Hac fiyatları için Diyanet İşlerinden bir açıklama geldi. Hac ibadetini gerçekleştirmek için belirli bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Müslümanlar tarafından en çok merak edilen konulardan birisi de hac fiyatlarının ne kadar olduğudur. Sizler için hac fiyatlarını araştırdık. Güncel hac fiyat listesini derledik.

0-2 YAŞ BEBEK: (0-24 AY)7.200 SAR1.919 USD58.095 TL
2 KİŞİLİK ODA (KİŞİ BAŞI)28.500 SAR7.598 USD230.018 TL
3 KİŞİLİK ODA (KİŞİ BAŞI)26.500 SAR7.065 USD213.885 TL
4 KİŞİLİK ODA (KİŞİ BAŞI)24.500 SAR6.532 USD197.749 TL

Diyanet Hac Fiyatları 2024

2 yıl boyunca Müslümanlar hac ibadetini yerine getirememiştir. Salgın sebebiyle birçok Müslüman hac ibadetini yapamadı. Bu yıl hac ziyaretlerinin gerçekleşeceği düşünülmektedir. Hac ve umre için görüşmeler gerçekleşti. Bu yıl hac ibadetinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda hala net bir açıklama gelmemiştir. Müslümanlar heyecanla hac fiyatlarını merak etmektedir. Sizler için Diyanet hac fiyatlarını araştırdık.

Diyanet İşleri Bakanlığının web adresinde hac fiyatların ait herhangi bir net açıklama yoktur. Suudi Arabistan hac ve umre ziyaretleri için gelen kişilerden aşı, karantina ve PCR testi zorunluluğunu ortadan kaldırdı. Diyanet İşlerinin diğer yıllara ait hac fiyatları şu şekildedir;

Diyanet Hac Fiyatları 2024 Kaç Dolar

Diyanet Hac Fiyatları

Hac ve umre ziyaretlerinin nasıl gerçekleşeceği konusunda fikir alışverişi yapıldığını açıklamışlardır. Tüm Müslümanlar heyecanla hac ibadetini yerine getirmeyi beklemektedir. 202yılı için herhangi bir hac fiyatı yukarıdaki tabloda belirtildiği gibidir. Diğer yıllarda açıklanan hac fiyatları yukarıdaki tabloda belirttiğimiz gibidir.

2024 Hac Başvurusu

2024 yılında Hac ziyaretlerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda net bir açıklama gelmemiştir. İçinde ülkemizde yer aldığı 33 ülke için yasaklar uygulanmıştı. 2 sene boyunca hac ziyaretini gerçekleştiremeyen Müslümanlar bu yıl başvuru yapmak için heyecanlanmışlardır. Hac ziyaretlerinin ne zaman olacağı, fiyatları ve başvuru süreci açıklanmamıştır.

Hacı olmak için ne yapılır?

Aklı selim olmak,
Maddi durumu hac ibadetini ve geride kalanları bakacak düzeyde olamak,
Bedenen sağlıklı olmak.

1 Comment

  1. Dede sever on

    haca gidecek akrabalar var. 80 bin gözden çıkardık. kurası çıkacak inşallah bu yıl bakalım. çıksın da habire dolar artıyor yav haca ilk yazıldığında gitseydi şimdi üstüne bir de kazançtaydık.

Leave A Reply