Güney Ekspresi Bilet Fiyatları (Yataklı Vagon)

Güney ekspresi bilet fiyatları 2024 yılı güncel rakamlarını sizlere aktarıyoruz. Güney Kurtalan ekspresi yataklı vagon fiyatları ve Kurtalan ekspres tren saatlerini gelin birlikte inceleyelim.

Güney Kurtalan Ekspresi Fiyat 2024

Güney ekspresi bilet fiyatları

Güney Ekspres biletinin fiyatı vagonun ve koltukların tipine göre değişiklik göstermektedir. Aşağıda Güney Kurtalan ekspresi fiyat 2024 ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz:

Pulman Vagon Bilet Fiyatları;

Pulman vagon, diğer vagonlardan daha uygun fiyata sahiptir. Fiyat detayları şu şekildedir:

Tam pulman biletin fiyatı385 TL
Genç pulman biletin fiyatı330 TL
Öğretmenler için pulman biletin fiyatı330 TL
60 ile 64 yaş arası kişiler için yüzde 15 indirimli bilet fiyatı330 TL
65 yaş ve üstü kişiler için bilet fiyatı195 TL
TSK personeli olan kişiler için bilet fiyatı330 TL
Personeller için bilet fiyatı310 TL
Basın personelleri için düzenlenen bilet fiyatı330 TL
7 ile 12 yaş arası çocukları için bilet fiyatı195 TL

Güney Kurtalan Ekspresi Yataklı Vagon Fiyatları

Güney ekspresi bilet fiyatları

Güney Kurtalan ekspresi yataklı vagon fiyatları aşağıda listelendiği gibidir.

Tam bilet1.555 TL
Geçn1.500 TL

Örtülü Kuşetli Vagon Bilet Fiyatı

Örtülü kuşet, yatak haline dönüştürülebilen bir vagondur. Bu nedenle pulman vagondan daha yüksek fiyata sahiptir. Fiyat detayları şu şekildedir:

Temel örtülü kuşetli vagon için ücret750 TL

Daha fazla tren bilet içeriği;


Güney Ekspres için istenen fiyat her yıl değişiklik göstermektedir. Güney Ekspresi bilet alan yolcular Ankara Kurtulan ve Kurtulan Ankara güzergâhında yolculuk gerçekleştirebilmektedir. Yalnızca haftanın 5 günü hizmet veren Kurtalan Ekspres, Ankara Gar’dan Kurtalan İstasyonuna hareket etmektedir. Kurtalan Ekspres yalnızca aşağıdaki günler hizmet vermektedir:

 • Pazartesi
 • Çarşamba
 • Perşembe
 • Cuma
 • Cumartesi

Kurtalan Ekspresi’nde hem yataklı vagonlar hem de pulman vagonlar yer almaktadır. Trende ayrıca yemekli vagon ve örtülü kuşetli vagon da bulunmaktadır. Güney Kurtalan Ekspres ile yolculuk etmek isteyen kişiler bilet almak için son günü beklememelidir.

Güney Ekspresi Seferleri Ne Zaman Başlayacak

Güney Ekspres için düzenlenen seferin zamanı şuan için tam olarak belli değildir. Ancak diğer yıllar ile kıyaslandığında Güney Ekspresi’nin temmuz ayı itibari ile başlayacağı düşünülmektedir. Temmuz sonrasında hizmet vermeye başlayan Güney Ekspresi yaklaşık olarak 26 saat sürmektedir. Uzun saatler süren bu ana hat treni, yolcuların memnuniyetini umursayan personeller ile çalışmaktadır. Yolcuların memnun olması, konforu ve güvenliği her şeyden önde tutulmaktadır.

Güney Ekspresi ile pek çok yere seyahat edilebilmektedir. Seyahat detayları aşağıda ifade edilmiştir:

 • Ankara- Kayseri
 • Kayseri- Sivas
 • Sivas- Malatya
 • Malatya- Diyarbakır
 • Diyarbakır- Kurtalan
 • Kurtalan- Diyarbakır
 • Diyarbakır- Malatya
 • Malatya- Sivas
 • Sivas- Kayseri
 • Kayseri- Ankara

Kurtalan- İstanbul Tren Bilet Fiyatları

Güney ekspresi bilet fiyatları

Kurtalan ile İstanbul arasındaki biletin ücreti yukarda detaylı olarak ifade edilmiştir. Kurtalan Ekspres adı ile bilinen Güney Ekspresi içinde İstanbul da olan pek çok ile gitmektedir. Bilet almadaki temel amaç uzun bir tren yolculuğu yapmak ve hoş vakit geçirmektir.

Kurtalan- Ankara Tren Bilet Fiyatları

Kurtalan ile Ankara arasındaki bilet fiyatları 76 TL ile 255 TL arasında değişmektedir. Biletlerin fiyat değişikliğinde koltukların nasıl olduğu etkilidir. Yolcular yataklı bir koltuk seçer ise fiyatlar artmaktadır. Yolcuların yataksız olan koltukları seçmesi durumunda ise fiyat minimum olacaktır.

Diyarbakır- Ankara Tren Fiyatları

Diyarbakır ile Ankara arasındaki biletin ücreti uzaklığa ve vagona bağlı olarak değişmektedir. Güney Ekspresi bilet satın alınarak Diyarbakır, Malatya, Sivas, Kayseri ve Ankara hattı gidilip gelinebilmektedir. Dileyen yolcular aynı tren ile Kurtalan’a kadar yolculuk edebilmektedir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥