatı 2814.5 TL’dir. Bu fiyat Nisan 2023 yılı güncel fiyatıdır ve bazı dönemlerde (indirim veya zam durumlarında) değişiklik gösterebilir.

Ferinject Kullanıcı Yorumları

Ferinject kullanıcı yorumları, Ferinject ilacını kullanmadan önce bazı kişilerin fikir sahibi olmasını sağlayabilir. Bazı kullanıcı yorumları şunlardır;

  • Ben 4 adet ferinject ilacını aldım. Şu an çok enerjik hissediyorum. Arkadaşlar, sigortanız varsa ilacın fiyatı eczaneye bağlı olarak değişebilir, birkaç eczaneye sormakta fayda var. Benim için yan etki görülmedi.
  • Ben sadece 2 adet ferinject ilacını aldım, diğer 2 tanesini ise bir hafta sonra serumla alacağım. Ancak çok yoruluyorum, hareket edemiyordum. Kan değerim düşüktü, şu anki değeri hakkında bilgi veremem, ancak yorgunluklarım oldukça azaldı. Sadece ağır işlerde zorlanıyorum. Benim için ilacın faydasını gördüğümü düşünüyorum.
  • Doktorum ferinject ilacını yazdı. Acil servisten hastaneye gittim, sabah dahiliye yönlendirildim ve eczaneden 4 adet ferinject ilacını aldım. Sigortam olduğu için karşıladım… Hastanede B12 ilacı bile bulunmuyordu, o yüzden nöbetçi eczaneye gidip dotex B12 ilacını aldım ve geldim. Ferinject ilacı 6 ay boyunca etkili oluyor ve seviyelerin eski haline dönmesini önlüyor.

İlaç konusundaki yorumlar genel bilgi değildir ve her kişide farklı şekilde olabilir.

/ 5.

Share.

Comments are closed.