İnstagram uygulamasında isim değiştirme sorunu kullanıcıların yolunu bilmedikleri için yaşadıkları bir durumdur. Instagram kullanıcı adı kullanıcının profilinin hemen yanında bulunan isimdir. Hesabınıza ait kullanıcı adınızı belirleme işlemi hesabı açarken yaptığınız bir işlemdir. Sonrasında ise sürekli olarak profil fotoğrafınız ile birlikte adınız görünür.

İsim değiştirmek için aşağıda yer alan adımları takip ederek hızlı bir şekilde kullanıcı adınızı değiştirebilirsiniz. Mobil uygulama ya da internet sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Mobil uygulama üzerinden Instagram isim değiştirme işleminin adımları;

Instagram'da İsim Nasıl Değiştirilir
Instagram'da İsim Nasıl Değiştirilir
  • Instagram mobil uygulamasını açarak hesabınıza giriş yapın.
  • Kişisel profilinizi açın.
  • Profili düzenle seçeneğini sayfanın üst kısmında göreceksiniz. Düzenleyin.
  • Kullanıcı adınızı göreceksiniz. Kullanıcı adınızın hemen üzerine tıklayın.
  • Yeni kullanıcı adınızı seçerek yazın.
  • İşlem tamamlandığında bitti seçeneğine dokunarak onaylayın.
  • Kullanıcı adı değiştirme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Instagram Kullanıcı Adı Değiştirme Linki

Instagram kullanıcı adı değiştirme linki aslında her hesabın kendi profil sayfasıdır. Profilinizi düzenlemek için yapacağınız uygulamalardan biri de kullanıcı adınızı değiştirmek olacaktır. Mobil uygulama ya da internet sitesi olması fark etmeden hesabınıza ait kullanıcı adı bilgisini profili düzenle seçeneği üzerinden değiştirebilirsiniz.

Instagram kullanıcı adını değiştirme linki arayışında iseniz profilinize giriş yaparak profili düzenle seçeneğine tıklayın. Bu sayfa aradığınız linkin ta kendisidir. Her hesabın profili düzenle sayfası kendine içkin olduğundan genel bir link oluşturmak mümkün değildir.

Instagram kullanıcı adı degistiremiyorum

Instagram'da İsim Nasıl Değiştirilir

Instagram kullanıcı adı degistiremiyorum genellikle kullanıcıların profili düzenle sekmesini gözden kaçırması nedeni ile yaşadıkları bir sorundur. Kullanıcı adını değiştirmek için kendi profilinize gitmeli ve profili düzenle sayfası üzerinden yukarıda yer alan adımları takip etmelisiniz.

Kullanıcı adınızı değiştirerek yeni bir kullanıcı adı seçtiğinizde hesabınızın adı da değişir. Instagram isminiz ve kullanıcı adınız aynı bilgidir. Kullanıcı adınızı ilk kez hesap açarken belirlersiniz. Bu noktadan sonra hesabınıza ilişkin isim bilgisini değiştirmek için gerçekleştirmeniz gereken sadece birkaç adım kalmaktadır.


Daha fazla ilgili içerik;


Instagram Kullanıcı Adı Değiştirdikten Sonra

Instagram kullanıcı adı değiştirdikten sonra profilinizde resminin hemen yanında görünen adınız da değişecektir. Kullanıcı adı sizin Instagram üzerindeki görünür adınızdır. Bu nedenle adınızı değiştirmek isterseniz yapmanız gereken sadece kullanıcı adını değiştirmektir.

Kullanıcı adı değiştirme işleminin aktif olma süresi sadece birkaç saniyedir. Yazımızın üst kısmında bulunan adımları takip ettikten sonra birkaç saniye içerisinde yeni kullanıcı adınızı profilinizde görüntüleyebilirsiniz.

Instagram kullanıcı adı değiştirdikten sonra eski kullanıcı adını tekrar kullanmak için mutalka en az 14 gün beklemeniz gerekiyor. 14 günlük süre dolduktan sonra önceki kullanıcı adınızı tekrar kullanabilirsiniz. Kullanıcı adınızı yenileme işlemini çok sık tekrarladığınızda eski kullanıcı isimlerine geri dönüş yapmanız da mümkün olmayabilir. Kullanıcı adınızı değiştirirken 14 günlük geri dönüş süresini göz önünde bulundurmalısınız.

Instagram kullanıcı adı ne zaman değiştirilir?

  • Kullanıcının profili 30 günden fazladır.
  • Kullanıcı, yeni bir kullanıcı adı seçerken mevcut kuralları ihlal etmemektedir.

Instagram adımı nasıl kaldırabilirim?

Instagram uygulamasını açın.
Profilinizin üst kısmındaki profil resminize dokunun.
“Profili düzenle”ye dokunun.
“Kullanıcı adı” alanına dokunun.
“Kullanıcı adını kaldır”a dokunun.
“Kullanıcı adını kaldır”ı onaylayın.

Instagram kullanıcı adı nerede yazıyor?

Instagram kullanıcı adı, profil sayfanızda, profil resminizin altında görünür.