İndirilenler Aç – Telefonda İndirilen Dosyalar Nerede

İndirilenler aç işlemi nereden nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Telefonda indirilen dosyalar nerede ve Google mobil indirilenler nerede, birlikte inceleyelim.

İndirilenler aç kısmı Google üzerinden bilgisayara bir şeyler indirdikten sonra, indirilen dosyayı bilgisayar üzerinden bulmayı sağlayan bir Google uzantısıdır. İndirilen dosyaları açmak için şu adımlar izlenebilir;

 • İndirme işlemi tamamlandıktan sonra, dosya sistemi tarafından otomatik olarak açılmayacak bir dosya türü indirilmişse, kullanıcıya “İndirilenler aç” uyarısı gösterilir.
 • Kullanıcı bu uyarıyı tıkladığında, indirilen dosya sistemdeki varsayılan uygulama ile açılır.
 • Eğer sistemde varsayılan bir uygulama yoksa, kullanıcıya dosyanın açılması için kullanabileceği uygulamaların listesi sunulur.
 • Kullanıcı bu listeden bir uygulama seçerek dosyayı açabilir veya indirilen dosyayı istediği bir yere kaydedebilir.
 • Bazı durumlarda, “İndirilenler aç” uyarısı yerine “Dosyayı Kaydet” veya benzeri bir uyarı da karşımıza çıkabilir. Bu durumda, kullanıcı indirilen dosyayı sisteme kaydeder ve daha sonra istediği zaman açabilir.

Bu işlemleri sırası ile gerçekleştirdikten sonra indirdiğiniz dosyaya istediğiniz zaman ulaşabilmenizi sağlamış olursunuz.

İndirilenler Nasıl Açılır

İndirilenler nasıl açılır sorusu internetin yaygınlaşması ile beraber çok fazla merak edilen bir konu haline gelmiştir. Artık kağıt kalem ile not tutmak yerine herkes notlarını internet üzerinden indirerek gerçekleştirmektedir.

Eğer indirdiğiniz dosya bir belge ise, belgeyi açmak için bilgisayarınızda belge görüntüleyicisi (örneğin Microsoft Word, LibreOffice Writer) yüklü olmalıdır. İndirilen dosyanın hangi türde olduğunu öğrenmek için internet üzerinden indirme uzantısı kontrol edilmelidir. Tarayıcınız indirilen dosyayı açmıyorsa uygun formatta dosyayı indirmeniz önerilmektedir.

Telefonda İndirilen Dosyalar Nerede

Telefonda i̇ndirilen dosyalar nerede
Telefonda i̇ndirilen dosyalar nerede
Telefonda i̇ndirilen dosyalar nerede

Telefonda indirilen dosyalar nerede sorusu birçok insan tarafından merak edilen bir konudur. Telefona Google üzerinden indirme işlemi yaptıysanız ve dosyanın indiği klasörü bulamıyorsanız sırası ile şu işlemleri uygulayabilirsiniz;

 • Telefonlarda indirilen dosyalar varsayılan olarak “İndirilenler” veya “Downloads” klasöründe saklanır.
 • İndirilen dosyaları telefonunuzun dosya yöneticisi uygulamasından da bulabilirsiniz.
 • Bazı telefonlarda “İndirilenler” klasörü farklı bir adla veya farklı bir konumda olabilir.
 • İndirilen dosyaları silmek isterseniz, dosya yöneticisi uygulaması veya telefonunuzun ayarlar menüsünden silme işlemi yapabilirsiniz.
 • Bazı dosyalar indirilirken telefonunuzun bildirim çubuğunda gösterilir. Bu bildirim üzerinden dosyayı açabilir veya indirme işlemini iptal edebilirsiniz.

Bu işlemlerden sonra da indirilen dosyayı Google üzerinden bulamadıysanız, teknik bir destek alabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


Kaydedilen Dosyalar Nerede

Kaydedilen dosyalar nerede işlemi Google üzerinden indirme işlemi yaptıktan sonra dosyanın nerede olduğu bulunulmadı zaman sık sık araştırılan bir konudur. Eğer indirilen dosyayı bulamıyorsanız “İndirilenler” veya “Downloands” kısmına bakmalısınız.

Google üzerinden indirme işlemi yaptıktan sonra, İndirilenler kısmından dosyayı klasör üzerinde göster işlemini yaparak da, indirilen dosyanın nerede olduğunu bulabilirsiniz.

Google Mobil İndirilenler Nerede

Google Mobil indirilenler nerede bulunulmadığı durumlarda, aşağıda belirtilen işlemler uygulanabilir;

 • Google, mobil cihazlar için Google Drive, Google Fotoğraflar ve Google Chrome gibi uygulamalar sunar.
 • İndirilen dosyalar genellikle Google Drive veya Google Chrome gibi uygulamaların “İndirilenler” klasöründe saklanır.
 • Google Drive uygulamasında “Son İndirilenler” bölümü, son indirilen dosyaları gösterir.
 • Google Chrome uygulamasında indirilen dosyaları görüntülemek için adres çubuğuna “chrome://downloads” yazabilirsiniz.
 • Google Fotoğraflar, yalnızca fotoğraf ve videoları saklar. İndirilen diğer dosyaları Google Drive veya Google Chrome’da bulabilirsiniz.

Bu işlemler yapıldıktan sonra hala dosya bulunamıyorsa tekrar indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Google İndirilenler Aç

Google indirilenler aç kısmından indirilen dosyalara ulaşmak mümkündür. Hem Google işletim sistemi olan telefonlar üzerinden hem de bilgisayarlarınızdan bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Anı zamanda indirme işlemleri, indirilen cihazda bildirim olarak da gelmektedir. Bu bildirime dokunarak da indirdiğiniz dosyaya anında ulaşabilirsiniz.
İndirilenler nasıl ve nereden açılır gibi sıkça merak ettiğiniz sorulara içeriğimizde yanıt verdik. Eksik hatalı bulduğunuz kısımları ve sorularınızı yorum alanına yazarak geri bildirim alabilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥