iPhone İmei Klonlama Çözüm: İmei Numarası Klonlanmıştır

iPhone İmei Klonlama Çözüm hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. iPhone İmei Numarası Klonlanmıştır nasıl çözülür işte detayları.

IMEI numarası telefonların kimliğidir diyebiliriz. Kimliği kopyalanmış ya da başka bir deyişle klonlanmış bir telefon risk altındadır. Belli bir süre sonra tespit edilen klonlu telefonlar tekrar kullanılmamak üzere kapatılır. Onca para verip aldığınız iphone telefonunuzun başına böyle bir şey gelsin istemezsiniz.

 • Eğer telefonunuzu yeni aldıysanız arkasında bulunan IMEI numarası etiketini çıkartmalısınız.
 • Çıkarttığınız etiketi iyi saklamalısınız. (Telefonun kutusuyla birlikte saklayabilirsiniz)
 • Eğer telefonunuzu ikinci el alacaksanız faturasının kendisine ait olup olmadığına dikkat edin.
 • Faturası yoksa alıp almamayı bir kez daha düşünün.
 • Telefon arızalarınız için telefonunuzu teknik servise gönderin.
 • Telefonunuzu güvenmediğiniz bir telefoncuya teslim etmeyin. ( Telefonunuzun IMEI numarası kopyalanabilir.)
 • Eğer telefonunuzu telefoncuya vermeniz gerekiyorsa telefonunuzun IMEI numarası etiketini mutlaka çıkarın.
 • Telefonunuzu telefoncuya kapalı şekilde teslim edin. ( Telefon ayarlarında IMEI numarası bulunmaktadır.)

Klonlu iPhone Ne Demek

Klonlu telefon demek; telefonun yalnızca kendisine ait olan IMEI numarasının kopyalanmış olması anlamına gelmektedir. İphone telefonlar genel olarak diğer telefonlardan pahalı olduklarından iphoneların klonlu olma ihtimali daha yüksektir. Klonlu bir iphone’a sahipseniz bir süre sonra BTK tarafından telefonunuzun kullanıma kapatılacağına dair mesaj gelecektir. Bunun anlamı aynı IMEI numarasına sahip birden fazla telefon olmasıdır. Telefonunuzun faturasıyla birlikte IMEI numarasının sizin telefonunuza ait olduğunu ispatlarsanız diğer tüm telefonlar kapatılır sizinki açık kalır.

Klonlu iphone fiyatları her ne kadar daha uygun gibi görünse de kayıt işlemleri ve uğraştığınız onca prosedüre değip değmeyeceği tartışmaya açık bir konudur. Klonlu bir iphone almak istemiyorsanız telefonunuzu güvenilir yerlerden temin etmelisiniz. Telefonunuzu alırken güvenilir bir yerden almıyorsanız iyice araştırdıktan sonra almalısınız.

Klonlu iPhone Fiyatları 2023

iPhone telefonların yeni sürümlerinin çıkmasıyla eski sürümlerinin fiyatları da düşmektedir. Fakat ne kadar düşerse düşsün yine de fiyatları piyasadaki telefon markalarının üzerinde oluyor. Bu yüzden maddi durumu el vermeyenler klonlu telefon alma ihtiyacı hissediyorlar. Haliyle telefonun normal fiyatından daha uyguna geliyor.

Aşağıda iPhone klonlu ve orijinal IMEI numarasına sahip telefonların bazı modellerinin fiyat farkını inceleyeceğiz. (Aşağıdaki değişkenlikler telefonun hafızasına bağlı olarak verilmiştir.)

 • iPhone 11 : 11.000 – 14.000 TL arasında değişmektedir. Klonlu fiyat: 8.500 TL’den başlamaktadır.
 • iPhone 8 Plus : 6.500 – 9.000 TL arasında değişmektedir. Klonlu fiyat: 5.500- 6.000 TL arasındadır.
 • iPhone X : 7.900 – 10.400 TL arasında değişmektedir. Klonlu fiyat: 6.500- 7.000 TL arasında değişebilmektedir.
Iphone i̇mei klonlama çözüm: i̇mei numarası klonlanmıştır
Klonlanmış iphone alınır mı

Klonlanmış iPhone Alınır Mı

Klonlanmış iphone alınır mı sorusu yakın zamanda iphone almak isteyip fiyatları yüzünden düşünen insanların çok sık sordukları sorular arasındadır. Klonlu telefon ve orijinal telefon fiyatları arasında uçuk bir fark olmadığından bence bu risk alınmamalıdır. Klonlu telefonların alınması durumunda birkaç ay içerisinde telefona gelen mesajla telefonun kapatılması söz konusudur. Bunun için geçtiğimiz yıllarda çıkarılan torba yasada bu cihazları kayıt ettirmek yani yasal hale getirmek uygun fiyatlarla yapılabiliyordu.

2021 yılında 2000 liraya gerçekleştirilen kayıt işlemleri şuan için 2 bin liranın üzerindeki rakamlarda seyrediyor. Bu nedenle IMEI klonlanmış cihaz alırken tüm bunları iki kere düşünmelisiniz. Biraz daha ucuza almak istediğiniz telefonu kaydettirme işlemi ile daha pahalıya mal etmiş olmayın. Bu konuda dikkatli olmanız tavsiye olunur.

iPhone Emoji Kopyala

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥