İnstagram Aktiflik Kapatma hakkında detaylı bilgi. instagram aktifliği kapatma, açma ve Instagram son görülme kişiye özel kapatma işte detayları.

İnstagram aktiflik kapatma eğer siz de Instagram da başkaları tarafından aktif (çevrimiçi) olup olunmadığınızı göstermek istemiyorsanız işte sizlere çözüm yolunu bulduk.

Instagram uygulamasına güncelleme gelerek insanlar çevrimiçi olup olmadığınız kolayca görmektedir. Bu durumdan rahatsızlık duyuyorsanız aktifliğinizi kolay bir şekilde kapatabilirsiniz.

 • İlk olarak Instagram uygulamasına giriniz.
 • Ayarlar kısmına gelerek gizlilik seçeneğini seçiniz.
 • Karşınıza gelen ekranda hareket durumu seçeneğine tıklayarak hareket durumunu yanında bulunan çizgiyi kapatarak aktifliğinizi kapatabilirsiniz.
İnstagram Aktiflik Kapatma: Son Görülme Kapatma

Instagram Aktifliği Kapatma Android

Instagram aktifliği kapatma android, Instagram dünya üzerinde birçok kişi tarafından özellikle gençler arasında oldukça popüler olarak kullanılan bir sosyal medya platformudur. Instagram kaldığınız zaman içerisinde sadece keşfette gezinmek, gönderilere beğeni atmak isteyebilirsiniz. Fakat bu süre zarfında arkadaşlarınız yahut yakınlarınız tarafından aktif olarak gözükmek istemeyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken çözüm yolundan yazımızda bahsedeceğiz.

 • Öncelikle aktifliğini kapatmak istediğiniz Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak “profil” bölümüne girerek burada bulunan sağ üst taraftaki 3 yatay çizgi işaretine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak olan ekranda size birçok seçenek sunulacaktır.
 • Buradan “gizlilik” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu seçeneğe tıklayarak hesabınızla ilgili birçok gizlilik ve güvenlik seçeneğine ulaşabilir ve düzenleyebilirsiniz.
 • “Gizlilik” sekmesine girdikten sonra “hareket durumu” seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak olan 2 seçenekten biri olan “hareket durumunu göster” seçeneğinin yanındaki tuşa tıklayarak Instagram hesabınıza ait aktiflik durumunuzu gizleyebilirsiniz.
Instagram Aktiflik Açma
Instagram Aktiflik Açma

Instagram Aktiflik Açma

Instagram aktiflik açma, Instagram uygulamasında güncellemeyle birlikte birçok yenilik kullanıcılara sunulmaktadır. Instagram uygulamasının yaptığı güncellemelerden bir tanesi ise aktiflik açma ve kapatma olayıdır. Takipçilerinizin aktiflik durumunuzu görmelerini istiyorsanız aktifliğinizi açmanız gerekir. Bunun için şu adımları takip etmeniz gerekmektedir.

 • Aktifliğini açmak istediğiniz Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yaparak profil kısmınıza giriş yapmanız gerekir.
 • Burada bulunan sağ üst taraftaki 3 yatay çizgi işaretine tıklayınız. Buradan gizlilik seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Gizlilik sekmesine girdikten sonra hareket durumu seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak seçenekten biri olan hareket durumunu göster seçeneğinin yanındaki tuşa tıklayarak Instagram hesabınıza ait aktiflik durumunuzu açabilirsiniz.

Instagram Çevrimiçi Kapatma Iphone

Instagram çevrimiçi kapatma ıphone, yazımızın üst kısmında belirttiğimiz adımları uygulayarak Android cihazlarda Instagram aktifliğinin nasıl açılıp kapatılabileceğini öğrendik. Aslında Iphone ’da benzer adımlar gerçekleştirilerek Instagram aktifliği gizlenebilmektedir. Iphone markasına ait bir telefon kullanıyorsanız aktifliğinizi kapatmak için takip edeceğiniz yollar şu şekildedir;

 • Aktifliğini kapatmak istediğiniz Instagram hesabınıza kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapınız. Daha sonra profil kısmınıza geliniz.
 • Burada bulunan sağ üst taraftaki 3 yatay çizgi işaretine tıklayınız. Karşınıza gelen ekrandan gizlilik seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Gizlilik sekmesine girdikten sonra hareket durumu seçeneğini görmektesiniz. Bu seçeneğe tıklayınız.
 • Karşınıza çıkacak seçenekten biri olan hareket durumunu göster seçeneğinin yanındaki tuşa tıklayarak Instagram hesabınıza ait aktiflik durumunuzu kapatmış olacaksınız.