Instagram Reklam Fiyatları 2022 (Sponsorlu Reklam Ücretleri)

Instagram reklam fiyatları 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram reklam ücretleri 2022 ve Instagram’da sponsorlu reklam verme işte detaylar.

Instagram reklam fiyatları, reklamın kaç günlüğüne verildiği, hedeflenen etki bölgesi seçimi, reklam kriterleri gibi seçeneklere göre çeşitlenmektedir. Reklam verirken reklamın nitelikleri reklam fiyatlarını belirler. Reklamın ne kadar kişiye ulaşabileceği, etki alanının genişliği gibi faktörlerin her biri reklam verme sürecinde işlemi gerçekleştiren kişi tarafından belirlenir.

Instagram reklam fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için reklam ölçütlerinizi belirlemelisiniz. Instagram hesabınıza girdikten sonra tanıtım yap sekmesi üzerinden reklam bütçenizi kendiniz de ayarlayabilirsiniz. Minimum tutarın altına düşmeden reklam vermeniz mümkün.

Instagram reklam fiyatları ve reklam fiyatlarını belirleyen ölçütler hakkında merak edilenler, ödeme yapma yolları ve çok daha fazlasını yazımızda inceleyebilirsiniz.

Instagram Mevcut Takip İstekleri

Instagram Reklam Ücretleri 2022

Instagram reklam ücretleri 2022 yılında 10 TL’den başlamaktadır. Reklam verme işlemini gerçekleştirirken reklamların kaç günlük bir plan ve ne kadar görüntülenme odaklı verildiğine göre reklam fiyatları değişmektedir.

Instagram üzerinden reklam vermek istiyorsanız öncelikle bir işletme profiline sahip olmanız şart. İşletme profili olan kullanıcılar gönderilerinin altındaki tanıtım sekmesinden reklam vermek üzere seçim yapabilir.

Seçim yaparken tercih ettiğiniz kriterlere göre reklam maliyeti de değişmektedir. İster 10 TL’lik isterseniz 1.000 TL’lik reklam verebilirsiniz. Opsiyon tamamen reklam veren kişi özelinde değişmektedir.

Instagram’da Sponsorlu Reklam Verme

Instagram’da sponsorlu reklam verme işlemini gerçekleştirmek için bir işletme profiline sahip olmalısınız. İşletme profiline sahipseniz gönderileriniz arasında bir seçim yapmalı ve seçtiğiniz gönderinin altındaki ‘tanıtımını yap’ seçeneğine tıklayın.

Sponsorlu reklam verme sürecinde tanıtımını yaparken hedef kitlesi belirleme, reklam etki alanı, konum bilgisi, cinsiyet seçimi, iletişim şekli bilgilerini girin. Toplam bütçenizi belirleyin ve ardından kaç güne bölmek istediğiniz bilgisini seçin ve tanıtımı yap butonuna basarak tanıtımınızı aktif hale getirin.

Tanıtımınızı yapmak için Facebook bağlantınız varsa ön ödemeli bakiye seçeneğini kullanabilirsiniz. Son onayı da vererek sponsorlu reklam verme işlemini istediğiniz gönderi üzerinden tamamlayabilirsiniz.

Instagram Reklam Ücreti Nasıl Ödenir

Instagram Reklam Ücreti Nasıl Ödenir

Instagram reklam ücreti Instagram profili üzerinedn ödenebilmektedir. Reklam ödemelerini yönlendirerek isterseniz Facebook aracılığı ile bağlanmış bir ödeme yöntemi seçebilir, isterseniz de kredi kartı bilgileriniz ile düzenli ödeme yapabilirsiniz. Instagram reklamı verdiyseniz ve ödeme zamanınız geldiyse aşağıdaki adımları takip ederek reklam ödemenizi kolayca yapın.

 • Instagram profilinize girin.
 • Profilinizin sağ üst kısmında bulunan alt alta üç çizgi simgesine tıklayın.
 • Simgeye tıkladığınızda seçenekler arasında bulunan ayarlar menüsünü seçin.
 • İşletme seçeneğine tıklayın.
 • Ardından ‘Reklam Ödemeleri’ bölümüne gidin.
 • ‘Ödeme Yöntemleri’ seçeneğine tıklayın.
 • Ödeme yöntemleri arasında seçim yapın. Kart bilgilerinizi girebilir ya da Facebook ile bağlantı kurabilirsiniz.

Facebook ile bağlantı kurmanız halinde her iki platform üzerinden vereceğiniz reklamları tek bir ödeme kanalı ile ödeyebilirsiniz. Reklam bütçenizi ayarlayın ve reklam vermeye başlayın. Ancak unutulmamalıdır ki doğru reklam verme stratejileri reklamların başarıya ulaşmasının anahtarıdır.

Instagram reklam bütçesini ödeme işlemi için Facebook ile Instagram hesabınızı entegre etmeniz tavsiye edilir. Hem Facebook hem de Instagram üzerinden yaptığınız reklamlar için tek bir ödeme kanalı kullanarak reklam bütçesini ödemeniz olanaklı hale gelmektedir.

Instagram reklam giderlerinizi ödemek için kredi kartı ya da Facebook entegrasyonu seçebilirsiniz. Tercih edebileceğiniz başka ödeme yöntemleri de bulunmaktadır. Başlıca Instagram reklam giderlerini ödeme kanalları;

 • Facebook ile bağlanmış bir ödeme yöntemi kullanma,
 • PayPal kullanma,
 • Kredi kartı kullanma,
 • Banka kartı kullanma.

Yukarıda yer alan seçeneklerin her biri reklam bütçesini ödemek için tercih edebileceğiniz kanallardır. En çok tercih edilen yöntem ise Facebook ile bağlanmış bir ödeme yöntemi seçimidir.

Instagram Reklam Bütçesi Ayarlama

Instagram reklam bütçesi ayarlama işlemi tanıtım yaparken kendiniz gerçekleştirmeniz gereken bir işlemdir. Reklam bütçesini elle girdikten sonra belirlenen bütçenin kaç güne bölünmesini talep ettiğini seçmeniz gerekir. Reklam bütçesi aynı zamanda etki alanına göre de çeşitlenir.

Reklam verirken etkili bir reklam verme işlemi için reklam bütçesi ayarlama stratejilerine uygun hareket etmelisiniz. Reklamlar doğrudan hedef kitleye yönelik nokta atışı niteliği taşımalıdır.

Reklam bütçenizi ayarlarken diğer tüm faktörleri seçtikten sonra reklam bütçeniz ile reklam verilecek gün sayısı ayarlamasını yaparken dikkat etmelisiniz. Çok fazla reklam bütçesi verimi düşürürken çok az reklam bütçesi belirlemek de reklamlardan beklenen performansın alınamaması anlamına gelir. 

Instagram Ortak Paylaşım

Instagram Hikayesine Gizlice Bakmak

Instagram Ses Kaydı İndirme

Instagram Tema Değiştirme

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu