Hamam Böceği Evden Nasıl Uzaklaştırılır?

Hamam Böceği Evden Nasıl Uzaklaştırılır detaylı bilgilendiriyoruz. Evdeki Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir işte detayları.

Hamam böceğinin evden nasıl uzaklaştırıldıklarını uzun zamandır cevabı aranan sorulardandır. Hamam böcekleri eski binalarda sık rastlanmaktadır. Hamam böcekleri genellikle su boruları, mutfak boruları, bulaşık ve çamaşır makinelerinin giderlerinde hamam böcekleri olabilir. Mutfak ve banyolarda dolapların içlerinde olabilir. Buzdolabı, mikrodalga ya da fırınlar ısı yaydığı için hamam böcekleri yerleşebilir. Karton yığınları içerisinde de üretebilir ve yuva kurabilirler. Hamam böceğini gidermek için birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler şu şekildedir;

 • Su Kaynaklarını Kesmek: Hamam böcekleri suyu seven hayvanlardır. Hamam böcekleri bir ay kadar besin almadan yaşayabilirler. Fakat, su içemediklerinde bir hafta içerisinde ölürler. Bu yüzden evden uzaklaştığınızda su vanalarını kapatın.
 • Evin Köşe noktalarını temizlemek: Hamam böceklerinin en çok bulunduğu noktalardan birisi de köşe noktalardır. Bu yüzden hamam böceklerinden kurtulmak için köşeler başta olmak üzere ev dip köşe temizlenmelidir.
 • Zemin Temizlemek: Evin zemini temiz tutmak hamam böceklerinin önlemek için önemlidir. Zemini ıslatırken duvarın ıslanma aşina özen gösterilmelidir.
 • Sabunlu Su: Hamam böceklerinden kurtulmanın bir diğer yolu ise sabunlu su yöntemidir. Bir spreye duş jeli ya da sıvı sabun konulmalıdır. Daha sonra içerisine su koyarak seyreltilmelidir. Elde edilen karışımı hamam böceğinin üzerine sıkılması gerekmektedir. Hamam böceğinin karnına ve kafasına gelmesine özen gösterilmelidir.

Sıkan Ayakkabılar Nasıl Açılır?

Sağlık Ocağından Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Evdeki Hamam Böceği Nasıl Yok Edilir?

Evdeki hamam böceği nasıl yok olur? Düşüncesi birçok yöntemi denemiş fakat bir sonuç alamamış her insanın aklına gelir. Evde hazırlanan birçok yöntem ile hamam böceğinden kurtulunabilir. Bu yöntemler şu şekildedir;

 • Defne Yaprağı Yöntemi: Hamam böcekleri Defne yaprağının yaydığı kokuyu sevmezler. Bu yüzden defne yaprağını uzaklaşarak hamam böceklerinin yuvasına koymak etkili olacaktır.
 • Boraks: Kıyafet yıkamak için kullanılan boraks, Hamam böceğini yok etmede de kullanılır. Hamam böceklerinin olduğu bölgeye boraks yerleştirmek yeterli olacaktır. 

Biber ve Domates Tohumu Hangi Ayda Ekilir

Çamaşır Makinesi Lastiği Nasıl Temizlenir

Hamam Böceği Zararları

Hamam böceğinin zararları çoğu insan tarafından bilinmemektedir. Hamam böceğinin ev içerisinde olması insan sağlığın oldukça zararlıdır. Hamam böceğinin zararlarını şu şekildedir;

 • Hamam böcekleri kendi dışkılarını yiyen hayvanlardır. Bu yüzden kimse evlerinde hamam böceği olsun istemez.  Görüntü olarak da tiksindirici görünüme sahiptirler.
 • Hamam böcekleri; bakteri, virüs ve protozoa bulaştırırlar.
 • Hamam böcekleri etrafa kötü kokular bırakırlar. Etrafa bıraktıkları salgı ya da dışkılar ile birlikte hastalık bulaştırırlar.
 • Oryantal hamam böcekleri, çürümüş yiyeceklerden ya da çöpten beslenirler. Bu yüzden bacakları ve gövdeleri mikrop taşır.
 • Amerikan hamam böcekleri, dizanteri, ishal, veba, cüzzam gibi hastalıkları bulaştırır.
 • Hamam böcekleri astım ve alerji hastalığının oluşmasına neden olabilirler.
 • Alman hamam böcekleri, tifo ve astım hastalıklarının oluşmasına neden olabilir.
 • Hamam böcekleri gıda zehirlenmesine neden olurlar. Tatlılar, nişastalı yiyecekler ya da et ile beslenmesini dışında evde bulunan saçı ya da ölü olan diğer böcekleri yerler. Evde bulunan üstü açık yiyeceklere kokularını, dışkılarını ya da salgılarını bulaştırırlar.

Mutfak Buzlu Cam Modelleri

Passat Paket Sıralaması 2021

googlehaberler