Funit kullananların yorumları itibari ile mantar sorununun çözümünde düzenli kullanımda etkileri görülen bir ilaçtır. Tırnak mantarı sorunu günümüzde günlük hayatı oldukça olumsuz etkileyebilen bir rahatsızlıktır. El ve ayaklardan tutun da vücudun çeşitli bölgelerine kadar birçok yerde görülebilmektedir. Mantar sorununun tedavisi olmadan çözülmesi mümkün değildir. Tedavi edilmedikçe yayılma ve artış gösterme eğilimi taşır.

Funit kullananların yorumları;

  • Kalbinizde ritim bozukluğu varsa kesinlikle kullanmamalısınız. Doktorunuza bu tarz rahatsızlıkları söyleyin, yoksa sizi kalpten götürebilir. Mantardan kurtulalım derken canımızdan olmayalım.
  • Karaciğer yetmezliği sorunum olduğu için kullanamadığım bir ilaç. Kullananların mantar sorunundan kurtulduğunu duydum ama bana denemek nasip olmadı.
  • Mantarın küçüldüğünü ve sorunun günden güne azaldığını gördüm. Etkili bir ilaç.
  • Doktor  tavsiyesi ile dönemsel bir kullanım uyguladım. Biraz kullanıp biraz ara verdim ve sonrasında mantarlardan neredeyse tamamen kurtuldum. İşe yarar bir ilaç.

Funit Kilo Aldırır Mı?

Funit Kilo Aldırır Mı

Hayır. Funit mantar ilacının kilo aldırmak gibi bir yan etkisi olmadığı biliniyor. İlacın kullanımına bağlı olarak sürekli kullanımda iştah açıcı etki gören kullanıcılar olabilir. Ancak yaygın yan etkiler arasında kilo almaya ve iştah açılmasına yönelik bir etkisi olduğu bilinmemektedir.

Funit Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Funit etki süresi itibari ile ilk kullanımdan itibaren birkaç kullanımda etkisini gösteren bir ilaçtır. Mantar sorununun çözümünde ilacın düzenli kullanımı büyük önem taşımaktadır. İlacı bırakmadan sürekli kullanarak doktor tavsiyesine uygun bir şekilde bırakmalısınız.

Funit ilacı kullanarak ilacı tamamen bitirdiğinizde mantar sorununuzda büyük oranda iyileşme görebilirsiniz. İlacın kullanım amacına uygun etki vermemesi halinde doğrudan uzman doktorunuza danışmalısınız.

Funit Erkekler Kullanabilir Mi?

Funit Erkekler Kullanabilir Mi

Evet. Funit erkekler tarafından da kullanılabilen bir mantar ilacıdır. Funit kullananların yorumları göz önünde bulundurulduğunda birçok erkek hasta tarafından da doktor reçetesi ile kullanıldığı görülüyor.

Ayak ve tırnak mantarının tedavisinden tutun da penis mantarının tedavisine kadar çeşitli mantar rahatsızlıklarında Funit reçetelendirilmektedir. Sadece kadınlara ya da sadece erkeklere yönelik satılan bir mantar ilacı değildir.

Vajinal Mantar Funit Kullanımı

Funit vajinal mantar sorunu için verilen bir ilaçtır. Genellikle vajinal mantar sorununa yönelik verilse de başka mantar rahatsızlıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Doktor tarafından reçetelendirildiği sürece mutlaka vajinal mantar için verilmesi gerekmez.

Funit etken maddesi itrakonazol olan bir ilaçtır. Vajinal mantar sorununun tedavisinde düzenli kullanımı önerilmektedir. Aynı zamanda ayak ve tırnak mantarı için de reçetelendirildiği görülmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;


Mantar Hapları Zararları

Mantar hapları zararları yönünden son zamanlarda karaciğer rahatsızlıklarına neden olması kapsamında ön plana çıkmaktadır. Mantar rahatsızlığının giderilmesinde kullanılan haplar genellikle sorunun kısa süreli geçişine imkan tanıyan yardımcı ilaçlardır.

Sürekli kullanılan mantar ilaçları sonrasında vücudun karaciğerinin işlevini yerine getirirken güçlük çektiği düşünülmektedir. Karaciğerin ilaçları parçalama ve vücuttan atma işlevini yerine getirirken sorun yaşaması mantar haplarının doğal bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

Karaciğerin ayrıştırma vazifesini yerine getirememesi birçok soruna neden olabilir. Bu durumda da tüketilen tüm diğer ilaçların kanda birikme oranı artıyor. Mantar haplarının karaciğerin işlevini engellemesi yönünden zararlı olduğu düşünülmektedir.