Gmail Gelen Kutu Nerede: Mesajları Nasıl Görebilirim?

Gmail Gelen Kutu Nerede detaylı bilgi. Mail gelen kutusu nerede ve mesajları nasıl görebilirim işte detayları.

Gelen kutusu gmail nerede, insanların birbiriyle iletişim kurabildiği en önemli araçlardan biri de e-posta hesaplarıdır. E-posta hesapları ile karşılıklı olarak birine ya da bir gruba metin, görsel, belge gibi birçok şeyi gönderebilirsiniz. Hızlı bir iletişim sağlayan bu yöntem bireysel ya da kurumsal olarak kullanılabilir.

Gmail e-posta servisine gidip, oturum açma işlemlerini başarıyla gerçekleştirdiğiniz durumda Gmail otomatik olarak sizi gelen kutusu sayfasına yönlendirecektir.

Gmail Gelen Mesajları Nasıl Görebilirim

Gmail gelen mesajları nasıl görebilirim, Gmail herkesin kullanabileceği kolay ve net ara yüze sahip bir e-posta servis sağlayıcısıdır. Aranılan bir bilgiyi bulmak için arama çubuğu bulunmaktadır ve bu şekilde kolayca arama yapılmaktadır. Kullanıcıların çoğu yeni bir e-posta adresi açmak istediğinden tercihini Gmail’ den yana kullanmaktadırlar. Gmail kullanıcıya gizlilik adına 2 adımlı kimlik doğrulaması gibi öneriler sunarak, güvenliği en üst seviyede tutmaya çalışmaktadır.

Gmail gelen kutusu aç linki için;; mail.google.com/mail adresine tıklamanız yeterli.

Gmail hesabınıza giriş yapmadan ya da Gmail üzerinde hesabınız yoksa yeni bir hesap açmadan Gmail gelen kutusunu görüntüleyemezsiniz. Peki Gmail hesabınız yoksa, yeni bir hesap nasıl açılır? Hesabınızı oluşturmak için yapacağınız adımları gelin beraber bakalım.

 • İlk olarak gmail.com adresi üzerinden “Google Oturum Açma” sayfasına gidiniz.
 • Aşağıdan “Hesap Oluştur” alanına tıklayınız ve hesabı ne için açacağınızı belirleyiniz.
 • Karşına çıkan ekranda gerekli alanları doldurduktan sonra sayfalar arasında ilerlemek için “İleri” ye tıklayınız ve onaylama işlemini yapınız.

Burada oluşturduğunuz mail adresinin ciddiyet açısından adınızı ve soyadınızı içermesine özen göstermenizi öneririz.

Hesap oluşturulduktan sonra Gmail sizi direkt olarak gelen kutusuna yönlendirecektir. Aynı şekilde var olan hesabınıza, oluşturduğunuz e-posta adresinizi ve şifrenizi yazıp, giriş yaptıktan sonra Gmail sizi gelen kutusuna yönlendirecektir.

Gmail mesajlarımı göremiyorum
Gmail mesajlarımı göremiyorum

Gmail Mesajlarımı Göremiyorum

Gmail mesajlarımı göremiyorum, Gmail e-posta servisi kullanıcılar tarafından keşfedilmesi gereken bir hizmettir. Gmail yalnızca kişiler ya da gruplar arasında iletişim kurmaya yardımcı olmuyor ayrıca kullanıcıya yüksek kapasitede saklama alanına sahiptir. Yani yazdığınız gönderdiğiniz mailleri, dosyaları sonsuza denk saklama imkânı sunar.

E-posta kullanıcılar gün içerisinde aklına geldiği her sürede gelen mesajları kontrol ediyor. Yeni hesap oluşturmuş bir kullanıcının hesaba girmeyi başaramaması, gelen kutusunu görüntüleyememesi gibi olayları yaşaması muhtemeldir. Gmail, doğru bir şekilde hesaba giriş yapıldığı anda kullanıcı gelen kutusuna direkt olarak yönlendirmektedir. Peki gelen kutunuzu göremiyorsanız ya da gelen kutusu içinde bir e-posta görmediğinizi düşünüyorsanız ne yapmalısınız?

Gelen kutunuzu görmediğiniz durumda mail.google.com/mail/ adresine girip gelen kutunuza görmüş olacaksınız.  Ancak Gelen kutunuzu boş görüyorsanız, aradığını e-postayı bulamıyorsanız yapmanız gereken adımları açıklayalım.

 • İlk olarak Gmail hesabınızı açınız.
 • Sağ tarafta bulunan “Diğer” seçeneğine tıklayın ve aşağı inerek “Spam” alanına girin.
 • Kaybettiğinizi düşündüğünüz e-posta da bir metni “Postalarda Arayın” alanına yazıp aramaya basın.

Ya da e-postalarınız başka bir hesaba yönlendirilmiş olabilirsiniz. Peki bu durumda yönlendirilip yönlendirilmediği kontrolünü nasıl yaparız? Gelin bu sorunun cevabını verelim.

 • İlk olarak Gmail hesabınızı açınız.
 • Sağ üst köşede bulunan Ayarlar sembolüne tıklayın ve seçeneklerden “Tüm ayarları görüntüleyin” e tıklayın.
 • Yukarıda bulunan sekmelerden “Yönlendirme ve POP/IMAP” seçeneğine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekranda “Yönlendirme” alanında “Gelen postanın bir kopyasını şu adresine yönlendir” alanının seçili olup olmadığını kontrol edin. Bu alan seçili ise, “Gmail kopyasını Gelen Kutusu’nda sakla” seçeneğini seçiniz.
 • Sayfanın altında bulunan “Değişikleri Kaydet” seçeneğine tıklayın.

Bu işlemleri yaptığınız takdirde sorununuz büyük ihtimalle son bulacaktır.

Telefonda maile gelen mesajları nasıl görebilirim
Telefonda maile gelen mesajları nasıl görebilirim

Telefonda Maile Gelen Mesajları Nasıl Görebilirim

Telefonda maile gelen mesajları nasıl görebilirim, E-posta servis sağlayıcılarını sadece bilgisayar üzerinden değil telefon üzerinden de kullanabilirsiniz. En popüler olan servis sağlayıcıları Microsoft’un Outlook servisi ve Google’ ın Gmail servisidir. Telefonunuza bu servis sağlayıcıların uygulamalarını indirebilir ve kolayca hesabınızı kontrol edebilirsiniz ve bireysel ya da kurumsal hesabınızdan insanlar ile iletişim halinde bulunabilirsiniz.

Peki telefonunuzdan e-postanıza gelen mesajları nasıl görebilirsiniz? Gelin bu sorunun cevabını açıklayalım.

Outlook için yapmanız gereken adımlar:

 • İlk olarak Outlook uygulamasını telefonunuza indiriniz ve uygulamayı açınız.
 • Uygulamayı indirdikten sonra hesabınız var ise “Hesap Ekle” alanına tıklayınız ve gelen ekrandan e-posta adresinizi ve şifrenizi girip giriş yapınız. Eğer ki hesabınız yok ise “Yeni Hesap Oluştur” alanına tıklayınız ve gerekli adımları tamamlayıp yeni hesap oluşturunuz.
 • Bu işlemleri yaptıktan sonra direkt olarak Gelen Kutusu alanına yönlendirilirsiniz ve e-postalarınıza buradan bakabilirsiniz.

Gmail için yapmanız gereken adımlar:

 • İlk olarak Gmail uygulamasını telefonunuza indiriniz ve uygulamayı açınız.
 • Hesabınız var ise e-posta adresinizi ve şifrenizi giriniz yok ise yeni hesap oluşturunuz.
 • Hesap işlemlerini yaptıktan sonra Gmail sizi direkt olarak Gelen kutunuza yönlendirecektir.
 • Burada sol üst köşede bulunan “≡” sembolüne tıklayarak tüm gelen kutuları, birincil, sosyal ve tanıtımlar seçeneklerinden istediğiniz alana tıklayarak e-postanızda ki e-postalara özel olarak bakabilirsiniz.

E-posta Adresime Gelen Mesajları Nasıl Görebilirim

E-posta adresime gelen mesajları nasıl görebilirim, kullanıcılar farklı e-posta servis sağlayıcılarını kullanmaktadırlar. Bunlardan en popüler olanlar Outlook ve Gmail’ dir. E-postalarınızı bilgisayardan ya da telefondan uygulamalarını indirerek kontrol edebilirsiniz. Her e-posta servisinde mantık aynı şekilde ilerlemektedir.  Bilgisayardan gerekli giriş sayfasına ya da uygulamadan gerekli giriş sayfasına giriniz. Varsa kayıtlı olduğunuz e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek, yok ise yeni hesap oluşturma alanından gerekli adımları uygulayarak e-postanıza girebilir ve servis sağlayıcılarının direkt yönlendirmesi ile gelen kutunuzda ki mesajları görüntüleyebilirsiniz.

Mail Adresime Gelen Mailleri Nasıl Görebilirim

Mail adresime gelen mailleri nasıl görebilirim, dünya üzerinde kullanıcıların birbiri ile iletişim halinde bulunduğu yöntemlerden biri de e-posta servisleridir. Kullanıcılar kullandıkları servis üzerinden gelen kutularını kontrol edebilir, istediği postaları çöpe atabilir, yeni postalar oluşturup göndermek istedikleri kullanıcılar ile iletişim halinde bulunabilirler.

E-postalarınızı kullandığınız bilgisayardan ya da telefondan hesabınıza giriş yaparak kontrol edebilirsiniz. İlk olarak varsa e-posta adresine kullanılan servis üzerinden giriş yapabilir, yoksa hesap oluşturarak e-posta adresinizi kullanabilirsiniz. Devamında servis arayüzü üzerinden istediğiniz işlemleri kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥