iPhone telefonlarla selfie ya da manzara fotoğrafları çekimlerine oldukça sık rastlamaktayız. Bunun nedeni iphone telefonların fotoğraf kalitesinin oldukça iyi olmasıdır. Fakat bazen kullanıcılardan farklı sorunlardan dolayı şikayetler gelmektedir. Bunlardan birisi de ön kameradaki yeşil ışık sorunudur. Aslında bu bir sorun değildir. Telefonun lensindeki ışık kırılmasından dolayı oluşan bir ışıktır. Doğru açıları yakalayarak fotoğraflar çektiğinizde kendiliğinden düzelecektir.

iPhone Ön Kameram Yeşile Dönüyor

iphone telefonunuzla sevdiklerinizle görüntülü konuşma yaparken konuşmanın tam ortasında ön kameranız yeşile dönüyorsa bu yazımızı dikkatlice okuyunuz. Böyle bir durum başınıza geldiğinde ne yapmanız gerektiğini adım adım paylaşacağız.

 • Öncelikle telefonunuzun kilit tuşu ve ana ekran tuşuna basılı tutarak kapanmasını sağlayın.(iphone çeşitlerine göre telefon kapatma ve yeniden başlatma seçenekleri değişiklik gösterebilmektedir.)
 • Kapattığınız telefonunuzu bir dakika kadar kapalı tutun.
 • Daha sonra telefonunuzu yeniden başlatın.
 • Ekranınız hala eskisi gibiyse ikinci yöntemi denemeye geçebilirsiniz.
 • İkinci yöntem orijinal bir şarj kablosu ile telefonunuzu güvenli bir bilgisayara bağlayın.
 • Herhangi bir işlem yapmadan yaklaşık 10-15 dakika bekleyin.
 • Telefonunun durumunda herhangi bir değişiklik söz konusu değilse telefonunuzu orijinal şarj kablosu ve adaptörüyle birlikte şarja bırakın.

Bu çözümlerden hiçbiri sorununuzu çözemediyse en yakın teknik servis ya da telefoncudan yardım alabilirsiniz.

iPhone Video Çekerken Yeşil Nokta

iPhone Ön Kamera Yeşil Işık Sorunu

iphone ile gittiğiniz gördüğünüz yerlerde video çekmek istersiniz. Fakat video çekerken aniden fark ettiğiniz yeşil noktanın tüm video boyunca orada durduğunu da fark edeceksiniz. Bundan kurtulmanın yolları elbette ki bulunuyor.

İşte videolarınızı yeşil ışıktan kurtaracak o bilgiler;

 • Öncelikle durumun geçici olup olmadığını anlamak için telefonu kapatıp açabilirsiniz.
 • Kapatıp açtıktan sonra videoya girdiğinizde yeşil ışığı hala görüyorsanız diğer adımları uygulamaya başlayabilirsiniz.
 • Işığın bulunduğu noktayı baz alın. Odak noktanız ışığın en fazla bulunduğu alan olsun.
 • Telefonunuzdaki yeşil noktayı en fazla ışığın bulunduğu noktaya ayarladığınızda ışığın yavaş yavaş kaybolduğunu görebilirsiniz.

iPhone Sağ Üst Köşede Yeşil Nokta Kapatma

iphone cihazınızda sağ üst köşede yeşil bir nokta görüyorsanız bunun anlamı telefonunuz size bir şeyler anlatmak istiyordur. Yeşil ışık göstergesinin anlamı; telefonunuzdaki bir uygulamanın şuanda hem mikrofonunuzu hem de kameranızı kullanıyor olmasıdır. Yeşil noktadan rahatsızlık duyuyorsanız ya da uygulamaların kameranızı ve mikrofonunuzu izinsizce kullanmasını istemiyorsanız bunu kapatmanın yollarını anlatacağız.

 • Öncelikle telefonunuzdaki erişim izinlerini değiştireceğiniz için ayarlar bölümüne gitmelisiniz.
 • Ardından hangi uygulamanın kameranızı kullandığını tespit etmelisiniz.
 • Uygulamayı bulduktan sonra açık olan izinleri kapatabilirsiniz.

iPhone 8 Plus Ön Kamera Yeşil Gösteriyor

iphone 8 plus telefonunuzun ön kamerası yeşil göstermeye başladıysa bu durum için telaşlanmadan önce uygulayabileceğiniz birkaç adım bulunmaktadır. Bu durumda uygulayabileceğiniz adımlar şunlardır;

 • Öncelikle telefonunuzu biraz bekleyerek kapatıp açabilirsiniz.
 • Orijinal şarj kablosu olması şartı ile telefonunuzu bir bilgisayara bağlayın. Biraz bekleyin.
 • İkinci maddede beklenen değişiklik olmadıysa yine orijinal olması şartı ile telefonunuzu şarja takın.
 • Tüm bu yöntemleri denediğiniz halde çözüm alamadıysanız Apple destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;

iPhone kamera yeşil nokta nasıl kapatılır?

iPhone kamera yeşil noktası, Face ID sisteminin çalıştığı anlamına gelir. Face ID sistemini kapatarak, yeşil noktayı kapatabilirsiniz.
Face ID sistemini kapatmak için aşağıdaki adımları izleyin:
Ayarlar uygulamasını açın.
Face ID ve Parola’ya dokunun.
“Face ID ile Aç” seçeneğini kapatın.
Bu işlem, Face ID sistemini tamamen kapatacaktır. Bu durumda, iPhone’unuzu kilidini açmak için yüz tanıma sistemini kullanamazsınız.

iPhone’da yeşil ışık neden yanar?

iPhone’da yeşil ışık, Face ID sisteminin çalıştığı anlamına gelir. Face ID sistemi, iPhone’unuzun kilidini açmak için yüz tanıma teknolojisini kullanır. Face ID sistemi çalışırken, kameranın önündeki yeşil ışık yanar.

iPhone yeşil ışık nasıl gider?

iPhone yeşil ışığı, Face ID sistemini kapatarak giderebilirsiniz. Face ID sistemini kapatmak için yukarıdaki adımları izleyin.

Telefonda neden yeşil ışık yanıyor?

Telefonda yeşil ışık, genellikle Face ID veya benzer bir yüz tanıma sisteminin çalıştığı anlamına gelir. Bazı telefonlarda, yeşil ışık, telefonun yakınlaştırma veya zoom yaptığını da gösterebilir.

iPhone Sağ üst köşede yeşil nokta nedir?

iPhone sağ üst köşede yeşil nokta, Face ID sisteminin çalıştığı anlamına gelir. Face ID sistemi, iPhone’unuzun kilidini açmak için yüz tanıma teknolojisini kullanır. Face ID sistemi çalışırken, kameranın önündeki yeşil ışık yanar.

Telefonda çıkan yeşil nokta nedir?

Telefonda çıkan yeşil nokta, genellikle Face ID veya benzer bir yüz tanıma sisteminin çalıştığı anlamına gelir. Bazı telefonlarda, yeşil ışık, telefonun yakınlaştırma veya zoom yaptığını da gösterebilir.