HMS Core Nedir? (Huawei Mobil Servis)

Huawei markasına ait telefonlarda görülen HMS Core özelliğini ne olduğunu ve neler yapmanız gerektiğini sizler için yazımızda derledik. HMS Core mobil servis altyapısı olarak karşımıza çıkmaktadır. Huawei telefonlarına gelen yasaklardan sonra HMS servisi kullanılarak birçok hizmetten yararlanmanızı sağlar.

HMS Core, Huawei Kimliği, ödemeler ve bildirim gibi temel servislerinizi karşılar. Üçüncü taraf uygulamalarına, AppGallery, Bulut ve Cüzdan gibi Huawei tarafından sizlere sunulan servislere HMS Core ile ulaşabilirsiniz. Birçok servisi kullanıcıların hizmetine sunan HMS Core ile uygulama içi satın alma, oyunlar, haritalar gibi servislerden de yararlanabilirsiniz. Daha iyi hizmet almak için HMS Core güncellemesini yapmanız ve en son güncellemeyi kullanmanız gerekmektedir. Peki HMS Core kullanmak istemeyen kullanıcılar bu servisi silebilirler mi gelin birlikte bakalım.

Hms Core Silinirse Ne Olur

Hms core nedir

HMS Core ile Huawei cihazınızda birçok servisten yararlanma şansınız vardır. HMS Core ön yüklü bir temel işlem olarak bilinmektedir. Mobil servislerin altyapısında yer almaktadır. Sorun yaşamadan kullanmak için son sürümde kullanmanız gerekir. HMS Core yeni sürümünü sevmediyseniz veya HMS Core silmek istiyorsanız bu işlemin mümkün olup olmadığına bir bakalım.

 • HMS Core temel işlev uygulamalarından birisi olduğu için maalesef bu uygulamayı cihazınızdan kaldıramaz veya silemezsiniz. Sadece güncellemeleri kaldırma şansınız vardır.

Hms Core Nasıl Kaldırılır

Hms core nedir

HMS Core altyapı servislerinin tümünü kullanıcılara sunmaktadır. Uygulama içi satın alma ve bildirim servisleri gibi en temel işlemlerinizi yapmanız için gereklidir. HMS Core yeni sürümü kullanıcılara daha iyi hizmet sağlamak amacıyla sürekli olarak çıkartılmaktadır. Yeni sürümünü beğenmediyseniz veya kullanmaya alışamadıysanız güncellemeyi kaldırabilirsiniz. Güncellemeleri kaldırmak için şu adımları takip ediniz.

 • İlk alarak cihazınızdan Ayarlar seçeneğine tıklayınız.
 • Ayarlar seçeneği açıldıktan sonra Uygulamalar seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfa da yer alan HMS Core kısmını seçin ve fabrika ayarlarına dönmek için üç nokta olan simgeye tıklayın.
 • Üç noktaya tıkladıktan sonra Güncellemeleri Kaldır seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

HMS Core Güncelleme

HMS Core’u güncellemeniz için birkaç yöntem vardır. Sizlere uygun olan güncelleme seçeneğini seçebilir ve adımlarını uygulayabilirsiniz. İlk olarak HMS Core’u otomatik olarak güncellenmesini istemiyorsanız yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak AppGallery seçeneğine gidiniz ardından Me (Ben) yazan seçeneğine tıklayınız.
 • Daha sonra Settings (Ayarlar) seçeneğine girerek uygulamaları otomatik güncelle seçeneğine tıklamanız ve bu özelliği pasif hale getirmeniz gerekmektedir.

HMS Core’u güncellemek için yapmanız gereken adımlardan ilki AppGallery kullanarak güncelleme işlemidir. Güncellemek için şu adımları takip ediniz.

 • AppGallery platformunu açın ardından platform üzerinden HMS Core aramasını gerçekleştirin.
 • HMS Core uygulamasının yanında yer alan seçenekte Güncelle seçeneği varsa bu seçeneğe tıklayarak en son sürüme güncelleyebilirsiniz. Güncelle seçeneği çıkmıyorsa en güncel halini kullanıyorsunuz demektir.

HMS Core uygulamasını Wi-Fi üzerinden otomatik olarak güncellemek istiyorsanız bu özelliği aşağıdaki adımları kullanarak aktif edebilirsiniz.

 • İlk olarak cihazınızdan ayarlar seçeneğine gidiniz. Ayarlar seçeneğine gittikten sonra uygulamalar sekmesini açın.
 • Uygulamalar sekmesinde yer alan üç nokta simgesine tıklayın.
 • Karşınıza çıkan ekrandan Sistem İşlemlerini Göster seçeneğine gidin.
 • Ardından arama kısmına HMS Core yazın ve uygulama bilgilerine tıklayın.
 • Ardından ayarlar seçeneğine girerek otomatik güncelleme seçeneğine gidin.
 • Daha sonra Wi-Fi üzerinden otomatik güncelleme yazan seçeneği aktif etmeniz yeterli olacaktır.

Hms Core Zararlı Mi

HMS, Huawei telefonların servisi olarak bilinmektedir. Huawei Kimliğinizi bu servisle oluşturabilir ve birçok uygulamayı bu servis sayesinde kullanabilirsiniz. Temel servislerden birisi olduğu için HMS Core’u silme gibi bir şansınız yoktur. HMS kullanıcılarına GMS’nin yerini alacak birçok özellik ve servis sunmaktadır. HMS, Google geliştiricilerin sağladığı servisleri sunmayı ve daha iyi bir hale getirmeyi amaçlamaktadır. HMS, HMS Core ile hizmet vermektedir. Ancak bu platform aslında çok iyi değildir. Ama HMS Core silme gibi bir şansınız da yoktur.

 • HMS Core cihazınıza herhangi bir zararı yoktur ancak Google Play Store da yer alan birçok uygulamayı indiremezsiniz. Bu dezavantajından dolayı büyük bir hayal kırıklığı olarak görülmektedir.

Hms Core Güncelleme Yapılmazsa Ne Olur

HMS, Huawei marka telefonlarda geliştirilmiş servislerden biridir. Huawei marka telefonlarda getirilen yasaklardan dolayı Google servislerinin kullanılmadığını biliyoruz. Google servisleri kullanılmadığı için Huawei yeni bir uygulama olan HMS ile karşımıza çıkmaktadır. Huawei marka telefonlarda HMS ile birçok servisten ve özellikten faydalanabilirsiniz. HMS’yi kullanmak için gerekli olan servis ise HMS Core olmaktadır. Daha iyi hizmet vermek amacıyla sürekli güncelleme gelen cihazlarınızda güncelleme olmasını istemiyorsanız güncellemeleri kapatabilirsiniz. Peki bunun bir zararı var mıdır? Gelin birlikte bakalım.

 • Sistem güncellemesi telefonlar için oldukça önemli bir yer kaplamaktadır. Herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmasanız bile belirli bir zamandan sonra kasmalarla karşılaşabilirsiniz. Güncellemelerin cihazınızı rahatlattığı ve sizlerin cihazınızı en iyi seviye de kullanmanız için geliştirildiğini unutmayın.

HMS Core İndir

HMS Core artık Huawei telefonlarında yüklü bir şekilde gelmektedir. Huawei telefonlarına getirilen yasaklardan dolayı artık Huawei şirketi kendi servisi olan HMS’yi kullanmaktadır. HMS ile tüm servislere ulaşabilir ve kolayca kullanabilirsiniz. HMS Core’u cihazınıza indirmek istiyor ve APK dosyasını bulmak istiyorsanız sizler için nereden indireceğinizi yazımızda derledik.

Hms core nedir? (huawei mobil servis)

Daha fazla ilgili içerik;

HMS Core ne işe yarıyor?

HMS Core, Huawei tarafından geliştirilen bir mobil servis altyapısıdır. Huawei cihazları ve Android platformu tabanlı olan HMS Core uygulama geliştiricilerine çeşitli servis kabiliyetleri sunar.

HMS Core nasıl iptal edilir?

Ayarlar uygulamasını açın.
“Uygulamalar ve bildirimler”e dokunun.
“Tüm uygulamalar”a dokunun.
“HMS Core”‘a dokunun.
“Kaldır”a dokunun.

HMS Core nedir paralı mı?

HMS Core, ücretsiz bir hizmettir. Huawei cihazlarında yüklü olarak gelir ve herhangi bir ücret ödemeden kullanılabilir.

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥