Konum Nasıl Atılır (Whatsapp’tan Hareketli Konum Nasıl Atılır)

Telefondan konum nasıl atılır ve anlık konum nasıl atılır detaylı ve görsel olarak sizlere aktarıyoruz. Whatsapp’tan hareketli konum nasıl atılır gelin birlikte inceleyelim.

Hareketli konum nasıl atılır
Hareketli konum nasıl atılır
Hareketli konum nasıl atılır

Hareketli konum nasıl atılır işlemleri için Whatsapp uygulamasını açarak belirli adımları izlemeniz gerekir. Bu adımlar şöyledir. Aşağıdaki anlatım normal konum atmak içindir. Hareketli konum atmak için ise bir diğer anlatımı takip ediniz.

  • Konum atmak istediğiniz kişinin sohbet sayfasını açın.
  • Alt kısımda sağda bulunan “ataç” simgesine tıklayın.
  • “Konum” kısmına gelin.
  • Seçeneklerden “mevcut konumu paylaş” kısmına tıklayın.

Bu işlemleri yaptığınızda belirli bir süre için karşınızdaki kişiye o an için nerede olduğunuzun bilgisi gidecektir. Siz yer değiştirirseniz konum gönderdiğiniz kişi bunu canlı olarak izleyebilir.

Bulunduğumuz yerin adresini tam bilmiyorsak ve karşımızdaki için gerekliyse bu özelliği kullanmak işleri kolaylaştırır. Karşı taraftaki kişi de size kendi bulunduğu konumu atabilir ve bu şekilde insanlara adres sormaya gerek duymadan gideceğiniz yeri bulabilirsiniz.

Whatsapp Canlı Konum İzleme Nasıl Yapılır

Whatsapp canlı konum i̇zleme nasıl yapılır
Whatsapp canlı konum i̇zleme nasıl yapılır

Whatsapp üzerinden bulunduğunuz konumu arkadaşlarınızla canlı olarak paylaşabilirsiniz. Whatsapp canlı konum izleme nasıl yapılır derseniz öncelikle konum atmak istediğiniz arkadaşınızın sohbet sayfasını açın.

Sonrasında alt kısımda sağda bulunan “ataç” işaretine tıklayarak Konum göndermeye tıklayın. Buradan yapmanız gereken “mevcut konumu paylaş” demektir. Mevcut konum canlı olarak bulunduğunuz bölge demektir.

Mevcut konumu paylaşırken karşınızdaki kişiyle ne kadar süre boyunca paylaşabileceğinizi seçebilirsiniz. 1 dakikadan 5 dakikaya kadar seçebileceğiniz süre seçenekleri vardır.

5 dakikayı seçerseniz süre boyunca karşıdaki kişi sizin nerede olduğunuzu canlı olarak izleyebilir. Süre bitiminde otomatik olarak konum paylaşımı kapanır ve karşıdaki izleyemez.

Hareketli Konum Paylaşma Whatsapp, Nasıl Atılır ve Nasıl Kapatılır

Gelişen teknoloji hayatımıza bir sürü kolaylık getirmiştir. Eğer bulunduğumuz yerin adresini bilmiyorsak ve bir arkadaşımız gelecekse bulunduğumuz konumu canlı olarak onunla paylaşabiliriz. Hareketli konum paylaşma Whatsapp üzerinden kolayca yapılabilir.

Konum gönderme seçeneğine tıkladıktan sonra “mevcut konumu paylaş” seçeneğine tıklarsanız o an bulunduğunuz konumu ilgili kişiye gönderebilirsiniz. Diyelim ki paylaşım süresini 1 dakika seçtiniz. Karşıdaki kişi 1 dakika boyunca siz yer değiştirirseniz sizi hareketli olarak izler.

Hareketli konumu paylaştığınızda kimseye adres sormadan arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz. Bu teknoloji sayesinde kaybolmalar da ortadan kalkmıştır. İnterneti olan herkes bu özellikten faydalanabilir. Konum paylaşmak için Whatsapp kullanmanız yeterli olur ve her arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Anlık konum nasıl atılır?

Anlık konum paylaşımı şu şekilde yapılmaktadır. Konum atmak istediğiniz kişinin sohbet ekranını açınız ve sağ altta yer alan ataç işaretine tıklayın, konum yazısını seçin ve “mevcut konumu gönder” tıklayın anlık canlı konum gönderin.

Konum bilgisi nasıl açılır?

Telefonunuzun üst kısmından tutup aşağıya doğru sürükleyin ve açılan çoklu ekranda konum yazısını bulun OFF/ON yapın ve konum açılacaktır.

Sevgilimin Whatsapp Mesajları Bana Gelsin – WP Casusuluk

İnstagram Hesap Çalma 2 dk: İnstagram Hesabı Nasıl Çalınır (PDF Anlatım)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥