iPhone ses kaydı nasıl yapılır ve iPhone ortam sesi kaydetme nasıl yapılır, sizleri bilgilendiriyoruz. Apple ses kaydı nasıl yapılır, gelin birlikte inceleyelim.

iPhone ses kaydı nasıl yapılır, tarzında sorular oldukça fazla bulunmaktadır. İphone özellikleri bilindiği üzere oldukça büyük farklılıklar içermektedir. Her telefonda standart olarak yapılmakta olan işlemler bu telefonlarda aynı rahatlıkla yapılmamaktadır. Bu işlemlerden birisi de ses kaydı alma işlemidir. Peki ses kaydı bu telefonlarda nasıl alınmaktadır?

iPhone Ses Kaydı Konuşurken

iPhone Ses Kaydı Konuşurken

Telefonla konuşurken ses kaydetme özelliği iPhone telefonlarda bulunmaktadır. Bunun için yapılması gerekenler oldukça basittir;

  • Bir beğenin açık olması durumunda ilk olarak artı olarak bilinmekte olan simgeye dokunmanız gerekmektedir.
  • Daha sonra burada açılan seçenekler içerisinden ses kaydını seçin
  • Ses kaydının başlaması için mikrofon simgesine dokunun.
  • Kaydı belli bir yerden sonra durdurmak istemeniz durumunda mikrofonu kapat simgesine dokunmanız gerekmektedir.

Bu adımların izlenmesi ile birlikte kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Kaydı istediğiniz zaman dinleyebilir veya her hangi bir yere gönderebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;


iPhone ses kaydı gizleme

Ses kaydı özelliğini gizlemek mümkündür. Sık kullanılanlar olarak bilinmekte olan seçenekler arasından özelliği geri plana atmanız mümkün olabilir. Böylece ses kaydı ile ilgili veriler gizlenmiş olacaktır.

iPhone ortam sesi kaydetme

iPhone ortam sesi kaydetme

iPhone ortam sesi kaydetme özelliği de bulunmaktadır. Telefonun sesli notları kayıt etme özelliği bulunmaktadır. Bu özelliğin devreye alınması ile birlikte ortam dinlemesi yapmanız mümkün olmaktadır. Ortamda konuşulan birçok şey kaliteli bir şekilde kayıt altına alınmaktadır.

iPhone sesli notlar

iPhone sesli notlar özelliği ile kağıt ve kaleme gerek olmadan sözlü olarak not alma şansınız bulunmaktadır. Bu özellik aynı zamanda ortamda konuşulanları kayıt etme özelliğine de sahiptir. Özellik manuel olarak açılabildiği gibi aynı zamanda Siri yardımıyla da açılabilmektedir. Kayıt işlemine başlamak için simgesine basmanız gerekmektedir. Kaydı kapatmak için ise düğmesine dokunmak gerekmektedir. Bu tuşa basmanız ile birlikte sesli olarak almak istediğiniz not kayıt altına alınmış olacaktır. Bu kaydı istediğiniz yere göndermeniz mümkündür. Aynı zamanda istediğiniz zaman silmeniz de mümkün olmaktadır.

1 Comment

  1. iPhone ses kaydı çok işime yaradı gerçekten aylardır en azından hizmet alırken karşı tarafın konuşması ve üslubu ona göre şekilleniyor