İnstagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz – Çözümü

Instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz” hatasının ortaya çıkmasının en büyük nedeni çok fazla bot kullanımıdır. Instagram üzerinde çok sık yapılan takıp ve takip bırakma işlemleri sonrasında kısıtlama hatası alınabilmektedir.

Instagram geliştiricileri uygulamanın amacı dışında kullanıldığı tespit edilmesi halinde kullanıcı profilinin adımlarını kısıtlayabilmektedir.

Topluluğu koruma adı altında kullanıcının takip etme, takipten çıkarma gibi hareketlerinin kısıtlanması bu bağlamda mümkündür. Sorunun çözümü ise geliştiricilerin gözüne takılmadan kullanım gerçekleştirmektir.

Günlük beğeni, takip ve takipten çıkarma limitlerini aşmanız haline bu hatayı almanız oldukça doğaldır. Geliştiricilerin gözüne takılmadan limitlerin biraz altında işlem gerçekleştirerek Instagram kullanmaya devam edebilirsiniz. Eski ve yeni tarihli hesaplar için günlük işlem limitleri;

 Takip EtmeTakipten ÇıkarmaOrtalama Beğeni
Eski tarihli hesaplar600900360
Yeni tarihli hesaplar250125180

Topluluğumuz Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz

Topluluğumuz korumak i̇çin bazı hareketleri kısıtlıyoruz

Instagram kullanıcılarının kısıtlama hatası alması halinde ilk yapması gereken yavaşlamaktır. Instagram üzerinde takip etme, beğeni yapma, takipten çıkarma gibi işlemleri seri olarak yapmamalısınız.

Çok fazla beğeni ve takip yapmanız halinde ise dönemsel olarak hesabı aralıklı bir şekilde dinlendirmeniz bu hatayı almamak için faydalı olacaktır. Bir örnek vermek gerekirse 1 hafta boyunca yoğun kullanım gerçekleştirdikten sonra 1 gün ara vermek gerekir. Hesabı dinlendirmek olarak da düşünebilirsiniz.

“Topluluğumuzu Korumak İçin Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz” Hatası

“Instagram topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz” hatası günlük olarak çok fazla işlem gerçekleştiren kullanıcıların aldığı bir hatadır. Instagram geliştiricileri tarafından hata olarak değil kontrol olarak görülür.

Instagram kullanırken bot gibi algılanmamanız için bazı limitlere uygun hareket etmeniz gerekiyor. Hesabınızda bu hatayı aldıktan sonra birkaç gün boyunca hesabınızı dinlenmeye bırakmanız gerekir. Hesapta hareketlilik olmayan birkaç gün sonunda hatanın ortadan kalktığını göreceksiniz. Sonrasında limitlere uygun günlük kullanım ile sorun yaşamadan kullanım gerçekleştirebilirsiniz.

“Instagram Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz” Neden Çıkar?

Günlük çok fazla etkileşim ve işlem yapılması sonrasında kullanıcının bot olarak algılanması ile birlikte hesapta bu hata ortaya çıkmaktadır.

Instagram İşlem Kısıtlaması Nasıl Geçer?

Hesabınızı birkaç gün dinlendirerek bu sorunun ortadan kalkmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında günlük kullanım limitlerini aşmadan etkileşime girmeye özen göstermelisiniz.

Instagram İsimleri – Cool Kullanıcı isimleri

Instagram’da Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Instagram Beni Engelleyenler Görme Uygulaması ve Sitesi (ÜCRETSİZ)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥