Göz Kızarıklığı Nasıl Geçer Evde

Göz kızarıklığı nasıl geçer evde hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Göz çevresi kızarıklığı nasıl geçer ve Göz kızarıklığına ne iyi gelir damla işte detaylar.

Gün içerisinde iş temposundan dolayı veya çevresel faktörlerden dolayı gözlerimiz kızarabilmektedir. Teknolojik aletlere uzun süre bakılmasından, uykusuzluktan, yorucu bir günün ardından gözleriniz kızarabilir. Lenslerin kullanılması ya da göze yabancı bir cismin kaçması ya da göze zarar vermesi durumunda da yaşanabilir. Damarların genişlemesiyle meydana gelmektedir. Zamanında tedavi edilmezse gözün iç kısımlarına yayılarak görme sıkıntısı yaşayabilirsiniz. Bu yüzden uzun süreli kızarıklar da tedavi edilmesi gerekir. Şimdi sizlere evde uygulayabileceğiniz birkaç pratik bilgiden bahsedeceğiz.

  • Küçük pamukları soğuk süt ile ıslatınız ve göz kapaklarınız da bekletiniz.
  • Buz küplerini kâğıt havlunun içine sararak göz kapaklarınız da bekletebilirsiniz.
  • Hepimizin bildiği klasik bir yöntem olsa da oldukça etkilidir. Yeşil çay poşetleri ılıdıktan sonra göz kapaklarında bekletebilirsiniz. Oldukça etkilidir.
  • Elma, salatalık ve patatesler gözlerdeki kızarıklığa iyi geldiği bilinmektedir. Dilimleyerek göz kapaklarınız da bekletiniz. 15 dakika kadar bekletmenizde fayda vardır.

Her ne kadar göz kızarıklığını ciddiye almasanız da önemli olayların başlangıcı olabilir. Bu yüzden göz doktoruna giderek muayene olmanız gerekir. Gerekli durumlarda ilaç tedavisi uygulamaktadırlar kesinlikle ilaçlarınızı kullanın. Ek olarak gözlerinize iyi gelen yöntemler varsa yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Göz Çevresi Kızarıklığı Nasıl Geçer

Göz çevresi kızarıklığı nasıl geçer, göz çevresinde oluşan kızarıklıkların nedeni değişik sebeplerden kaynaklı olabilir. Göz enfeksiyonu, bazı eklem romatizmasından kaynaklı sorunlar, alerji ve travma, göz tansiyonu gibi etkilerden dolayı gözünüzün çevresinde kızarıklık meydana gelir.

Göz kızarıklığın tedavi edilmesi için buna sebep olan hastalığın bilinmesi gerekir. Uzman bir hekim tarafından kontrol edilmesi en mantıklı seçenekler arasındadır. Hekim tarafından incelendikten sonra hastalığınıza göre tedavi uygulanır. Evde kendiniz uygulamalar da bulunabilirsiniz, eğer gözünüzde ciddi bir problem yoksa. İlaç tedavisi uygulanmaktadır. İltihaplanmalar varsa göz damlalarıyla bu durumu geçirebilirsiniz. Ciddi bir problem varsa cerrahi göz dokularının onarılması gerekebilir.

Göz kızarıklığını önlemek için hijyen oldukça önemlidir. Kadınlar için makyaj malzemeleri oldukça önemlidir. Rimelinizi başka birine vermeyiniz, başka birinde oluşan iltihap size geçme olasılığı vardır. Lenslerinizi uzun süre gözünüz de bulundurmayınız. Göz bölgesini su ile yıkayınız ve hijyenik olmaya özen gösteriniz. Uzun süre bilgisayar kullanılmamalı, sigara ve alkol tüketimi azaltılması gerekir.

Göz Kızarıklığına Ne İyi Gelir Damla
Göz Kızarıklığına Ne İyi Gelir Damla

Göz Kızarıklığına Ne İyi Gelir Damla

Göz kızarıklığına ne iyi gelir damla, göz kızarıklığının altında yatan nedenin iyi bilinmesi gerekir. Göz kızarıklığının altında yatan sebebi bilmiyorsak yanlış tedavi uygulamayınız.

Kızarıklık eğer mikrobik bir nedenden oluşuyorsa antibiyotikli damlalar kullanılmalıdır. Göz kuruluğundan kaynaklanıyorsa suni gözyaşı preparatları kullanılmalıdır. Alerjiden kaynaklı göz kızarıklığı oluşuyorsa antialerjik damlalar kullanmanız önerilir. Kızarıklığa sebep olan kimyasal bir maddenin gelmesi ise gözlerinizi bol su ile yıkamanız gerekir. Ve bunu hızlı bir şekilde yapın ve hemen hastaneye gitmeniz gerekir.

Göz Kanlanmasına Ne İyi Gelir İbrahim Saraçoğlu

Göz kanlanmasına ne iyi gelir İbrahim Saraçoğlu, İbrahim Saraçoğlu’nun göz kanlanması ve enfeksiyon tedavisi için bir kür hazırlamaktadır. İbrahim Saraçoğlu’nun bu konuda oldukça etkili tavsiyeleri bulunmaktadır. Bu tavsiyeleri sizler için araştırdık gelin birlikte bakalım.

  • İlk olarak kür tavsiyesinde bulunmaktadır. Bu kürü yapmanız için ebegümeci bitkisi almanız gerekir. 2 tatlı kaşığı ebegümeci bitkisini bir su bardağı sıcak suda 5 dakika boyunca kaynatınız. Karışım biraz ılıdıktan sonra pamuk ile göz kapaklarınıza bu karışımı uygulayınız. Bir hafta boyunca tekrar edebilirsiniz.
  • Bir diğer yöntem ise karabaş çayı ile göze pansuman yapılması gerektiğini söylemektedir. 7 tane karabaş otunu 5 dakika kaynatın, ılıdıktan sonra pamuk yardımıyla göz çevrenize uygulayın.
  • Bir diğer tavsiyesi ise buz küpleri ve soğuk süt ile gözlerinize kompres uygulamanızdır.

Piercing İltihabı Nasıl Geçer

Procto Glyvenol Krem Nasıl Kullanılır

D Vitamini Ampul Eczane Fiyatı

En İyi Boğaz Pastili

googlehaberler