Fırında Yumurtalı Ekmek – Kaç Dakika Pişer Video Anlatım

Fırında yumurtalı peynirli ekmek tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Yumurtalı ekmek fırında nasıl yapılır ve fırında yumurtalı ekmek hangi ayarda pişer, gelin birlikte inceleyelim.

Fırında yumurtalı ekmek tarifi deneyen herkes tarafından beğenilen lezzetlerden biri olarak adlandırılır. Nitekim sofraların vazgeçilmezi olan bu tarifin yapımı da sanıldığının aksine son derece kolaydır. İlk etapta gerekli malzemeleri temin etmek sonrasında da tarife geçmek mümkündür.

  • 5 adet yumurta
  • Yarım demet maydanoz
  • 1 çay kaşığı pul biber
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 2 dilim kaşar peyniri rendesi
  • 8 dilim bayat ekmek

Yukarıdaki malzemeleri temin ettikten sonra yapılması gerekenler oldukça basittir. İlk etapta maydanozu yıkayıp ince şekilde doğramak gereklidir. Sonrasında ise uygun bir karıştırma kabının içerisine 5 yumurtayı kırdıktan sonra kaşar dışındaki tüm malzemeler çırpılır.

Çırpma işleminin ardından kaşarın yarısı ilave edilerek yeniden karıştırmak ve sonrasında dilimlenmiş olan bayat ekmeklerin arkasını da önünü de batırıp çıkarmak gerekecektir. Son olarak kaşarın kalan yarısını da ekmeğin üzerine serpiştirdikten sonra 220 derece sıcak fırında 15 dakika pişirmek yeterli olacaktır.

Fırında Yumurtalı Peynirli Ekmek Tarifi

Fırında yumurtalı peynirli ekmek tarifi sofraların ve özel yemeklerin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmiştir. Nitekim dakikalar içerisinde yapılabilmesi sebebiyle pratik ve kurtarıcı tariflerden biri olarak da görülür.

Yapılması gereken tek şey yumurta ve maydanoz karışımından oluşan ve baharatların da ilave edildiği bir karışım hazırlamaktır. Sonrasında ekmekleri arkalı önlü şekilde bu karışıma bandırmak ve fırına vermek yeterli olacaktır, isteğe göre lor peynir de ilave edilebilir.

Fırında Yumurtalı Ekmek Nefis Yemek Tarifleri

Fırında Yumurtalı Ekmek Nefis Yemek Tarifleri

Fırında yumurtalı ekmek Nefis Yemek Tarifleri platformu üzerinden binlerce kişi tarafından denenen ve beğenilen bir tariftir. Nitekim fırında yumurtalı ekmek yapmak aynı zamanda platformun en kolay tariflerinden de biridir. Bunun için yumurta, pul biber, tuz ve zeytinyağından oluşan karışıma ekmekleri bandırmak ve sonrasında üzerine kaşar ilave ederek fırında pişirmek gerekir.


Daha fazla yemek ve tatlı tarifi;


Yumurtalı Ekmek Fırında Nasıl Yapılır

Yumurtalı ekmek fırında nasıl yapılır diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. Karışımı hazırladıktan ve ekmekleri arkalı önlü şekilde karışıma buladıktan sonra fırını 220 dereceye ayarlamak ve takribi olarak 15 dakika kadar pişirmek tarif için yeterli olacaktır.

En Güzel Yumurtalı Ekmek Nasıl Yapılır

En güzel yumurtalı ekmek nasıl yapılır diye merak edenler için Nefis Yemek Tarifleri platformu üzerinde yer alan tarif sıkça öneriliyor. Toplamda 19.954 kez deftere eklenen bu tarif binlerce kişi tarafından denenmiştir. Nitekim en güzel yumurtalı ekmeğin yapımı da detaylı anlatım sayesinde oldukça basittir.

Yumurtalı Ekmek Fırında Kaç Dk Pişer

Yumurtalı ekmek fırında kaç dk pişer sorusunun yanıtı tamamıyla kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Nitekim her fırın farklı özelliklere ve ayarlara sahip olduğu için tariflerde görülen sürelere +/- 5 dakika eklemekte fayda var. Fakat yumurtalı ekmek genellikle 220 derecelik fırında 15 ila 20 dakika kadar pişirilir.

Fırında Yumurtalı Ekmek Hangi Ayarda Pişer

Fırında yumurtalı ekmek hangi ayarda pişer konusu en sık merak edilen konulardan biri haline gelmiştir. Bazı tariflerde pişirme ayarının 200 derece olacağı söylenirken bazı ayarlarda da 180 derece olduğu ifade edilmektedir. Fakat fırında yumurtalı ekmeğin en iyi 220 derecede piştiği söylenir.

Nil Arslan

Ünlüler dünyasını takip etmeyi sever. Yaşama dair merak ettiği çok şey var. BAÜ İletişim bölümü öğrencisi. Akvaryum hayvanlarına bayılır. nil.arslan@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥