İNSTAGRAM HESAP SİLME (Hesap Silme Linkine Tıklayın)

İnstagram hesap dondurma işlemi ve hesap silme linkine tıklayın linkini bulamayanlara yardımcı olmak için linki yayınlıyoruz. İnstagram hesabı nasıl kapatılır gelin birlikte inceleyelim. Daha önce fake olarak kullandığını İnstagram sayfasını geçici dondurmak veya tamamen silmek istiyorsanız makalemiz size yardımcı olacaktır. İnstagram hesap silme linkini sizler için paylaştık. Kolayca İnstagram hesap silme işlemi ve İnstagram dondurma işlemi nasıl yapılır haydi görelim.

İnstagram fake hesap silme işlemi kullanıcı adına başkaları tarafından açılmış olan hesapların kapatılması için başvurulan bir yöntemdir. İnstagram platformu günümüzde en çok kullanılan sosyal medya kanallarından biridir. İnstagram üzerinden paylaşılan her bir içerik kişisel olarak yayınlanır.

Bana Ait Olan Hesabın Sahtesini Nasıl Silebilirim

Bana ait olan hesabın sahtesini nasıl silebilirim
Bana ait olan hesabın sahtesini nasıl silebilirim

Bana ait olan hesabın sahtesini nasıl silebilirim, İnstagram fake hesap silme işlemi için adına sahte hesap açılan kişi olduğunuzu ispatlamanız gerekir. Bunun için ise sizin adınıza açılan sahte hesabın size ait bilgi, fotoğraf ve içerik paylaşımı yapması gerekir.

Size ait olan hesabın sahtesi başkaları tarafından açılmış ise bunun için İnstagram Taklit Hesap Formu doldurmanız ve şikâyette bulunmanız gerekmektedir. İnstagram tarafından hesabın sahteliğine yönelik olarak gerekli incelemeler yapılarak 24 saat sonunda başvuru olumlu bulunması halinde hesap kapatılmış olacaktır.

Bana ait olan hesabın sahtesini silmek için başvurulabilecek en kolay ve hızlı yol İnstagram’a şikayette bulunmak ve ardından inceleme sonucunu beklemek olacaktır. İnstagram hesabına yönelik olarak yaptığınız başvuru sonuçlandığında kayıtlı mail adresiniz üzerinden bilgilendirilirsiniz.

LİNK: Kapatmak istediğiniz İnstagram hesap silme için https://www.instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linkine tıklayın.

LİNK: İnstagram hesabınızı geçici olarak (dondurmak) kapatmak istiyorsanız https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/ linkine tıklayınız.

İnstagram Fake Hesap Silme Linki

İnstagram fake hesap silme linki
İnstagram fake hesap silme linki

İnstagram fake hesap silme linki sizi doğrudan İnstagram şikayet sayfasına yönlendirecektir. Ardından şikayet formu sayfasında yer alan formu doldurarak şikayette bulunabilir ve hesabın silinmesi talep edebilirsiniz. Sahte hesabın profili üzerinden şikayet etmek için takip edilmesi gereken adımlar;

  • Şikayet etmek için Fake olan hesabın profiline gidin.
  • Profilin sağ üst kısmında bulunan alt alta 3 noktaya tıklayın,
  • Şikayet et seçeneğine gidin.
  • Şikayet nedeninizi belirleyin. Hesap topluluk kurallarınızı ihlal ediyor seçeneğine tıklayın.
  • Şikayet nedeniniz hesabınızın taklit ediliyor olması, kuruluş hesabınızın taklit ediliyor olması ya da bir tanıdığınızın hesabının taklit ediliyor olması olabilir.
  • Gönder butonuna tıklayarak şikayetinizi tamamlayın.

Şikayetinizi gönderdikten sonra İnstagram tarafından şikayetin doğru bulunması halinde hesap kalıcı olarak silinecektir. Şikayetinizin takibini mail adresinizden ya da doğrudan sahte hesabın profilini kontrol ederek yapabilirsiniz.

İnstagram Fake hesap açıldığını fark ettiğinde hesabın kapatılmasını sağlamakta ancak hesabın kim tarafından açıldığı hakkında size bilgi sunmamaktadır. Bu noktada İnstagram ’dan bilgi talebinde bulunsanız dahi hizmet şartları nedeni ile bilgilendirme yapılmamaktadır.

İnstagram Hesap Çalma 2 dk: İnstagram Hesabı Nasıl Çalınır (PDF Anlatım)

Facebook Hesap Çalma (Link İle Kolayca Çal)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr