Google firma ekleme ücretsiz mi ve Google harita işletme ekleme nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Google haritalara yer ekleme işlemini kendiniz 5 dakika içerisinde yapabileceğinizi biliyor musunuz, gelin birlikte Google adres ekleme nasıl yapılır inceleyelim.

Ücretsiz Google’ a adres ekleme işleminizi hemen Google yer ekleme sayfasından tamamlayabiliyorsunuz. Google haritalar konum talebinizi hemen işleme koyuyor. Böylece Google Haritasına konum ekleme işleminiz en kısa sürede gerçekleşiyor. Öncelikle sizden hakkınızda bilgi isteniyor ve bu bilgileri Google’a konum eklemek için gerekli düzenlemelerde sisteme giriliyor. Google ile iletişime geçiyor ve Google haritalarına konum ekleme talebiniz belirli bir süre sonra tamamlanıyor.

  • Aşağıdaki görsel adımları takip etmeden önce linkteki adrese gidiniz.
  • Oturum açarak Google hesabınıza girin. Google gmail hesabınız yoksa kayıt olun.
  • Açılan sayfada İşletme Ekle seçeneğine tıklayın.
  • İşletme adınızı girerek bilgi formunu doldurmaya devam edin.
  • Konum bilginizi adres girerek haritada seçin.
  • Girdiğiniz konum adresine Google posta ile doğrulama kodu gönderecek. Bu doğrulama kodu elinize ulaştıktan sonra işletmem hesabında kodu doğrulayın. Kodu doğruladıktan sonra artık işletmeniz Google’da görünecek.
Ücretsiz Google Adres Ekleme
Ücretsiz Google'a Adres Ekleme
Ücretsiz Google Adres Ekleme
Ücretsiz Google Adres Ekleme
Ücretsiz Google'a Adres Ekleme

Eğer işyerinizi google haritaya ekleyemiyorsanız. İşyeri, konum ve telefon numarası yazının altına yorum olarak bırakın. Biz sizin yerinize google kaydınızı ücretsiz oluşturalım.


Daha fazla Google içeriği;


Google Harita Yer Ekleme Ücretsiz

Google harita ve yer ekleme ücretsiz için Google haritalara giriliyor. Google Haritalar uygulamasına girdiğinizde ekranın üst kısmında arama bölümü bulunuyor. Arama bölümünün sol tarafında bulunan 3 satırlı düğmeye basarak bir açılır menüye erişiyorsunuz. İlk üç adımı tamamladıktan ve Google haritalar açılıyor. Burada Ayarlar altında ‘Eksik konum ekle’ seçeneğini görüyorsunuz. Google haritalar yer eklemenin sonraki adımına gitmek için buraya dokunuyorsunuz.

Google’a ekleyeceğiniz konum bilgisini başlatmak için ilk sıradaki adını yazın, bu şekilde ​​yerin uygulamaya eklenip eklenmediğini görebiliyorsunuz. Eklemek istediğiniz yerin önerilen bölümde bile görünmediğini fark ettiğinizde, bununla ilgili tüm bilgileri doldurmak için başlayabiliyorsunuz.

Konum adından sonra, konum adresi giriliyor. Haritalara ekleyeceğiniz yerin isim ve adresini girdikten sonra yerin kategorisi giriliyor. Eklemek istediğiniz ad, adres ve konum kategorisini seçtikten sonra, zorunlu olmayan herhangi bir bilgi gerekmiyor.

Burada Google haritalara eklenecek konumun telefon numarasını, web ve çalışma saatlerini belirtebilirsiniz. Tüm adımları sonra işlemimizi tamamlamak için sağ üstteki ‘>’ düğmesine dokunmak yeterli oluyor. Bundan sonra, konum ekleme isteğiniz Google’a gönderilecek ve ardından konum eklemeyi onaylayan bir e-posta geliyor.

Google İşletme Ekleme

İşletmenizin Google Haritalar ile bulmasına yardımcı olmak ve işletmenizin tanınması için işletmenizin adresini Google işletme ekleme kısmına kaydoluyorsunuz. Ayrıca işletmenizin bulunduğu yerin konumunu da ayarlayabiliyorsunuz. Kullandığınız iş adresi profilde herkese açık olarak görüntüleniyor. Satış temsilcinize müşteri hizmeti vermiyorsanız, adres alanını boş bırakıyorsunuz ve departmanınızı giriyorsunuz. Adresinizin doğrulanabilmesi için Google’ın bulabileceği bir adres girmeniz gerekiyor. Doğru görüntülenebilmesi için adresin adres yönergelerine uygun olduğundan emin olunuyor. Unutmayın:

  • Geçerli konumunuzun tam adresini girin.
  • Daire numarası, kat, bina numarası diğer birim bilgilerini ekleyin.
  • Yalnızca resmi adresinizde bulunan bilgileri girin.
  • Yan sokaklar ve yakındaki önemli noktalar gibi bilgileri yalnızca resmi posta adresi kullanılarak konumunuzun doğru olarak belirlenemediği alanlar için haritalarda direkt adresinizi işaretleyin.

Google iş yeri ekleme ücretli mi?

Google iş yeri ekleme ücretsizdir. İşletmenizi Google Haritalar’a eklemek için, Google My Business platformunu kullanmanız gerekir. Google My Business, işletmelerin Google Haritalar’da yer almasını ve işletme bilgilerini yönetmesini sağlayan ücretsiz bir araçtır.

Bulunduğun yerin konumu nasıl kaydedilir?

Bulunduğun yerin konumunu kaydetmek için, Google Haritalar uygulamasını kullanabilirsiniz. Google Haritalar uygulamasını açın ve “Konumunuzu göster” düğmesine dokunun. Bu, bulunduğunuz yerin konumunu harita üzerinde gösterecektir. Konumu kaydetmek için, konumunuzu temsil eden noktaya dokunun ve “Konum kaydet” düğmesine dokunun.

Işletmemi Google haritalara nasıl eklerim?

Işletmenizi Google Haritalar’a eklemek için, Google My Business platformunu kullanmanız gerekir. Google My Business’a kaydolmak için, Google’da bir hesap oluşturmanız gerekir. Google hesabı oluşturduktan sonra, Google My Business web sitesine gidin ve “Yeni işletme oluştur”a tıklayın. İşletmeniz hakkındaki bilgileri girin ve “Kaydet”e tıklayın.

Google konum güncelleme nasıl yapılır?

Google konum güncellemek için, Google My Business platformunu kullanmanız gerekir. Google My Business’a giriş yaptıktan sonra, “Konumlar” sekmesine gidin ve güncellemek istediğiniz konumu seçin. “Bilgileri düzenle” düğmesine tıklayın ve konum bilgilerini güncelleyin. “Kaydet”e tıkladıktan sonra, konumunuz güncellenecektir.
Leave A Reply