Fito Krem, ciltte oluşan yara, yanık, çatlak ve tahrişlerin iyileşmesine yardımcı olan bir kremdir. Fito Krem, cildin yenilenmesini hızlandırır ve doku onarımını destekler.

Fito Krem FiyatGüncel
Fito 50 Mg Krem Fiyatı56 TL

Fito krem fiyatı, kullanım amacının ciltteki yara izlerini tedavi etmek olması nedeniyle sıkça araştırılmaktadır. Sivilce izleri, siyah noktalar ve benzeri lekeler sürekli insanın cildinde büyüyerek artabilir.

Ciltte oluşan izler ve yaralara karşı antiseptik özelliği olan ve cilt yenilenmesine destek olan bir krem arıyorsanız eczacınızdan Fito Krem talep edebilirsiniz. Fito Krem fiyatı, kullanım alanları, kullanıcı yorumları ve yan etkilerine dair tüm merak edilenler burada.

Fito Krem Nedir?

Fito krem antiseptik bir yara kremidir. Cilt yenilenmesini desteklemesi nedeniyle yara ve sivilce izlerinin giderilmesinde de aktif olarak başarılıdır. Her bir kutusunda 40 gramlık bir tüp bulunmaktadır.

Fito krem 40 gram olmasına rağmen oldukça bereketli bir kremdir. Çok yağlı ve yoğun bir yapısı olduğu için tüm yüz için bir fındık büyüklüğünde kullanım yeterli hatta fazla bile gelebilir. Göz çevresinde dahi kullanılabilen etkin bir antiseptik kremdir.

Hassas ciltlerde göz çevresine yaklaştırmadan önce boyunda deneme yapılması önerilmektedir. Fito kremin amacı cildin yenilenmesini hızlandırmak ve yenilenmeye destek olmaktır.

Ciltteki hasarın ortadan kaldırılmasında cilt bariyerlerini adeta birer kurşun asker gibi güçlendirir. Yüzeysel lekeleri ortadan kaldırmakta oldukça başarılıdır.

Fito Krem Nasıl Kullanılır?

Fito Krem Nasıl Kullanılır

Fito krem kullanılışı ile temizlenmiş cilde doğrudan sürülerek uygulanır. Öncesinde bir tonik ya da farklı bir ürün uygulamamalısınız. Ürün kullanımında farklılıklar uzman doktorun tavsiyesi ile gerçekleştirilmelidir. Fito kremin başlıca kullanım alanları;

 • Ciltteki renk eşitsizliklerini gidermek.
 • Suçiçeği rahatsızlığının ortaya çıkmasının ardından oluşan kızarıklıkların ortadan kaldırılması.
 • Sürekli kuruyan dudaklar ve çatlakların önlenmesi.
 • Cilt lekelerinin ortadan kaldırılması.
 • Ciltteki lazer sonrası ortaya çıkan tahribatları azaltmak. 

Fito krem kullanılışı yönünden günde bir kez sürülmelidir. Günlük kullanımda daha sık kullanılması ciltte olası yan etkilerin ortaya çıkmasına da neden olabilmektedir.

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fito Krem Yan Etkileri Nelerdir

Fito krem yan etkileri çok sık görülmeyen ancak nadir görülmekle birlikte atopik ciltlerde ortaya çıkabilen etkilerdir. Cilt rahatsızlıkları olan ve hali hazırda ilaç ya da krem kullanan kişilerin fito kremi kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi alması gerekir. Fito krem bilinen yan etkileri;

 • Vücudun her hangi bir yerinde şişlik
  Ağız ve boğazda şişlik ve yutkunmada zorluk
  Nefes alıp vermede zorluk
  Karın ağrısı

Fito Krem Fiyatı Ne Kadardır?

Fito krem fiyatı ile 40 gramlık bir tüpü 56 TL’dir. Krem eczanelerden satın alınabilmektedir. Reçetelendirilse bile devlet tarafından karşılanmamaktadır. Bu nedenle satın alırken mutlaka reçeteye ihtiyacınız olmayacaktır. Reçetesiz olarak da satılmaktadır.

Fito krem içeriğinde bulundurduğu Etilenglikol Monofenil Eter + Triticum Vulgare Sulu Ekstresi etken maddeleri ile oldukça etkili bir kremdir. Cilt bariyerinin yenilenmesine barındırdığı etken maddelerin rolü oldukça yüksektir.

Fito Krem Kullananlar Yorumları

Fito Krem Kullananlar Yorumları

Fito krem kullananlar yorumları itibariyle genellikle kremin işlevini yerine getirdiğini söylemektedir. Kremin işlevini yerine getirmesi bir yana dursun bazı yan etkilerinin de kullananlarda ortaya çıktığını söyleyebiliriz. İşte Fito krem kullananlar tarafından yapılan yorumlardan bazıları;

 • Cildin hücresel olarak yenilenmesi için hızlandırıcı etkiye sahip bir kremdir. Düzenli kullanımda hemen kenidni gösteriyor. Lavanta kokusu var. Tavsiye ederim.
 • Fito krem çok yağlı ve yoğun. Yağlı ciltli biri olarak kullanmakta çok güçlük çektim. Cildim yenilensin derken sivilcelerime bayram oldu. Kıvamı daha az yoğun ve yağlı bir krem tercih etmek gerekirmiş.
 • Çok bereketli bir krem. Azıcık sürmeniz tüm yüzünüz için yeterli oluyor. İçinde etilenglikol monofenil bulunuyor. Bu bakterilerin vücutta barınmasını engelleyen bir madde olduğundan merakla kullanmaya başlamıştım. Etkileri güzel ve yenilenmeyi hızlandırdığını gözle görmek mümkün. İş görür.
 • Sadec 4-5 günlük kullanımda hemen sivilce izlerinin geçmeye başladığını söyleyebilirim. Gerçekten mükemmel bir krem alın ve aldırın.
 • Kıl dönmesi yüzünden cildimde yara izleri oluşuyordu. Bir de lazere gitmeye karar verince cildimde iz kalmasın diye doktoruma danışınca bu kremi verdi. Başarılı oldu. Hiçbir iz oluşmadı ve olanlar da baya açıldı. Neredeyse görünmezler denebilir.
 • Cildim çok hassastır. Tüylerimi nasıl olduysa ağda bandıyla almayı denedim ve sonuç korkunç oldu. Cildimde yara izi kalır diye çok korkarak eczacıya gittim. Kendisinin verdiği bu krem 2 güne tüm izleri geçirdi. Mükemmeldi.
 • Gözümün üstüne düdüklünün kaynar suyu sıçramıştı. Fito krem resmen göz kapağımdaki izin tamamını geçirdi. Yaraya hızlı uyguladığımızdan mı bilmem ama mutlaka evde olması gereken bir yardımcı. 

SSS

Fito krem açık yaraya sürülür mü?

Fito krem açık yaraya doğrudan sürülebilen bir kremdir. Özellikle yanık ve yaralanma benzeri durumlarda kullanılır.

Fito krem yüzü nemlendirir mi?

Fito Krem günlük olarak cildin nemlendirilmesine ve yenilenmesine yardımcıdır.

Fito Krem Ne İşe Yarar

Locoderm Krem Ne İçin Kullanılır