Instagram Keşfetim Bozuldu (Sürekli Aynı Hep Manzara)

Instagram keşfetim bozuldu hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram keşfet sıfırlama 2022 ve Instagram keşfet ilgi alanları işte detaylar.

Instagram keşfetim bozuldu.” Şikayeti günümüzde sosyal medya severlerin sıkça yaşadıkları bir sorundur. Keşfet bölümünde sürekli aynı içeriklerin çıkması ile birlikte keşfet sorunları ortaya çıkabiliyor.

Instagram keşfetinde yaşanan sorunların ana nedeni algoritmanın seveceğinizi düşündüğü içerikleri size öneriyor olması olabilir.

Keşfet bölümünde sevmediğiniz içerikler çıkıyorsa bunu ilgi alanlarınızı yöneterek engelleyebilirsiniz. Instagram keşfet sorunlarının çözümü hakkında basit yönlendirmeler ve çözüm önerilerine yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Instagram Profil Fotoğrafı Boyutu

Instagram Keşfet Sıfırlama 2022

Instagram keşfet sıfırlama 2022 yılında da mümkün olan bir işlemdir. Keşfet sıfırlamak için hızlı bir şekilde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Arama geçmişinizi temizlemek keşfet geçmişinizi temizlemenin en kolay yoludur. Adım adım yönlendirmeleri takip ederek keşfetinizi yeniden oluşturabilirsiniz.

 • Instagram mobil uygulamasına giriş yapın.
 • Profilim bölümüne gidin.
 • Ayarlar sekmesini açın.
 • Ardından güvenlik seçeneğine tıklayın.
 • Arama geçmişini temizle seçeneğine tıklayın.
 • Tümünü temizle diyerek tüm arama geçmişini silin.
 • İşlem tamamlanmış olacaktır.

Instagram Keşfet İlgi Alanları

Instagram keşfet ilgi alanlarınıza göre belirlenmektedir. Keşfet bölümünde karşınıza çıkan gönderilerden rahatsız olmanız halinde hızlı bir şekilde bu sorunu çözebilirsiniz. Bunun için takip etmeniz gereken bazı adımlar;

 • Instagram mobil uygulamasında kendi hesabınızı açın.
 • Keşfet bölümünü açın.
 • Görmekten rahatsız olduğunuz bir içeriği seçin.
 • İçeriğin sağ üst köşesinde yer alan yan yana üç nokta seçeneğine tıklayın.
 • Açılan menüde ilgilenmiyorum seçeneğine tıklayın.
 • Gönderiye benzer içerikleri keşfet bölümünde görmemek için yapmanız gereken başka bir işlem bulunmuyor.
Instagram Keşfet Hep Aynı

Instagram Keşfet Hep Aynı

Instagram keşfet hep aynı içerikler çıkıyorsa bu durumda cihazınızda herhangi bir internet bağlantısı sorunu olabilir. İnternet bağlantısında sorun yoksa bu durumda Instagram hesabınızda hep aynı gönderileri beğeniyor olmanızdan kaynaklı olarak da benzer içerikleri görüyor olabilirsiniz.

Keşfet bölümünde benzer içerikleri görmeniz Instagram sunucularından kaynaklı bir sorun da olabilir. keşfet bölümünde sıkça ortaya çıkan benzer reels içeriklerinden sıkıldıysanız takip ettiğiniz hesapları değiştirmeye başlayabilirsiniz.

İlgi alanlarınıza göre şekillenen keşfet bölümünden maksimum düzeyde faydalanmak için ilgi alanlarınıza yönelik hesapları takip edin ya da bu tarz gönderileri beğenerek algoritmaya neleri sevdiğinizi öğretin. Ardından keşfet bölümünde yeni içerikler karşınıza çıktığını göreceksiniz.

Instagram Keşfet Algoritması

Instagram keşfet algoritması sürekli olarak insanlar tarafından merak edilir. Keşfet’te çıkan reels videoları neye göre çıkmaktadır? Bu sorunun tek bir cevabı yoktur. Instagram keşfetinde görülen içerikler hesap sahibinin takip ettiği hesaplara, beğendiği gönderilere ya da hesap sahibinin arkadaşlarının beğendikleri gönderilere göre seçilmiş olabilir.

Instagram keşfet algoritmasının tam olarak anlaşılması mümkün değildir. Oldukça karmaşık bir yapısı vardır. Instagram keşfetinde sürekli aynı içerikler görünüyorsa bu hesap sahibinin bu içeriklere ilgi gösterdiği anlamına gelir. Ancak arada sırada çıkan farklı içerikler için mutlaka hesap sahibinin bu içerikleri beğendiği çıkarımını yapmak da doğru değildir.

Feedback Required Nasıl Düzeltilir

Instagram Mesaj Yanıtlama

Instagram Storyler Gözükmüyor

Eşimin Instagram Keşfet

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu