İnstagram hesap silme, sıkılan ve kullanmak istemeyen kişilere yardımcı olmaktadır. İnstagram hesap silme veya hesap dondurma seçenekleri var. İnstagram kapatma konusunda kişilerin pek bilgisi olmamaktadır. Kullanılmak istenmeyen instagram hesabı tamamı ile kapatılarak kullanım dışı kalabiliyor.

İnstagram hesap dondurma veya geçici kapatma işlemi sonrasında hesap istenildiği taktirde tekrardan açılabilir. Kullanıcıların buna dikkat etmesi gerekir. Hesap tekrardan geri açılacak ise hesap silme değil, hesap dondurulması işlemi yapılması daha uygun olacaktır.

İnstagram kalıcı hesap silme için şifre gereklidir. Şifrelerini unutan kişilerin hesabı kapatması mümkün değildir. Kapatılan hesaplar kapatıldığı andan sonra hiçkimse tarafından görüntülenemez ve erişim sağlanamaz. Kalıcı olarak kapatılan hesaplar tekrar açılamaz.

İnstagram Destek 1help@instagram.com
İnstagram Destek 2complaint@intagram.com

İnstagram hesap kapatma linki (hesap dondurma olarak bilinir, tekrar hesabı açabilirsiniz)

İnstagram Hesap Silme

İnstagram kalıcı hesap silme linki (hesabı tekrar açamazsınız)

İnstagram Hesap Silme

İnstagram Hesap Çalma

Yapılması gereken işlemler gayet basittir. Sadece hesaba giriş yapılması ve ayarlara gidilerek hesap kapatılabilmektedir. Ancak telefondan hesap kapatma işlemi gerçekleştirilemez. İnstagram hesabı tamamen kapatmak isteyen kişilerin bilgisayardan giriş yapması gerekir. Linkler yardımıyla kolaylıkla silinebilmektedir.

İnstagram Hesap Silme Linki

Hesap Silme Linkine Tıklayın

Hesap silme linkine tıklayın ve kolaylıkla instagram hesabı kapatılabilmektedir. Hesap kapatma işlemleri genellikle karışık olduğu için kullanıcılar hesapları kapatmakta zorlanabiliyor. Bu anlamda hesap kapatma linkeri büyük kolaylıklar sağlamaktadır.  İnstagram kalıcı şekilde kapatmak için bu instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ linke tıklayarak gerekli olan işlemler yapılabilmektedir.

İnstagram Hesap Silme Linki

İnstagram Silme Linki

İnstagram silme linki aracılığı ile hesap kapatma işlemleri kalıcı şekilde yapılabilmektedir. İnstagram kalıcı olarak silindiği zaman hesap ile ilgili hiçbir veriye ulaşım mümkün olamaz. İnstagram hesabını kalıcı olarak silmek isteyen kişiler için link seçenekleri mevcuttur. Doğru yönlendirme için uygun linklere tıklanması gerekir. instagram.com/accounts/remove/request/permanent/ bu link aracılığı ile instagrama giriş yapılmalıdır. Ardından tekrar bağlantıya devam edilmesi gerekir. Hesabı neden silmek istiyorsun? Sorusuna cevap vererek ve şifre girildiği taktirde hesap kapanmış olacaktır.

Telefondan İnstagram Hesap Silme Soruları

Telefondan instagram hesap silme işlemi gerçekleştirilemez. Bilgisayardan oturum açılarak instagram silinebilmektedir. Mobilden giriş yapıldığı zaman hesap silme değil, hesabı dondurma seçeneği yer almaktadır. Dolayısıyla instagram hesabını tamamen kapatmak isteyen kişilerin bilgisayardan oturum açması çok önemlidir.

İnstagram hesabı kökten nasıl kapatılır?

Instagram hesabı kökten kapatmak için silmek gerekmektedir. Silme işlem için linke tıklamalı ve ardından hesabınızı neden silmek istediğinizi yazmalısınız. Sonrasında hesap silme işlemini şifrenizi girerek tamamlayabilirsiniz. 28 gün sonra tamamen silinmiş olacaktır.

İnstagram hesabı nasıl dondurulur?

Hesabınızda yer alan profili düzenle bölümüne gidin. Ardından hesap kapatma seçeneğine tıklayın. Şifrenizi girerek işlemi tamamlayın. Tekrar giriş yapmadığınız sürece Instagram’da görünür olmayacaksınız.

İnstagram kapatılan hesap açılır mı?

Hayır. Tamamen silinmiş olan hesap tekrar açılamaz. Ancak dondurulmuş olan hesaplar tekrar açılabilir. Bunun için sadece kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılması yeterlidir. Tamamen silinmiş bir Instagram hesabını tekrar açmak için Instagram’a doğrudan form göndermeniz ve talep edilen prosedürleri uygulamanız gerekmektedir.

4 Comments

Leave A Reply