Instagram Spam Nasıl Kaldırılır (Kullanıcı Adını Yaz)

Instagram spam nasıl kaldırılır sorusu spam yiyen kullanıcıların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. İnstagram günümüzde en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. İnstagram kullanıcılarının kişisel bilgilerini ve gizliliğini korumak amacıyla belirli kurallara sahiptir. Instagramda çok çeşitli spam cezaları vardır.  İnstagramda spama maruz kalmanın temel sebebi instagram topluluk kurallarına uyulmamasıdır.

Spamları kaldırmak için topluluk kurallarına uymayan gönderileri silmeniz gerekir. Ayrıca bu tür gönderileri bir daha asla paylaşmamalısınız. Instagram topluluk kurallarına uymaya dikkat ettiğiniz takdirde spam engeliniz yaklaşık 1 hafta içinde kaldırılacaktır.

Spam Nasıl Geçer?

Instagram spam nasıl geçer, spam nasıl kaldırılır gibi sorular son zamanlarda en çok tartışılan konu haline gelmiştir. Instagramda spam aldıysanız bunun geçmesi için dikkat etmeniz gerekenler:

  • İlk olarak instagram topluluk kurallarına uymanız gerekir.
  • Paylaşımlarınız +18 görseller içeriyorsa spam almanız kaçınılmazdır.  Bu sebeple bu tür gönderileriniz bulunuyorsa bunları silmelisiniz.
  • Başka kullanıcıların gönderilerine rahatsız edici, ırkçı, taciz edici yorumlar yapamazsınız.
  • Instagramda normalden fazla ve seri beğeni yapmak spam sebebi olabilir. Ayrıca hesabınız yeni ise bu durumda hesabınız tamamen kapatılabilir.
  • Instagramda çok kısa bir süre içinde çok fazla kişiyi takip etmemelisiniz. Özellikle takip isteği yolladığınız kişiler reddediyorsa, ınstagram başkalarını rahatsız ettiğinizi düşünür ve hesabınıza takip engeli verir.

Tüm bunlara dikkat ettiğiniz takdirde hesabınız spam almayacaktır.

Instagram Spam Nasıl Kaldırılır

Instagram spam nasıl kaldırılır sorusu internette en çok aratılan konuların başında yer alıyor. Instagramda 2 tür spam bulunur. İlki; instagramın topluluk kurallarına uyulmaması takdirde instagram tarafından verilen spamdır. İkincisi ise;  kullanıcılar tarafından spam almak. Instagram kullanıcıları yaptığınız yorumlar ya da rahatsız edilmek gibi sorunlarla karşılaştıklarında bu kullanıcılar hesapları spam atabilir. Bu durumlarla karşılaşıldığında Instagram spam kaldırma 2021 yılında neler yapılabilir bu konulardan bahsedelim.

İnstagram 2023 spam kaldırma için:

  • Topluluk kurallarına uymaya dikkat etmelisiniz. Eğer topluluk kurallarından spam aldıysanız bir süre paylaşım yapmamalısınız.
  • Hesabınız spam yediyse bir paylaşım yaparak kullanıcılardan spamı kaldırmak için beğeni ve yorum isteyin. Aynı zamanda da hikayenizde bu durumu belirtin. Bu spamlarınızın hdaha hızlı kalkmasını sağlayacaktır.
  • İnstagramın belirgin özelliklerini aşırı bir şekilde kullanmamaya çalışın. Örneğin seri beğeniler ve seri takiplerden kaçının.

Daha fazla ilgili içerik;

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥