İnstagram güncelleme indir yeni özellikleri kullanmaya başla. Instagram güncelleme yapmıyor sorunu çözümü nasıl yapılır işte detayları.

Instagram güncelleme nasıl yapılır sorusu son zamanlarda birçok Instagram kullanıcısının merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Instagram uygulamasına güncelleme yapmak android ve IOS işlemcili telefonlarda farklıdır. Android telefon için Instagram güncellemesi;

  • Google play store mağazasına girin
  • Buradan güncelleme kısmına gelip Instagram güncellemelere dokunun.
Instagram Güncelleme

IOS telefonlar için instagram güncelleme yapmak;

  • App Store uygulamasını açın.
  • App Store kısmında yer alan Güncellemelere dokunun
  • Instagram simgesinin yanındaki Güncelleme yap seçeneğine basın.

Bütün bu güncellemelerden ayrı telefon ayarlarınızdan otomatik güncelleme yapılmasını etkinleştirdiğinizde Instagram dâhil telefonunuzdaki tüm uygulamalar kendiliğineden güncellenecektir.

Googleplay mağazasını doğrudan açmak için buraya; Appstore mağazasını açmak için buraya tıklayın.

Instagram Güncelleme Sorunu 2021

Instagram Güncelleme Sorunu 2023

Instagram her geçen gün yeni güncellemeler getirmesi Instagram güncelleme sorunu 2023 birçok kullanıcının bu sorunla karşı karşıya kalmasına neden olmuştur. Instagramın 2023 yılında getirdiği yeni güncellemeler birçok Instagram kullanıcısının bazı sorunlar yaşamasına sebep oldu.

Birçok açıdan bu güncellemeler hem tasarımı hem de yenilikleriyle dikkat çekse de bazı kullanıcılar Instagram uygulamalarını güncelledikten sonra uygulamayı kullanırken sorunlar yaşadı. Bu sorunların başında ise donma problemi yer alıyor. 2022 yılında kullanıcılar en çok bu durumdan şikayetçi. Bazı kullanıcılar bu sıkıntının önüne geçebilmek için uygulamalarını fabrika ayarlarına geri döndürür. Bu durum uygulamayı kullanırken bir problem yaratmasa da Instagramın yeni özelliklerinden faydalanılmaz.

Instagram Güncellemeleri

Instagram Güncellemeleri Hesabıma Gelmiyor

Instagram güncellemeleri hesabıma gelmiyor sorunları birçok Instagram kullanıcısının sıkça yaşadığı sorunlardan biridir. Instagram son zamanlarda sürekli kendini yenileyerek yeni güncellemeler yayınlıyor. Her güncellemede olmasa bile bazı güncellemeleri yüklemeden uygulamayı kullanmanız engelleniyor. Bu sebeple Instagramın güncel olması önemlidir. Fakat burada Instagram güncellemelerinin hesaba gelmemesi büyük bir sorun olarak karşımıza çıkar.

INSTAGRAM SON SÜRÜM

Instagram güncellemelerinin hesaba gelmemesi sorunu her güncellemede yaşanmıyor. Hesabınıza güncelleme gelmemesi durumundan şikâyetçi iseniz şu yöntemleri denemenizde fayda var:

  • Instagram verilerini silin ve önbelleği temizleyin.
  • Instagram uygulamasını silip tekrar yükleyin. Tekrar yüklediğinizde yeni sürümünü yükleme ihtimaliniz yüksek olacaktır.
  • Telefonunuzun android sürümünü kontrol edin. İos cihazlarda pek fazla cihazın sürümünden kaynaklı güncelleme sorunları ile karşılaşılmıyor. Bazı güncellemeler bazı cihazlara uyumlu olmayabilir. Çoğunlukla Android 4.0 öncesi sürümlerde bu sorun yaşanıyor.