Gazprom Hissesi Nasıl Alınır (GAZPq Hisse Ne Kadar)

Gazprom hissesi nasıl alınır ve hisse değeri şuanda ne kadar güncel olarak makalemizde bulmanız mümkündür. Gazprom hisse alımı ne zaman yapmalısınız ve değeri yükselecek mi gelin birlikte inceleyelim.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısını ardından ülke ekonomisinde büyük dalgalanmalar yaşandığı görülüyor. Son 24 saat içinde Rusya’nın enerji ve finans şirketlerinin hisse senetlerinde büyük değer kaybı yaşandı. Rusya Ukrayna savaşının ardından Rusya, Batılı ülkelerin hedefi haline geldi. Pek çok ülkenin yaptırımına maruz kaldıktan sonra Gazprom şirketi başta olmak üzere çok sayıda şirketin hisse senedinde değer kaybı yaşandı ve Rusya rublesi de dolar karşısında büyük değer kaybetti.

Gazprom hissesi nasıl alınır (gazpq hisse ne kadar)

Yaşanan bu gelişmelerin ardından yatırımcılar herhangi bir ateşkes olması durumda yatırım yapmak ve kazanç sağlamak amacıyla düşen değer kaybından yararlanarak Gazprom hisselerini almak için araştırma yapmaya başladı. Gazprom hissesi nasıl alınır, nereden alınması gerekir, detayları paylaşalım;

Gazprom Hisse Alımı

Gazprom, Rusya’nın en büyük doğalgaz şirketidir. Rusya’nın Ukrayna’ya olan saldırısının ardından bu şirket %99 değer kaybederek 4,7 dolardan 0,58 dolara geriledi. Ayrıca çok sayıda batılı enerji şirketi de Gazprom ile yapılan ortak projelerden çekildiğini açıkladı. Yatırımcılar, bu düşüşten faydalanmak isteyerek Gazprom hisse alımı nasıl yapılır, araştırmaya başladı. Bu hisse senedini nasıl alabileceğinizi açıklayalım;

Gazprom hissesi nasıl alınır - gazp hisse fiyatı
Wikipedia
  • Gazprom hisse senedi almak için TredingView gibi uluslararası borsalardan veya yurt dışından hisse alımına izin veren bankalar aracılığı ile yapabilirsiniz.
  • Hisse alımı için öncelikle borsanızı belirlemeli ve bu borsada hesap açmalısınız.
  • Hesabınızı açtıktan ve gerekli doğrulama işlemlerini yaptıktan sonra hesabınıza para aktarmalısınız.
  • Aktardığınız tutara göre hisse senedinden ne kadar pay alacağınızı belirleyerek alım işleminizi yapabilirsiniz.
  • Henüz borsada işlem yapmadıysanız, üye olduğunuz borsadan nasıl alım yapacağınızla ilgili destek de isteyebilirsiniz.
Gazprom sahibi abramovich

Gazprom Sahibi Abramovich

Rusya’nın bu saldırısı, batılı ülkeler ve pek çok ülke tarafından haklı görülmüyor ve devletler, yaptırım uygulamaya devam ediyor. Özellikle İngiltere, yaptırım konusunda çeşitli adımlar atmaya hazırlanıyor. Açıklanan son gelişmelere göre Chelsea kulübünün sahibi olan ve Putin’i desteklemesiyle tanınan Roman Abramovich’in İngiltere’ye girişi yasaklanmıştır.

İngiltere, Gazprom sahibi Abramovich için İngiliz meclisinde görüşme yaparak, vize başvurularının reddedilmesi kararını almıştır. Ayrıca bu mecliste Chelsea’ye el konulması da teklif edilmiştir. İngiliz yetkilileri tarafından Rus milyarder Abramovcih’in ülkeye bir daha turist olarak bile giremeyeceği doğrulandı.

Gazprom Türkiye Temsilcisi

Rusya’nın en büyük enerji şirketi olan Gazprom, Türkiye ile de ortaklık girişimlerinde bulunmuştur. 2004 yılında hissedarı olduğu Bosphoruz Gaz, Türkiye’de ilk doğalgaz ithal eden ve dağıtan özel şirketlerinden biridir. 2018 yılında ise Gazprom bu şirkette olan hisselerini devredeceği açıklamıştır ve bu gelişmenin ardından Şen Grup ile anlaşma imzalanmıştır.

Şen gruba yapılan hisse devrinin nedeni ise Türkiye’deki belirsizlik durumları olarak açıklanmıştır. Gazprom Türkiye temsilcisi şu anda Şen Grup’ur. Ayrıca İstanbul’da Gazprom anonim şirketi de bulunmaktadır.

Gazprom Türkiye İletişim

Gazporm Türkiye iletişim adresi, 2017 yılında kurulan Gazprom Türkiye anonim şirketidir. Bu şirket İstanbul Şişli de hizmet vermektedir. Şirketle ilgili iletişim bilgileri ise aşağıdaki gibidir;

İLETİŞİMBİLGİLERİ
AdresEsentepe Mah. Kır Gülü Sok. Metro City Kültür Merkezi, D Blok No:4/4
Telefon Numarası0212 367 49 85
Fax Numarası0212 319 38 02

Bedava Kripto Para Veren Siteler 2023: Hediye Coin Veren Borsalar

Z Borsa Müşteri Numarası – Müşteri Hizmetleri Hemen Bağlanma

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥