Gögüs küçültmek kaç para, 2023 yılında güncel fiyat listesini sizler için derledik. Büyük göğsünüzden kurtulmak istiyorsanız ödemeniz gereken ücretlere bir bakalım.

Büyük göğsü olan kadınlar sırt ve bel ağrısı çeker. Aynı zamanda pişik, terleme, egzema ve deri tahrişleriyle ilgili sorunlarla da karşılaşmaktadır. Çoğu kişi göğüs büyüklüğünden dolayı rahatsızlık yaşamaktadır. Göğüs büyütmek isteyen kişiler olduğu gibi göğsünü küçültmek isteyen binlerce kişi vardır.

Göğüs küçültmek için ödemeniz gereken ücretler değişkenlik gösterebilir. Bunun sebebi hastaneden hastaneye, doktordan doktora değişiklik göstermesinden dolayıdır. Her doktorun belirlediği ameliyat ücretleri, ameliyat sonrasında kalacağınız gün, oda ve anestezi ücretlendirilmesi farklı olabilir.

Göğüs küçültmek için 2023 yılında ödemeniz gereken ücret ortalama olarak 50.000 TL ile 90.000 TL arasında değişmektedir.

Göğüs Küçültmek İçin Neler Yapılır

Göğüs Küçültmek İçin Neler Yapılır

Büyük göğüslerinden dolayı rahatsız olan birçok kadın var. Göğüs sarkması, bel ve sırt ağrılarından kurtulmak mı istiyorsunuz? Göğüs küçültme ameliyatlarını pahalı mı buluyorsunuz? Ameliyata girmekten mi korkuyorsunuz? O zaman egzersiz ve beslenme şeklinizle birlikte göğüslerinizi küçültebilirsiniz. Ancak doğal yöntemler uzun süre düzenli kullanımda etkisini göstermektedir. Ameliyatta ise kısa sürede küçültme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Göğüs küçülmesi için yapabilecekleriniz şu şekildedir;

  • Omuz ve sırt bölgenizi aktif hale getirebileceğiniz spor ve egzersizler yapın,
  • Gün içerisinde yürüyüş, şınav ve ağırlık kaldırarak göğüs küçülmesine yardımcı olacaktır.
  • Ekmek tüketimini azaltarak, daha sağlıklı beslenmeye özen gösterin.
  • Zencefil tüketerek gögüs sıkışalmasına yardımcı olun.
  • Yumurta beyazı maskesi kullanın.

Göğüs Küçültmek İçin Egzersiz

Göğüs Küçültmek İçin Egzersiz

Göğüs bölgenize şekil vererek daha göğüslerinizi küçültmek istiyorsanız kesinlikle egzersiz yapmanız gerekir. Her gün düzenli bir şekilde egzersizleri tekrarlamanız önemle tavsiye edilir. Peki gelin kolayca yapabileceğiniz egzersizler neler?

  • İlk egzersizi uygularken sırt üstü yere uzanmanız gerekir. Ardından avuçlarınızı göğüs hizasında tutun. Dambıllarla birlikte ağalı yukarı kollarınızı hareket ettirin. Bu egzersizi 10 kere tekrarlayarak bir set oluşturun.
  • Kollarınızı göğüs üstünde hizalayın. Sonra sırt üstü yere yatın, Ardından dirseklerinizle birlikte kollarınızı açıp kapatmaya başlayın. Bu hareketi 15 kere tekrarlayın.