İzmirim Kart Bakiye Sorgulama 2022 – ESHOT bakiye YÜKLEME ve sorgulama

İzmirim Kart Bakiye Sorgulama ve Eshot tek tıkla bakiye öğrenme hakkında bilgilendiriyoruz. Kentkart Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır işte detayları.

İzmirim kart bakiye sorgulama internet üzerinden yapılabilen bir işlemdir. Eshot bakiye sorgulama sistemi üzerinden kartınızdaki bakiyeyi çok rahat bir şekilde öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda sizlere eski adıyla kent kart olan izmirim kartınızın bakiyesini sorgulamayı anlattık. Makaleyi okuyarak gerekli işlemleri öğrenebilirsiniz.

Eshot Bakiye Sorgulama

Eshot bakiye sorgulama sistemi, İzmirli vatandaşların şehir içerisinde ulaşımını sağlayan otobüs, metro, vapur, izban ve tramvay gibi araçlarda kullandığı izmirim kart, eski adıyla kent kart için yapılmıştır. İzmirim kart’a şehir içerisinde neredeyse her yerden bakiye yükleme yapılabilir. Bu kart öğrenci ve tam kullanım olarak ikiye ayrılan bir karttır. İzmir’de öğrenci tarifesi bir lira altmış dört kuruş iken tam tarife ise üç lira elli altı kuruştur. İzmirim kart bakiye işlemi internet üzerinden çok kısa birkaç adım ile yapılabilmektedir.

Kentkart Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kentkart Sorgulama Nasıl Yapılır?

Kentkart sorgulama işlemini aşağıda vermiş olduğumuz maddeleri uygulayarak birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sistem ile günün her anı bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. İzmirim kart bakiye için uygulamanız gereken o maddeler;

  • İzmirim kart sorgulama işlemi İzmir Belediyesinin kurmuş olduğu Eshot sitesi üzerinden yapılmaktadır. (aşağıda linki bulabilirsiniz)
  • Öncelikle https://www.eshot.gov.tr linkinden Eshot resmi web sitesine giriş yapın.
  • Site açıldığında izmirim kart bakiye seçeneğine tıklayın.
  • Karşınıza çıkan alandaki kutucuklardan ilkine akıllı kart numaranızı, ikincisine ise ekranda görmüş olduğunuz kodu girin.
  • Kutuları doğru bir şekilde doldurduğunuzdan emin olduktan sonra “Devam et” seçeneğine tıklayarak izmirim kartınızın içerisinde bulunan bakiyeyi görebilirsiniz.
  • Yukarıda bahsettiğimiz işlemler ile birden çok kartın bakiyesini görebilirsiniz.

Aynı zamanda İzmir Belediyesinin hazırlamış olduğu bu sistem ile sadece bakiye sorgulama değil bakiye yükleme işlemini de gerçekleştirebilirsiniz. Bakiye yükleme işlemlerini hem kredi kartı hem de banka kartından yönergeleri takip ederek birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlem sayesinde dışarıda zaman kaybetmemiş olursunuz. İyi yolculuklar dileriz!

YouTube video
İzmirim kart bakiye sorgulama ve yükleme işlemi nasıl yapılır?

İzmirim kart alternatifi satın alındıktan sonra üzerindeki kart numarası ile online sorgulama yapabilirsiniz. www.eshot.gov.tr sayfasından bakiye sorgulama ve yükleme işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Eshot Saatleri – ESHOT Mobil Otobüs Nerede

İzmir Düğünleri Nasıl Olur

İzban’ın Geçtiği Duraklar

İzban Saatleri İzmir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

6 Yorum

  1. Bu uygulama adeta bir harika ya. Eskiden gidip bayilerden doldurmak zorunda kalırdık. ben sıra beklerken otobüsümü kaçırdığımı bile bilirim. Ama bu uygulama sayesinde oturduğum yerden hatta otobüse vs. bindikten sonra bile kolayca işlem yapabiliyorum. Büyük şehirin en güzel çalışmalarından biri oldu bu gerçekten 🙂

  2. İzmir için kent kart kullanıyorum ve bu uygulama. Gerçekten çok yardımcı oluyor bu sorgulama uygulamları ile çok kısa sğrede nerede ne var görebiliyorum. Gerçketen teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu