Google İlan Verme Ücretsiz – Reklam Tıklama Ücretleri

Google ilan verme yöntemi en çok araştırılan konular arasında yer alır. Reklamlarınızı göstermeye yardımcı olacak Google Ads hakkında bilinmesi gereken tüm detayları içeriğimizde bulabilirsiniz.

Tanıtım yapmak ve müşteri potansiyelinizi arttırmak için reklam vermeniz oldukça önemlidir. Google reklam vermek için Google Ads platformunu kullanabilirsiniz. Böylece müşteriler size uygun benzer işletmeleri aradığı zaman anında karşılarına çıkma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Google Adsense ile para kazanarak şirketinizi daha fazla tanıtmak için ilan verme adımlarını takip edin.

 • İlk önce Google Ads ile oturum açmanız gerekir.
 • Oturum açtıktan sonra ana sayfada yer alan Kampanya Oluştur seçeneğine tıklayın.
 • Bu kısımdan marka bilinirliği ve erişim seçeneğine tıklayın.
 • Kampanya türü olarak görüntülü reklam ağı seçeneğini seçin.
 • Daha sonra reklam için web sitesi ve kampanya ismini belirlemenizi ister.
 • Bu seçenekleri hallettikten sonra hangi ülkede yayınlanmasını ve hangi dilde reklam istediğinizi belirleyin.
 • BGBM teklifi ve günlük ücretinizi belirledikten sonra reklamınızı oluşturmaya başlayın.
 • Reklam bilgisi, açıklaması, logosu gibi birçok işlemi oluşturduktan sonra ilan verme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Google Reklam Verme Ücretsiz

Google reklam verme ücretsiz

Reklam için Google Ads platformunu kullanmanız gerekir. Her bütçeye uygun reklam verme imkanınız vardır. Web sitenize daha fazla müşteri çekerek ürününüz ve hizmetinizi kolayca tanıtabilirsiniz. Google reklam vermek için ücret ödemek zorunda mısınız?

Reklam vermek için belirli bir ücret tanımı yapmanız gerekir. Aylık bütçe sınırı belirleyebilir, dilediğiniz zaman duraklatabilirsiniz. Ücret ödemeden reklam veremezsiniz. Reklama tıkladığı zaman Google belirli oran da ücret ödemesi isteyecektir. Bu ödemenin karşılanması gerekir. Ama tıklanma olmazsa ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Google Reklam Tıklama Ücretleri

Google i̇lan verme ücretsiz - reklam tıklama ücretleri

Google reklam verebileceğiniz en güvenilir aracılardan biridir. Reklamlarınız için aylık bütçe belirleyerek bu bütçenin dışına çıkmadan reklam verebilirsiniz. Google reklam vermek için paket satın alabilirsiniz. Paketlerin en az aylık ödemesi 2.500 TL’dir. Ayrıca reklam tıklama ücretleri ise bazı kriterlere göre belirlenir. Bu kriterler şu şekildedir;

 • Reklam kalite puanı,
 • Rekabet düzeyi,
 • Web sitesinin açılış hızı,
 • Teklif model,
 • Reklam kalitesine göre değişir.

Yukarıdaki özellikler ele alındığı zaman tıklama ücreti olarak en az 1 TL en fazla ise 100 TL ücret alınır.

Google Reklam Verme İletişim

Google reklam vermek için Google Ads platformunu kullanabilirsiniz. Eğer reklam ilanı hakkında bazı sorunlarla karşılaştıysanız ya da özel ilan hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız telefon numarasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Sorun ve bilgi için Google asistanı kullanabilirsiniz. Ayrıca iletişime geçebileceğiniz telefon numarası 0850 390 21 00’dır. Hafta içi hizmet verirler. İletişime geçmek için sabah 09.00 ile 17.00 saatlerini tercih etmeniz gerekir. Bu saat aralığında kolayca iletişime geçerek sorunlarınızı çözebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥