İnstagram giriş hareketleri, Instagram hesabınıza hangi cihazdan ve konumdan giriş yapıldığını gösteren bir özelliktir.

Instagram uygulamasına gelen güncellemeler sayesinde birçok özellik eklenmiştir. Bunlardan bir tanesi ise giriş hareketleridir. Giriş hareketleri ile en son Instagram uygulamasına ne zaman giriş yaptınız hangi cihazdan giriş yaptınız bunların hepsine ulaşabilirsiniz. Konum olarak da giriş hareketlerini takip edebilirsiniz. Giriş hareketlerine bakmak istiyorsanız şu adımları takip ediniz.

Instagram Giriş Hareketleri
Instagram Giriş Hareketleri
Instagram Giriş Hareketleri
Instagram Giriş Hareketleri
  • İlk önce Instagram uygulamasına giriş yapınız.
  • Daha sonra sağ alt kısımda yer alan profil fotoğrafınıza tıklayınız.
  • Açılan sayfa da sağ üst kısımda üç yatay çizginin olduğu simgeye basınız.
  • Ayarlar seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfa da Güvenlik olan seçeneğe tıklayınız.
  • Giriş güvenliği seçeneğinde bulunan Giriş Hareketleri yazan seçeneğe tıklamanız yeterli olacaktır.

Instagram Giriş Hareketleri Farklı Cihaz

Instagram uygulaması her geçen gün kendini geliştirmektedir. Instagram hesabınıza kimin girdiğini merak ediyor olabilirsiniz. Kim merak etmek ki? Bunu öğrenmek için yan bir uygulama indirmenize gerek yok. Instagram uygulaması giriş hareketleri özelliğiyle hesabınıza başka birisinin girip girmediğini kontrol etmenizi sağlamaktadır.

Instagram giriş hareketlerine bakmak için şu adımları takip ediniz. İlk önce profil sayfanıza girin. Buradan ayarlar seçeneğine giriniz. Daha sonra güvenlik seçeneğine tıklayarak giriş hareketlerine ulaşabilirsiniz.

Giriş hareketlerine ulaştığınız zaman hesabınıza hangi cihazdan girildiği, ne zaman girildiği ve hangi konumdan girildiği gibi bilgiler yer almaktadır. Eğer farklı bir cihazdan giriş gördüyseniz alt kısımda yer alan bunu ben yapmadım seçeneğine tıklayabilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz. Ya da farklı bir cihaz ile giriş yapıldıysa konumun yan tarafında bulunan üç nokta simgesine tıklayarak bu cihazdan çıkış yapabilirsiniz.

Instagram Giriş Hareketleri Sorunu

Instagram uygulamasında sürekli yapılan güncelleme sayesinde birçok yeni özelliklere sahip olmaktayız. Yapılan son güncelleme de Instagram hesabınızın giriş hareketlerini kontrol etme imkanınız vardır. Giriş hareketlerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri ise Instagram uygulamasında başka bir şehir ve ülkelerden giriş yaptığını söylemesi olmaktadır. Siz giriş yapıyorsunuz ama konumuzun farklı bir şehir de olduğunuzu gösteriyorsa bu Ip’den kaynaklı bir durumdur. İp adresleri bazen net konum vermemektedir. Bu yüzden böyle bir sorunla karşılaşılmaktadır.

Sizin konumuzun doğruysa ve farklı cihazlardan giriş yapıldığı söyleniyorsa özellikle başka ülkelerden giriş yapıldıysa bu büyük bir tehlikedir. Instagram hesabınızı yan uygulama hesapları kullanarak açık hale getirebilirsiniz. Aman dikkat diyelim.

Instagram Giriş Hareketleri Konum Yanlış

Instagram Giriş Hareketleri Konum Yanlış
Instagram Giriş Hareketleri Konum Yanlış

Instagram uygulamasında yeni gelen güncelleme sayesinde Instagram hesabınızın giriş hareketlerini kontrol etme imkanınız vardır. Giriş hareketlerinde en çok karşılaşılan sorunlardan biri ise Instagram uygulamasında başka bir şehir ve ülkelerden giriş yaptığını söylemesi olmaktadır. Giriş hareketlerinde konum sizin konumuzu her zaman doğru göstermeyebilir. Hangi cihazdan bağlandıysanız o cihazın konum verilerini doğru ilettiğinden emin olmanız gerekir.

Sizin konumuz doğru ve farklı cihazdan bir giriş hareketi gözüküyorsa mutlaka şifrenizi değiştirin. Aslında yan uygulamalar kullanıyorsanız, hesabınızı açık hale getiriyorsunuz. Instagram’ın giriş hareketlerinde sorunu değildir aslında bu. Özellikle başka uygulamalarla hesabınızı açtıysanız hesabınız büyük bir tehlikededir. Bu yüzden farklı şehir ve ülke de giriş hareketleri gördüyseniz hemen güçlü bir şifre alınız. Gerekirse çift kimlik doğrulamayı açınız.

  • Takipten çıkanları göre, profilime bakanları görme gibi uygulamalar hesabınızı tehlike atmaktadır. Giriş hareketlerinde sorun olarak görülen bu hata aslında bir tehlike olabilir.

Instagram Giriş Hareketleri Konum Kapatma

Sosyal medya hesaplarımız gün geçtikçe daha çok tehlikeye girmektedir. Sosyal medya hesabımızı güvende tutmak için giriş hareketlerini kontrol etmemiz gerekir. Giriş hareketleri aslında güvenlik için alınan bir önlemdir. Farklı bir cihazdan hesabınız açıldığı zaman sizlere bildirim gelmez. Sürekli giriş hareketlerine girerek kontrol etmeniz gerekir.  Instagram giriş hareketlerinde konumuzun yanlış gösteriyorsa bunu ben yapmadım seçeneğine tıklayarak konumun doğru göstermesini sağlayabilirsiniz.

  • Instagram uygulamasında konum kapatma gibi bir seçenek bulunmamaktadır. Sizlere bildirim gelerek rahatsız eden bir olay değildir. Özellikle güvenliğiniz açısından giriş hareketleri özelliği oldukça önemlidir. Bu yüzden Instagram uygulamasında konum kapatma gibi bir durum söz konusu değildir.

İnstagram Hesap Çalma 2 dk: İnstagram Hesabı Nasıl Çalınır (PDF Anlatım)

İnstagram’dan Nasıl Para Kazanılır: Paylaşım Yap Kazan

Leave A Reply