İstanbul’un sanayi dünyası olarak bilinen İSTOÇ nerede ve metrobüsle İstoç’a nasıl gidilir, bilgilendiriyoruz. Anadolu yakasından İstoç’a nasıl gidilir gelin birlikte inceleyelim.

İstoç nerede sorusunun yanıtı İstanbul, Bağcılar olacaktır. İstanbul’un Bağcılar ilçesinde yer alan İstoç, içerisinde binlerce işyerinin bulunduğu bir alandır. Büyük ölçekli bir merkez olması sebebiyle İstoç’a gitmek isteyenler için; metro, metrobüs, otobüs ve Marmaray gibi pek çok ulaşım seçeneği bulunuyor. Bu yollardan birini tercih ederek İstanbul’un dört bir yanından İstoç’a ulaşmak mümkün hale geliyor.

Eminönü’nden İstoç’a Nasıl Gidilir?

Eminönü’nden i̇stoç’a nasıl gidilir
Eminönü’nden i̇stoç’a nasıl gidilir

Eminönü’nden İstoç’a nasıl gidilir sorusunun yanıtı oldukça basittir. Eminönü-İstoç arasındaki yolculuk toplu ulaşım ile en az 39 dakika en fazla ise 51 dakika kadar sürecektir. Nitekim trafik ve benzeri değişken faktörler bu süreleri etkileyebilir.

  • Eminönü sahil yönünden 78 hatlı otobüse binerek İstoç Camii durağına doğrudan ulaşım sağlanabiliyor.
  • Herhangi bir Marmaray istasyonundan binerek önce Yenikapı’ya ardından da Sirkeci-Eminönü güzergahıyla İstoç’a varış mümkündür.

İstoç bölgesine Eminönü üzerinden gitmeyi istiyorsanız yer verdiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Metrobüsle İstoç’a Nasıl Gidilir?

Metrobüsle i̇stoç’a nasıl gidilir
Metrobüsle i̇stoç’a nasıl gidilir

Metrobüsle İstoç’a nasıl gidilir sorusunun iki farklı yanıtı bulunuyor. İlk etapta halihazırda İstoç gibi Avrupa kıtasında bulunan kişiler farklı, Asya kıtasından gelecek kişiler farklı yollarla İstoç’a ulaşabiliyor. Her iki yol da aşağıda yer aldığı gibi aynı zamanda en kısa süreli rotalar arasında da yer alıyor:

  • Avrupa kıtasından metrobüsle İstoç’a gidecekler Merter’de inerek Yenikapı-Havalimanı metro hattına aktarma yapmalıdır. Sonrasında Otogar durağında indikten sonra Kirazlı metrosuna binmek ve Kirazlı’da indikten sonra M3 hatlı metroyla İstoç’a ulaşmak mümkündür.
  • Asya kıtasından metrobüsle İstoç’a gidecekler Söğütlüçeşme’den metrobüse binerek Merter’e kadar gitmelidir. Merter’de indikten sonra ilk etapta Yenikapı-Havalimanı metrosuna binip Otogar’da, sonrasında ise Kirazlı metrosuna binip Kirazlı durağında inerek M3 hatlı metroya aktarma yapılır. Böylece İstoç durağına ulaşılır.

Metrobüs ile istoç’a gitmek için belirttiğimiz adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Beylikdüzü’nden İstoç’a Nasıl Gidilir?

Beylikdüzü’nden i̇stoç’a nasıl gidilir
Beylikdüzü’nden i̇stoç’a nasıl gidilir

Beylikdüzü’nden İstoç’a nasıl gidilir sorusunun yanıtı da yukarıdaki gibi metrobüs güzergahıyla başlıyor. Beylikdüzü’nden metrobüsle ilk etapta Merter, sonrasında ise belirtildiği üzere Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Otogar’a geçiliyor.

Bunun akabinde Kirazlı hattına binerek Kirazlı durağında inmek gerekiyor. Sonrasında M3 Başakşehir-Metrokent metrosunu tercih ederek İstoç durağında inmek mümkün hale geliyor.

Anadolu Yakasından İstoç’a Nasıl Gidilir?

Anadolu yakasından i̇stoç’a nasıl gidilir
Anadolu yakasından i̇stoç’a nasıl gidilir

Anadolu Yakasından İstoç’a nasıl gidilir sorusunun birden fazla yanıtı bulunuyor. Nitekim ilk yanıt Söğütlüçeşme üzerinden metrobüsle ardından metro aktarmalarıyla gitmektir. Bir başka rota ise Üsküdar’dan Marmaray’a binerek önce Yenikapı ardından metroyla Kirazlı ve oradan M3 metrosuna aktarma yaparak İstoç’a varmak olabilir.

Beşiktaş’tan İstoç’a Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’tan i̇stoç’a nasıl gidilir
Beşiktaş’tan i̇stoç’a nasıl gidilir

Beşiktaş’tan İstoç’a nasıl gidilir sorusunun yanıtı son dönemde yeniden merak edilmeye başlandı. Beşiktaş’tan Bağcılar, İstoç’a gidebilmek için ilk etapta Akaretler-Eminönü yönünden meydana yürüyerek 28T’ye binmek ve Pertevniyal Valide Sultan durağında inmek gerekecektir.

 Sonrasında ise 146B hatlı Eminönü-Başakşehir Metrokent otobüsüyle doğrudan İstoç Camii durağında inilebilir. Kısa bir yürüyüşün ardından İstoç’a varılacaktır.

İstoç’a nasıl ve nereden gidilir sorusuna en detaylı şekilde cevap verdik. Siz de konuya dair aklınıza takılan diğer tüm soruları yorum alanına yazarak belirtebilirsiniz. Yorumlarınızı dikkate alıyor ve en kısa süre içinde geri bildirimde bulunuyoruz.

Kemerburgaz Nerede – Kemerburgaz Avrupa Yakasında mı

Çayönü Nerede (Çayönü Özellikleri) Çayönü Hangi Çağa Aittir

/ 5.

Share.

Comments are closed.