Instagram Etiketleme Nasıl Oluyor

Instagram etiketleme nasıl oluyor hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram’da yoruma etiket nasıl yapılır işte detaylar.

Instagram etiketleme nasıl oluyor, Instagram son yıllarda oldukça popüler bir hale gelen sosyal medya platformudur. Kullanıcılar uygulama üzerinden birbiriyle mesajlaşabilir, post ve hikaye paylaşabilirler. Pek çok özelliği kullanıcılarına sunan bir uygulama olması nedeniyle her geçen gün piyasa pazarındaki yerini de arttırmayı başarıyor.

Kullanıcılar hikaye ve postlarda etiketleme yapmak istedikleri kişinin kullanıcı adını yazarak önüne “@” işareti koyarlar. Bu sayede etiketleme işlemi gerçekleşmiş olur. Etiketleme yapılmak isteniliyorsa tek yapılması gereken “@” işareti yaparak kullanıcı isminin yazılmasıdır. “@” işaretinden sonra herhangi bir boşluk bırakılmadan doğrudan etiketlenilecek kişinin kullanıcı adının yazılması gerekir.

Instagram’da Yoruma Etiketleme Nasıl Yapılır

Instagram’da yoruma etiketleme nasıl yapılır Uygulama üzerinden yoruma etiket yapabilmek için paylaşılan gönderinin yorum kısmına gelerek “@” işaretinden sonra kullanıcının adı yazılır. Böylelikle yoruma etiketleme işlemi gerçekleşmiş olur. Karşılıklı olarak birbirini takip eden veya etmeyen kullanıcılar, birbirlerini yorum kısmında etiketleyebilir. Yoruma etiketleme özelliği pek çok kullanıcının sıklıkla tercih ettiği bir özelliktir. Gönderilerin yorum kısmına etiketleme yapılması halinde, etiketlenen kişiye bildirim gider. Böylelikle kullanıcı hangi yoruma etiketlendiğini görebilir ve o yoruma cevap verebilir.

Instagram Hesabı Olmayan Birini Etiketleme
Instagram Hesabı Olmayan Birini Etiketleme

Instagram Hesabı Olmayan Birini Etiketleme

Instagram hesabı olmayan birini etiketleme ne yazık ki mümkün değildir. İnstagram’da etiketleme yapabilmek için etiketlenecek kişinin bir hesabı olması gerekir. Hesabı olmayan kullanıcıyı hikaye, gönderi ve yorum kısmına etiketleme olanağı yoktur. İnstagram adresi üzerinden mail hesabı kullanılarak yeni bir hesap açılabilir. Yeni bir hesap açtıktan sonra ancak etiketleme özelliği aktif hale gelir.

Instagram Hikaye Etiketleme Açma

Instagram hikaye etiketleme açma özelliğini de kullanıcılara sunar. Kullanıcılar hikayeye etiketleme yapmak için “@” işaretini kullanarak kullanıcının adını yazmaları gerekir. Burada önemli olan kullanıcı adının doğru ve eksiksiz girilmesidir, aksi halde yanlış bir kullanıcı etiketlenmiş olur. Eğer etiketleme yapılan kullanıcı takip ediliyorsa kendisine “Sizi bir hikayede etiketledi” bildirimi gider. Bu sayede kullanıcı hangi hikayede etiketlendiğini görmüş olur. Eğer kullanıcı isterse etiketlendiği hikayeyi kendi hikayesinde de paylaşabilir. Etiketleme yapılan kullanıcı takip edilmiyor ise herhangi bir bildirim gitmez.

Şifresini Unuttuğum Instagram Hesabını Nasıl Silerim

Nihayet Geldi!

Instagram Hesabım Çalındı

Instagram Hesabı Nasıl Kurtarılır

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu