Fucidin merhem özel bölgeye sürülür mü ve Fucidin krem hangi bölgelerde kullanılır, bilgilendiriyoruz. Fucidin krem yan etkileri nelerdir, Fucidin krem fiyatı ne kadar gelin birlikte inceleyelim.

Fucidin krem vajinaya sürülür mü konusu cilt problemlerine sahip kadınlar tarafından merak ediliyor. Bu kapsamda Fucidin krem asite karşı duyarlılığı olan bakterilerin oluşturduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır.

Farklı cilt rahatsızlıkları meydana geldiğinde en sık tercih edilen Fucidin’in vajinaya sürülüp sürülmediği ise merak konusudur.  Fucidin’in prospektüsü detaylı biçimde incelendiğinde vajinaya sürülüp sürülmeyeceğine dair bir ibare yer almıyor.

Fakat vajinal bölgenin kadınların en hassas bölgesi olduğu biliniyor. Bu sebeple herhangi bir ibare de yer almıyorken Fucidin’i vajinaya sürmek tehlikeli olacaktır. Bilinçsiz şekilde kullanılan kremler vajinal bölgenin pH değerlerini bozmakla birlikte çeşitli deri hastalıklarının oluşumunun da önünü açar. Bundan dolayı bir uzman hekim tavsiyesi almak çok daha önemlidir.

Fucidin Merhem Özel Bölgeye Sürülür mü?

Fucidin merhem özel bölgeye sürülür mü sorusunun yanıtı yukarıda da yer alıyor. Cilt enfeksiyonlarını kurutmak ve tedavi etmek için kullanılan, antibiyotik görevi gören Fucidin özel bölgeye sürülmemelidir.

Bunun yanı sıra herhangi bir kadınsal hastalığın tedavisi için kullanımı da mümkün değildir. Nitekim vajina içerisindeki enfeksiyonlarda Fucidin uygulamak, enfeksiyonun yayılmasını ve hastalığın seyrinin kötü yönde ilerlemesini sağlar.

Fucidin Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır?

Fucidin Krem Hangi Bölgelerde Kullanılır

Fucidin krem hangi bölgelerde kullanılır sorusunun yanıtını doktorunuzda almanız gerekiyor. Çünkü her hasta için kullanım önerileri birebir aynı olmayabilir. Nitekim genel olarak prospektüsü kapsamındaki kullanım talimatları ve bölgeleri şöyle yansıyor; Burun

  • Göz ve çevresi
  • El
  • Kol içi
  • Kasık
  • Koltukaltı

Yukarıdaki bölgelerde meydana gelen tüm enfeksiyonları saatler içerisinde kurutur ve iyileşmesini sağlar.

Fucidin Krem Antibakteriyel mi?

Fucidin krem antibakteriyel mi sorusunun yanıtı evettir. Fucidin krem aynı zamanda bir antibiyotik etkiye de sahiptir. Böylece derideki mikroorganizmaların yoğunlaşmasını ve çoğalmasını engelleyerek enfeksiyon riskini ortadan kaldırır.

Fucidin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fucidin Krem Yan Etkileri Nelerdir

Fucidin krem yan etkileri nelerdir sorusu her krem ve ilaçta olduğu gibi Fucidin için de merak ediliyor. Fucidin’in sık rastlanan yan etkileri aşağıdaki gibidir:

  • El ve kol içlerinde kızarma
  • Şişlik
  • Kaşıntı hissi

Belirtilen yan etkilerden en az biriyle karşılaşmanız halinde hemen kullanımı kesmeniz gerekiyor. Bunun akabinde en acil şekilde doktorunuza bilgi vermeyi de ihmal etmemenizi tavsiye ediyoruz.

Fucidin Krem Kaç Yaş İçin Kullanılır?

Fucidin krem kaç yaş için kullanılır sorusunun yanıtı oldukça basittir. Fucidin, her yaştan kişinin kullanımına uygun bir kremdir. Bu sebeple gerek çocuklarda gerek yaşlılarda herhangi bir dozaj sınırlaması bulunmaz. Değişik yaş gruplarında sınırsız şekilde kullanılabilir.

Fucidin Krem 2023 Fiyatı

Fucidin Krem Fiyatı

Fucidin krem 2023 fiyatı güncel sürekli değişiyor. Son yapılan ilaç zamlarından sonra güncel fiyatı artış göstermiştir. Türkiye’de hizmet veren tüm eczanelerde geçerli olan en güncel fiyatı ise şöyle yansıyor;

Fucidin Krem 2023 FiyatıGüncel
Fucidin %2 20 Gr Krem Fiyatı56 TL
Fucidin 500 Mg 15 Film Tablet Fiyatı206 TL
Fucidin H %2 + +1 Krem (30G) Fiyatı84 TL
Fucidin Krem 2023 Fiyatı

Fucidin krem hakkında merak edebileceğiniz tüm soruların yanıtlarını sunduk. İçeriğimizde aktardığımız tüm detaylar bilgilendirme amacıyladır. Doktorunuza danışmadan ilacı kullanmamanız gerektiğini unutmamalısınız.

Cleocin Vajinal Krem Fiyat – Mantara iyi Gelir Mi

Vajina Beyazlatma Kremi Eczane Fiyatı

Comments are closed.