Fındık Fiyatları – Fındığın Kilosu Kaç TL

Fındık fiyatları fındığın kilosu kaç TL, hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Toptan fındık fiyatları işte detaylar.

Fındık fiyatları fındığın kilosu kaç TL, hem ülkemiz hem de ihracat konusunda ele alınan bir başlık olarak nitelendirilmektedir. Fındık üretimi konusunda öncü ülkelerden biri olan Türkiye, bu üretimi genel anlamda Karadeniz Bölgesi’nden sağlamaktadır. Başta Giresun olmak üzere pek çok Karadeniz ilinde fındık üretimi yapılmaya devam etmektedir.

Piyasada etkili olan zamlardan sonra pek çok ürünün fiyatının yanı sıra fındık fiyatları da belli kesimler tarafından merak edilmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamaya göre fındık fiyatları iki türlü kategori üzerinden belirlenmektedir. Giresun kalite fındıkları için belirlenen kilo fiyatı 27 TL, Levant kalite fındıklar için belirlenen kilo fiyatı ise 26,5 TL olarak açıklanmıştır.

Toptan Fındık Fiyatları
Toptan Fındık Fiyatları

Toptan Fındık Fiyatları

Bazı esnafların geçimini fındık üretimi veya satışı üzerinden sağladığı bilinmektedir. Bunun yanı sıra çoğu kişinin de toptan fındık alarak kışa hazırlık yaptığı tahmin edilmektedir. Bu noktada fındık fiyatlarının yanı sıra toptan fındık fiyatları da merak edilen bir başlık olarak ön plana çıkmaktadır. Toptan fındık alımı sırasında pek çok çeşide rastlamak mümkündür. Bunlar;

  • Kabuklu fındık
  • Çiğ fındık içi
  • Toz fındık
  • Çifte kavrulmuş fındık içi
  • File fındık
  • Kırık fındık şeklindedir.

Bu çeşitler arasında belirlenen fiyat aralığı ise 38 TL’den 95 TL’ye kadar değişkenlik göstermektedir. Fındık alımı yapacak olan bireyler, bu fiyatlara dikkat ederek gerekli alışverişlerini tamamlamaktadır. TMO fındık fiyatları 2021 üzerinden de güncel fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Dünyada Fındık Fiyatları

Fındık fiyatlarının ülkemizde geldiği durum dışında dünyada fındık fiyatları da sürekli olarak incelenen bir başlık haline gelmiştir. Dış dünya ile ticaret kapsamında ülkemizin fındık üretiminde öncü olduğu ve pek çok ülkeye de fındık ihraç ettiği bilinenler arasındadır. Buna bağlı olarak insanların ülkemizdeki fındık fiyatları ile dünyadaki fındık fiyatlarını kıyasladığı görülmektedir.

Pek çok ülkede fındık satışının yapıldığı ve her ülke için bu durumun farklı fiyatlarla sunulduğu açıklanmıştır. Bu tip kaynaklara çeşitli siteler aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. Sakarya, Ordu, Giresun ve Samsun ton fiyatı durumuna kıyasla yurt dışı fiyatlarına da ulaşmak için ufak araştırmalar yapmanız yeterli olacaktır.

Kumluca Hal Fiyatları 2022

Karkas Et Fiyatları 2021

Gazipaşa Hal Fiyatları 2021

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu