İSKİ Abonelik İptali (Ödenecek Para Ne Kadar)

İSKİ abonelik iptali nasıl ve nereden yapılır sorusu sıklıkla merak ediliyor. İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi olan İSKİ abonelik iptal işlemlerini oldukça kolay bir şekilde yapabilirsiniz. İptal işlemleri için ALO 185 çağrı merkezi ile görüşmeniz yeterli olacaktır. Hızlıca işlemlerinize şu şekilde devam ederek abonelik iptalinizi yapabilirsiniz;

 • ALO 185 çağrı merkezi numarasını arayın.
 • Ardından abonelik iptali yapmak istediğinizi belirtin.
 • Müşteri temsilcisi abonelik iptali işlemlerinizi yapmak üzere sizden bazı kişisel bilgiler talep edecektir.

Verdiğiniz bilgileri teyit ettikten sonra ise sistem üzerinden talebiniz doğrultusunda abonelik iptal işleminiz tamamlanacaktır. İptal işlemleriniz için herhangi bir merkeze başvurmadan sadece telefon ile devam edebilirsiniz.

İtiraz Dilekçesi Örneği

İtiraz dilekçesi örneği

İtiraz dilekçesi örneği yukarıdaki gibidir. İSKİ itiraz dilekçesini boş bırakılan yerlere kendinize uygun yanıtları yazarak ilgili makamlara gönderebilirsiniz.

İSKİ Abonelik İptali E-devlet

İSKİ abonelik iptali e-devlet üzerinden kolayca yapılabilir. E-devlet bildiğiniz üzere artık çeşitli resmî kurumların abonelik fesih işlemleri için de hizmet veriyor. Bu noktada sadece birkaç basit adımı takip ederek e-devlet üzerinden İSKİ aboneliğinizi iptal edebilirsiniz. E-devlet üzerinden kolayca abonelik işleminizi yapmak üzere şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır;

 • E-devlet şifreniz ile sisteme giriş sağlayın.
 • Ardından ana sayfada yer alan arama alanına İSKİ yazarak İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi sayfasına erişim sağlayın.
 • Açılan sayfada yer alan ‘’ Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu’’ alanına tıklayarak devam edin.
 • Açılan ekranda sizden talep edilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra başvurunuzu onaylayın.
 • Takip ettiğiniz bu işlemlerden hemen kısa bir süre sonra ise İSKİ’de yer alan su aboneliklerinizin iptali sağlanacaktır.

Abonelik iptal işlemlerinizi bu adımları takip ederek yapabileceğiniz gibi hızlıca ALO 185 çağrı merkezi hattını arayarak da kolayca yapabilirsiniz. Genelde e-devlet şifresi olmayanlar ya da e-devlet üzerinden işlem yapamayanlar ALO 185 hattı üzerinden kolayca müşteri temsilcisi yardımı ile abonelik iptal işlemlerini yapabilirler.

İstanbul İSKİ Abonelik İptali

İski̇ abonelik i̇ptali

İstanbul İSKİ abonelik iptali işlemleri iki farklı yöntemle yapılabilir. Aboneliğini çeşitli nedenlerden ötürü iptal etmek isteyenler telefon üzerinden çağrı merkezi ile iletişime geçerek abonelik iptali yaptırabilir. Bunun yanı sıra e-devlet sistemi üzerinden de kolayca İSKİ abonelik iptali yapabilirler. Telefon üzerinden ALO 185 hattını arayarak İSKİ aboneliğinizi iptal etmek istediğinizi söylemeniz yeterli olacaktır.  Eğer e-devlet üzerinden abonelik fesih işlemlerini yapmak isterseniz de kısaca şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

 • İSKİ abonelik iptali yapmak üzere e-devlet hesabınıza giriş sağlayın.
 • Daha sonraki adımda ise ana sayfa alanında yer alan arama kısmına İSKİ yazarak İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi sayfasına erişin.
 • Açılan ekranda yer alan ‘’ Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu’’ alanına tıklayarak işlemlerinize devam edin.
 • Açılan bu ekranda sizden talep edilen bilgileri eksiksiz bir şekilde girdikten sonra başvurunuzu onaylayın.

Takip edeceğiniz bu işlemlerden hemen sonra ise İSKİ’de yer alan su aboneliğinizin iptali sağlanıp tarafınıza bilgilendirme SMS’i gelecektir. Eğer bilgilendirme mesajı almazsanız da fesih işleminin sonuçlarını yine aynı sayfa üzerinden, e-devlet ile kolayca görüntüleyebilirsiniz.

İski Abonelik İptali Para İadesi

İski abonelik-iptali para iadesi işlemleri aboneliğini iptal etmek isteyenler tarafından merak ediliyor. Bu noktada ilgili abonelik işlemleri için öncelikle ALO 185 hattı aranır. Müşteri temsilcisi ile görüşme sağlanarak ilgili bilgiler verildikten hemen sonra iptal işlemleri yapılır. Yapılan bu iptal işlemine istinaden ödenecek teminat bedeli ile müşteri temsilcisi abone sahibinden İBAN numarası talep eder. İptal işleminden sonra verdiğiniz İBAN numarasına teminat bedeli yatırılır. Ortalama olarak para iade işlemleri 3-5 iş günü içerisinde yansır.

İski Abonelik İptali Para İadesi Ne Kadar 2024

Su iştirak bedeli195 TL
Kanal iştirak bedeli155 TL

İski abonelik iptali para iadesi ne kadar 2024 yılı içerisinde 196,5 TL olarak yansıyordu. Abonelik işlemlerini iptal ettirmek üzere başvuran bulunan abonelerin verdiği İBAN hesabına yapılan bu ödemenin tutarı her yıl değişkenlik gösteriyor. Abonelik açtırırken ödenen bu tutar doğrudan teminat ya da depozito ücreti olarak adlandırılır. Abonelik iptali sırasında eğer hiçbir borç yoksa doğrudan aynı tutarın iadesi yapılır.


Daha fazla ilgili içerik;

İSKİ abonelik iptali nasıl yapılır?

Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı
Abonelik sözleşmesi
Taşınma halinde, yeni adres bilgilerini gösteren belge
İş yerini kapatma halinde, iş yeri kapatma belgesi

İSKİ abonelik iptali Online nasıl yapılır?

e-Devlet’e giriş yapın.
Arama çubuğuna “İSKİ Abonelik Sözleşme Feshi Başvurusu” yazın ve çıkan sonucu tıklayın.
Abonelik bilgilerinizi girin ve devam edin.
Abonelik iptali nedenini seçin ve devam edin.
Abonelik iptali için gerekli olan belgeleri sisteme yükleyin ve devam edin.
Başvurunuzu onaylayın.

E-devlet üzerinden su aboneliği iptali nasıl yapılır?

e-Devlet üzerinden su aboneliği iptali için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ancak, e-Devlet üzerinden başvuru yapabilmek için, İSKİ’ye aboneliğinizin olması gerekmektedir.

İSKİ e fatura iptali nasıl yapılır?

İSKİ’nin e-fatura web sitesine giriş yapın.
“Hesabım” sekmesine tıklayın.
“E-Fatura” sekmesine tıklayın.
“E-Fatura Aboneliği İptali” butonuna tıklayın.
Abonelik iptali nedenini seçin ve devam edin.
Başvurunuzu onaylayın.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥